Şimdi Ara

ps3 ve sony tv sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ps3 u 72ekran sony 100hz tv ye scartı takar takmaz sony tv de dikey cizgiler olusuyor (gorunu kablo tv de bile olsa cizgiler var) ve asagı dogru kayıyor. uydu alıcısı ve dvd playerı taktıgımda boyle 1 sorun yok. Topraklama ile ilgili bir sorun gibi. Nasıl giderlebileceği hakkında bir fikri olan var mı?

• quote:

Orjinalden alıntı: cyberfrs

Ps3 u 72ekran sony 100hz tv ye scartı takar takmaz sony tv de dikey cizgiler olusuyor (gorunu kablo tv de bile olsa cizgiler var) ve asagı dogru kayıyor. uydu alıcısı ve dvd playerı taktıgımda boyle 1 sorun yok. Topraklama ile ilgili bir sorun gibi. Nasıl giderlebileceği hakkında bir fikri olan var mı?

ayarlarınla oyna , scart kısmına getir, çöznürlük değiştir.
  • hocam once ps3 t.vye bagla ve kapat. sonra acilis yani power tusuna uzun sure basarak yeniden baslat. video ayarlari resetlenir bu sayede. daha sonra settings den ayarlari otomatik tanimlat. o zaman goruntu duzelecektir.
  • Sorunun goruntu ayarlarından olmadıgına eminim. Cunku kablolu tv seyrederken bile eger ps3 televziyona takılı ise yatay cizgiler olusuyor. scartdan ps3 u cıkarır cıkarmaz cizgiler gidiyor. Bence topraklama sorunu gibi geliyor. Nasıl duzeltebilirim acaba?
  • quote:

Sorunun goruntu ayarlarından olmadıgına eminim. Cunku kablolu tv seyrederken bile eger ps3 televziyona takılı ise yatay cizgiler olusuyor. scartdan ps3 u cıkarır cıkarmaz cizgiler gidiyor. Bence topraklama sorunu gibi geliyor. Nasıl duzeltebilirim acaba?

ya bende de ps3 takılıyken ses çıkarıyordu televizyon. Senin bu yazını okuyunca anladımki prizdenmiş çünkü 3 priz kullanıyordum önceden onda böyle bir problem yoktu ama 2 gün önce 5 prize taktım ondan sonra oldu. herhalde 5'li olan topraksızdı. Sende kullandığı prizi değiştirmeyi dene istersen.
  • aynen dediğin gibi. hem dikey cizgiler olusuyor tv seyrederken hemde hafif bir ses ekliyor televizyona. fişi değiştirmeyi deneyeceğim. teşekkürler.
  • Sorunu çözdüm. Sorun dediğin gibi bişe cıktı. Fişi değiştirmedim ama ps3 ün fişinin topraklama metallerini selobant ile kaplayıp oyle fişe soktum. tv de hicbir bozulma olmadı. ama boyle ps3 u kullanmaya niyetim yok. ne yapabileceğim hakkında fikri olan?
  • bide fişi değiştirmeyi dene
  • Fişten oldugunu sanmıyorum. Evin topraklamasında sorun var kesin. Cunku bilgisayar odasında bilgisayarı acarsam eğer skystar a uydu baglı ise tv de yatay cizgiler gene olusuyor. Skystardan uydu kablosunu cıkarır cıkarmaz tv de ki yatak cizgiler kayboluyor. (TV de kablo tv acıkken bile).. Sanırım iyi bir elektrikciden yardım almam lazım. cevap verenlere tesekkurler.
  • en iyisi bi elektrikçi tabiki. İşalla hemen çözersin sorunu kolay gelsin
  • quote:

Ps3 u 72ekran sony 100hz tv ye scartı takar takmaz sony tv de dikey cizgiler olusuyor (gorunu kablo tv de bile olsa cizgiler var) ve asagı dogru kayıyor. uydu alıcısı ve dvd playerı taktıgımda boyle 1 sorun yok. Topraklama ile ilgili bir sorun gibi. Nasıl giderlebileceği hakkında bir fikri olan var mı?

Bu tv den bende yeni almıştım. Ps 3 bağladığında yaşadığın sorun dışında görüntü nasıl. Birde scartla değilde, Av kablo ile dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kumanda -- 6 Mayıs 2007; 1:36:04 >
  • Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum oldu. ps3 ü crt tv ye scartla veriyorum . bu arada ps3 ü full hd bir lcd tvde denedim ve makina otomatik olarak hdmi bağlantısına geçti(yes or no sorusunu ben onayladıktan sonra). ps3 ü geri eve getirdiğimde sinyal yok uyarısını tv den aldım. sanırım ayarı hdmi de kaldı ama evdeki tv de haliyle hdmi yok ve giriş menüsüne bile ulaşamıyorum sizce ne yapsam yeridir? sevgiler
  • üstad,cevabı zaten kendi dilinle vermişsin''sanırım ayarı hdmi de kaldı ama''...aması işte gidip çözünürlüğünü kabul edebildiğin bir tv de tekrar ayar cek!!!
  • Teşekkür ederim. Ben hiç uğraşmayayım gidip en iyisi bir full hd tv alıyım da sorun ortadan kalksın
  • Konsol resetlendiğinde difficult ayarlara dönüyormuş. Yani konsol görüntü veriyor. Bu durum sony nin saçma sapan bir durumu. Oysaki bağladığın tvye göre konsol kendisini otomatik ayarlayacak hemen. Gerekiyorsa sen tv ye göre çözünürlüğü artıra bilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kumanda -- 7 Mayıs 2007; 13:49:49 >
  • konsolu açtıktan sonra 5 saniye kadar power düğmesine basılı tut, konsol fabrika ayarlarına geri döner. bakınız kullanma kılavuzu...
  • Dediğiniz şekilde 2-3 saniye basılı tuttum bişey olmadı. Sabırlı adamım 5 saniye daha beklerim bakalım ne olacak.Teşekkürler.
  • ne yaptıysam olmadı. Power kablosu fişinin toprak metallerini selobantla yalıtmaktan başka care bulamadım. Eğer topraklama metalleri prize değmiyorsa goruntude hiçbir problem yok. Cins bir sorun :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.