Şimdi Ara

PSU Modlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
3.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anlaşılan site resimlerini başka sitelerden çağırılmasını istememiş. Ben resimleri linkledim ama buna müdase etmedi site. Neyse, şimdi linkini veriyorum.
    AC Ryan MORF™ PSU Sleeving Kit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinson -- 8 Nisan 2008; 7:56:35 >

• Bende yapmak istiyorum;

Dostum son 1 haftadır aynı işe bende giriştim ancak uygulamaya koymadım. PSU Modding olayı, önümdeki dersleri bir atlatayım ilk iş girişicem.
    Türkiyede bu ürünleri manuel olarak yapmak mümkün, sleeving dedigimiz şey kablo çorabı (elektrikçilerde) bulunabiliyor. Ancak tabiiki UV olanı değil, forumda UV olanını satan bazı arkadaşlarımız vardı ancak bulamadım onları,

O anlamadıgım dediğin şeyin adı heatshrink türkçe adı ile makaron, o malzeme ısıtılınca daralarak yayılan bir madde, kullanım sebebide sleeving'i yani kablo çorabını tutturmak ve güzel görünüm sağlamak, forumda diğer modlarda "makaron" kullanılmadan yapılan kablo toplamalar var kablo çorabı ile ve bana göre bazıları güzel durmuyor çünkü ağzı açık sarkıyor falan o yüzden o maddedin kullanılması görüntüyü güzelleştiriyor.

Ancak bu işlemi uygulamak oldukça zahmetli ve zor, tüm molexlerin sökülmesi kabloların bantlanması filelerin kesilip geçmesi, makaronların ısıtılması, herşeyin geri takılması. Neredeyse 1 PSU Modlamak için 7-8 Saat gidecek.

ATX Konnektörü için normal yollarla sökmek bayağı zor ve zahmetli, onu yaparsam ağzını kapatıp UV boyarım o kadar 2 saat 1 konnektör sökmeye deymez.

Ben son 1 haftadır bu işi yapmak istiyorum ama malzemelerin türkçe isimlerini yeni yeni öğrendim, dersleri halledeyim bu işe girişecem bende.

Sanada başarılar.. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: datox

Bende yapmak istiyorum;

Dostum son 1 haftadır aynı işe bende giriştim ancak uygulamaya koymadım. PSU Modding olayı, önümdeki dersleri bir atlatayım ilk iş girişicem.
    Türkiyede bu ürünleri manuel olarak yapmak mümkün, sleeving dedigimiz şey kablo çorabı (elektrikçilerde) bulunabiliyor. Ancak tabiiki UV olanı değil, forumda UV olanını satan bazı arkadaşlarımız vardı ancak bulamadım onları,

O anlamadıgım dediğin şeyin adı heatshrink türkçe adı ile makaron, o malzeme ısıtılınca daralarak yayılan bir madde, kullanım sebebide sleeving'i yani kablo çorabını tutturmak ve güzel görünüm sağlamak, forumda diğer modlarda "makaron" kullanılmadan yapılan kablo toplamalar var kablo çorabı ile ve bana göre bazıları güzel durmuyor çünkü ağzı açık sarkıyor falan o yüzden o maddedin kullanılması görüntüyü güzelleştiriyor.

Ancak bu işlemi uygulamak oldukça zahmetli ve zor, tüm molexlerin sökülmesi kabloların bantlanması filelerin kesilip geçmesi, makaronların ısıtılması, herşeyin geri takılması. Neredeyse 1 PSU Modlamak için 7-8 Saat gidecek.

ATX Konnektörü için normal yollarla sökmek bayağı zor ve zahmetli, onu yaparsam ağzını kapatıp UV boyarım o kadar 2 saat 1 konnektör sökmeye deymez.

Ben son 1 haftadır bu işi yapmak istiyorum ama malzemelerin türkçe isimlerini yeni yeni öğrendim, dersleri halledeyim bu işe girişecem bende.

Sanada başarılar.. :)
    Başarılar!! Ihmal etmeyesin...
    Aslında çorap bende var :) firebal dan almıştım.
    Ayrıca ısıyla şekil alan senin dediğin makaron da var. 7.5TL ye karaköyden almıştım.
    Ama bu ürün UV li değil ve ayrıca pis koku yapan bir ürün.
    Hatta Molex sökücü bile aldım 20TL ye Karaköy den.

Aslında bakarsan 7-8 saat alacak birşey değil bence bunu 3-4 saat de yapıbilir hissi var bende.
    Bir şekilde yapmam gerek. Bakalım vira bismillah diyeceğim inşAllah :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sinson

Başarılar!! Ihmal etmeyesin...
    Aslında çorap bende var :) firebal dan almıştım.
    Ayrıca ısıyla şekil alan senin dediğin makaron da var. 7.5TL ye karaköyden almıştım.
    Ama bu ürün UV li değil ve ayrıca pis koku yapan bir ürün.
    Hatta Molex sökücü bile aldım 20TL ye Karaköy den.

Aslında bakarsan 7-8 saat alacak birşey değil bence bunu 3-4 saat de yapıbilir hissi var bende.
    Bir şekilde yapmam gerek. Bakalım vira bismillah diyeceğim inşAllah :)

Alıntıları Göster
    Aldığın makaronun ölçüsü hakkında bilgin varmı çünkü onların değişik ölçüleri var hangisi uygun acaba diye merak ediyorum
    Molex sökücü sadece normal molex için dimi, ATX sökücü bulabildinmi?
    Bence 3-4 Saatte bitmez gerçi molex sökücü ile baya hızlanırsın ben cımbız ile yapıyorum o işi farkeder baya, tabii Molexleri sökmüşken UV boyamamak olmaz :) Altta verdiğim siteyi bir incelersen ayrıntılı adımları görebilirsin, İnce ve uğraşılması gereken bir iş o yüzden 3-4 saatte bitmez :)

Molex sökücüye çok para vermişsin dicem ama bir cımbıza 7,5 YTL verdim ve çok uğraştım :) Türkiyede bu kitler hazır olsa alsak bitse uğraşmasak hep stoklarda yok diyor :)

PSU Modding & Sleeving with Heatshrink;
    http://hardwarelogic.com/news/127/ARTICLE/1113/2/2006-03-22.html

• quote:

Aldığın makaronun ölçüsü hakkında bilgin varmı çünkü onların değişik ölçüleri var hangisi uygun acaba diye merak ediyorum
    Molex sökücü sadece normal molex için dimi, ATX sökücü bulabildinmi?
    Bence 3-4 Saatte bitmez gerçi molex sökücü ile baya hızlanırsın ben cımbız ile yapıyorum o işi farkeder baya, tabii Molexleri sökmüşken UV boyamamak olmaz :) Altta verdiğim siteyi bir incelersen ayrıntılı adımları görebilirsin, İnce ve uğraşılması gereken bir iş o yüzden 3-4 saatte bitmez :)

Molex sökücüye çok para vermişsin dicem ama bir cımbıza 7,5 YTL verdim ve çok uğraştım :) Türkiyede bu kitler hazır olsa alsak bitse uğraşmasak hep stoklarda yok diyor :)

PSU Modding & Sleeving with Heatshrink;
    http://hardwarelogic.com/news/127/ARTICLE/1113/2/2006-03-22.html

Alıntıları Göster
    Verdiğin incelemeye göz gezdirdim, ciddi ayrıntı vermişler.
    ATX sökücü hakkında bilgi sahibi değildim bugün oldum ve dolayısıyla bunu öğrenmeyi bende istiyorum. Bu bakımdan gittiğimde soracağım. Kafayı bozarsam yurtdışından komple kit almayı düşünmeye ciddi ciddi karar aşamasına doğru gidiyorum :) Olmadı sprey + çorap + sökücüler + sıcak hava püskürtücü bir araç ile işe yaşlayacağım.

• quote:

Verdiğin incelemeye göz gezdirdim, ciddi ayrıntı vermişler.
    ATX sökücü hakkında bilgi sahibi değildim bugün oldum ve dolayısıyla bunu öğrenmeyi bende istiyorum. Bu bakımdan gittiğimde soracağım. Kafayı bozarsam yurtdışından komple kit almayı düşünmeye ciddi ciddi karar aşamasına doğru gidiyorum :) Olmadı sprey + çorap + sökücüler + sıcak hava püskürtücü bir araç ile işe yaşlayacağım.

Alıntıları Göster
    Şimdiden iyi şanslar, kolay gelsin diyelim.

Aslında yapmışken PSU yu da tak çıkar kablolu hale getireceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

Şimdiden iyi şanslar, kolay gelsin diyelim.

Alıntıları Göster
    Evet o sitede işin ince ve yararlı ayrıntılarından bayağı bahsedilmiş okuyup yapmak lazım yararlı şeyler var.

Komple kit almak birkaç parçadan oluşuyo ve baya pahalıya çıkmaya başlıyo çünkü Molex Kit alırsan sadece UV Molexler ve Remover Tool'u var, ATX Konnektörü dahil ancak Remover'ını vermiyolar. Bütün iş ATX Konnektörünü sökebilmekte.

Eh bu kite Sleeving dahil değil o ayrı bir olay. Onuda ayrı bulcan Hetshrink(makaron)'leriyle beraber. Bence Yurtdışından getirtmek kargo parasıyla baya yükseğe gelir, bende düşünüyorum o işi, hazır alıyım bitsin diyorum ama, El Emeği ile yapmanın keyfide başkadır.

En Mantıklısı senin dediğin gibi eldekilerle başlamak. ATX Konnektörünü aslında 2 tane ince tığ ile uğraşanlar var ama 2 saat uraşmak lazım gereksiz en mantıklısı ağzını kapatıp boyamak konnektörü 10 dakkada :)

Molexleride elle sökmek cımbız veya sendeki tool yardımı ile çok zor degil. Sonrada iş kablolamaya kalıyor ve Heatshrink için ya düşük devirli fön yada ısı tabancası gerek. Fön ile rahatlıkla halloluyormuş. Senin elinde malzemeler baya mevcut bir başla bakalım bize yol gösterirsin :)

Ama yaptınmı UV yapacaksın Sleeving'i, Heatshrinklerin UVleri satıldıgını sanmam anca boyican onu ama zaten siyah yani nötr renk oldugu için kötü durmaz. Sen başla başla...

quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

O nasıl oluyor, kabloları kesip ara konnektör falanmı takılıyor, örnekli linkler varmı?

Bir başlık ricam var yararlı bilgiler oldu aramalarda çıkması açısından, "Bunu yapmak istiyorum : PSU Modifiye & Kablo Toplama"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi datox -- 7 Nisan 2008; 13:21:43 >

• quote:

Evet o sitede işin ince ve yararlı ayrıntılarından bayağı bahsedilmiş okuyup yapmak lazım yararlı şeyler var.

Komple kit almak birkaç parçadan oluşuyo ve baya pahalıya çıkmaya başlıyo çünkü Molex Kit alırsan sadece UV Molexler ve Remover Tool'u var, ATX Konnektörü dahil ancak Remover'ını vermiyolar. Bütün iş ATX Konnektörünü sökebilmekte.

Eh bu kite Sleeving dahil değil o ayrı bir olay. Onuda ayrı bulcan Hetshrink(makaron)'leriyle beraber. Bence Yurtdışından getirtmek kargo parasıyla baya yükseğe gelir, bende düşünüyorum o işi, hazır alıyım bitsin diyorum ama, El Emeği ile yapmanın keyfide başkadır.

En Mantıklısı senin dediğin gibi eldekilerle başlamak. ATX Konnektörünü aslında 2 tane ince tığ ile uğraşanlar var ama 2 saat uraşmak lazım gereksiz en mantıklısı ağzını kapatıp boyamak konnektörü 10 dakkada :)

Molexleride elle sökmek cımbız veya sendeki tool yardımı ile çok zor degil. Sonrada iş kablolamaya kalıyor ve Heatshrink için ya düşük devirli fön yada ısı tabancası gerek. Fön ile rahatlıkla halloluyormuş. Senin elinde malzemeler baya mevcut bir başla bakalım bize yol gösterirsin :)

Ama yaptınmı UV yapacaksın Sleeving'i, Heatshrinklerin UVleri satıldıgını sanmam anca boyican onu ama zaten siyah yani nötr renk oldugu için kötü durmaz. Sen başla başla...

quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

O nasıl oluyor, kabloları kesip ara konnektör falanmı takılıyor, örnekli linkler varmı?

Bir başlık ricam var yararlı bilgiler oldu aramalarda çıkması açısından, "Bunu yapmak istiyorum : PSU Modifiye & Kablo Toplama"

Alıntıları Göster
    PSU kasasına konnektörler için tekrar yuva yapıp nasıl hazır ürünlerde varsa aynı şekilde siz de yapıcaksınız.
    Zor değil,ama uğraştırıcı.Orjinal tak çıkar ürünleri örnek alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

PSU kasasına konnektörler için tekrar yuva yapıp nasıl hazır ürünlerde varsa aynı şekilde siz de yapıcaksınız.
    Zor değil,ama uğraştırıcı.Orjinal tak çıkar ürünleri örnek alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Ohoo o çok kasar birazda show'a kaçar yani :) Sonuçta kablo takılımı takılı zaten illede çıkarmak istiyosam keserim yaklaşmayın :P

• quote:

Ohoo o çok kasar birazda show'a kaçar yani :) Sonuçta kablo takılımı takılı zaten illede çıkarmak istiyosam keserim yaklaşmayın :P

Alıntıları Göster
    Bu akşam Karaköy' ü bir ziyaret e gideceğim.
    Bence ATX sökücü kesin vardır gibi geliyor.
    O elemana soracağım, onda yoksa bile, bileni bilir...
    Şu neon Spreylerden de bakarım.
    Umarım kapanışlara kadar yetişebilirim.

Bu arada bir eksik daha çıktı, bendeki sökücü Molexler için maalesef. Oysa buradaki daha ince sökücü ne için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinson -- 7 Nisan 2008; 14:10:30 >

• quote:

Bu arada bir eksik daha çıktı, bendeki sökücü Molexler için maalesef. Oysa buradaki daha ince sökücü ne için?

Alıntıları Göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinson -- 7 Nisan 2008; 14:11:04 >

• quote:

Alıntıları Göster
    O Molex Ayırıcılardan 1 tanesi Erkek 1 tanesi Dişi Konnektörler için.
    Gerçi Erkek olanı cımbız yardımı ile rahatlıkla ayırırsın.
    Bak bakalım kaç para diyolar ATX muabbetine, Yani aslında 2 tane basit tığ'nın birleşimi o sökücü dediğimiz şey. :)

Gitmişken Kablo Çorabı varmı varsa UV olanları varmı diyede baksana :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi datox -- 7 Nisan 2008; 15:34:44 >

• quote:

O Molex Ayırıcılardan 1 tanesi Erkek 1 tanesi Dişi Konnektörler için.
    Gerçi Erkek olanı cımbız yardımı ile rahatlıkla ayırırsın.
    Bak bakalım kaç para diyolar ATX muabbetine, Yani aslında 2 tane basit tığ'nın birleşimi o sökücü dediğimiz şey. :)

Gitmişken Kablo Çorabı varmı varsa UV olanları varmı diyede baksana :)

Alıntıları Göster
    Bu arada farklı bir bilgi vereyim, belki birisine yardımcı olur.
    Firebal da PSU Modding yapıyorlar, şayet isterseniz kargo masrafları size ayit olmak + 20(işçilik) ve isteğiniz doğrultusunda kullanılacak parça masraflarıyla.

• quote:

Bu arada farklı bir bilgi vereyim, belki birisine yardımcı olur.
    Firebal da PSU Modding yapıyorlar, şayet isterseniz kargo masrafları size ayit olmak + 20(işçilik) ve isteğiniz doğrultusunda kullanılacak parça masraflarıyla.

Alıntıları Göster
    ben psu'nun kablolarını 24 pinli anakart kablosu hariç tak çıkarlı yapmıştım bu işi elektronikçiden aldığım 4 pin'li konnektörler ile yapmıştım gayette güzel oldu ama bence gereksiz birşey çünkü psu'nun molex ucları zaten az olduğu için kablo sökme lüksüm yok

• quote:

Orijinalden alıntı: scarab

ben psu'nun kablolarını 24 pinli anakart kablosu hariç tak çıkarlı yapmıştım bu işi elektronikçiden aldığım 4 pin'li konnektörler ile yapmıştım gayette güzel oldu ama bence gereksiz birşey çünkü psu'nun molex ucları zaten az olduğu için kablo sökme lüksüm yok

Alıntıları Göster
    @datox

Firma: Özcan Elektronik - Ferhat Özcan
    Tel: 2433294
    -Aradının birşey olursa sorabilirsin.

Makaron buldum ama sıcaklıktan etkilenerek şekil alıp almadığını bilmiyorum, sormayı unuttum. Sarı, siyah, kırmızı gibi renk ve birkaç genişlikte var.
    Kablo çorabı hakkında birşey bilmiyorum, olduğunu sanmıyorum dedi.
    ATX sökücü için bunu bileceğini de sanmam ama cımbız bunun işini görür dedi ve 3.5 e sattı.

• quote:

@datox

Firma: Özcan Elektronik - Ferhat Özcan
    Tel: 2433294
    -Aradının birşey olursa sorabilirsin.

Makaron buldum ama sıcaklıktan etkilenerek şekil alıp almadığını bilmiyorum, sormayı unuttum. Sarı, siyah, kırmızı gibi renk ve birkaç genişlikte var.
    Kablo çorabı hakkında birşey bilmiyorum, olduğunu sanmıyorum dedi.
    ATX sökücü için bunu bileceğini de sanmam ama cımbız bunun işini görür dedi ve 3.5 e sattı.

Alıntıları Göster
    Tamam saol UV duyarlı Çorap buldugum zaman ona uygun bir renkte makaron almaya giderim oraya,

ATX delikleri o kadar ufakki cımbız sanmıyorum tığ gibi olması lazım. Cımbızlar genelde <== şeklinde kalınlaştıgı için sonuna kadar girmiyor. ATX'in çengelleri 1cm kadar dipte dolayısı ile kalınlaşmaya oraya girebilcek tığ gibi cımbız olursa zaten aynı işi mis gibi görür. Deneyince haber ver bana cımbızı :)

Makaronlar sıcaktan şekil alıp daralır olayı ısınınca daralması ve kabloyu sıkıştırması zaten ondan yana problem yok. Benim için şuan önemli olan UV Boyalı Kablo Çorabı bulmak.

Sen Fireballda yapıyolar dedin ama adamlarda ürün yokki..

• quote:

Tamam saol UV duyarlı Çorap buldugum zaman ona uygun bir renkte makaron almaya giderim oraya,

ATX delikleri o kadar ufakki cımbız sanmıyorum tığ gibi olması lazım. Cımbızlar genelde <== şeklinde kalınlaştıgı için sonuna kadar girmiyor. ATX'in çengelleri 1cm kadar dipte dolayısı ile kalınlaşmaya oraya girebilcek tığ gibi cımbız olursa zaten aynı işi mis gibi görür. Deneyince haber ver bana cımbızı :)

Makaronlar sıcaktan şekil alıp daralır olayı ısınınca daralması ve kabloyu sıkıştırması zaten ondan yana problem yok. Benim için şuan önemli olan UV Boyalı Kablo Çorabı bulmak.

Sen Fireballda yapıyolar dedin ama adamlarda ürün yokki..

Alıntıları Göster
    Firebal a ACRYAN lar gelmiş, aradığım kit in siyahı stoklarda.
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=ACR-MF2209

mavisi
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=ACR-MF2216

Aradığımız ATX sökücüde gelmiş, fiyat uygun...
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=ACR-TX3909

Hatta UV Sprey(Paint) bile gelmiş, zamanlama cuk durumları...
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=ACR-UV2438

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinson -- 7 Nisan 2008; 23:09:14 >

• quote:

Firebal a ACRYAN lar gelmiş, aradığım kit in siyahı stoklarda.
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=ACR-MF2209

mavisi
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=ACR-MF2216

Aradığımız ATX sökücüde gelmiş, fiyat uygun...
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=ACR-TX3909

Hatta UV Sprey(Paint) bile gelmiş, zamanlama cuk durumları...
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=ACR-UV2438

Alıntıları Göster
    *Hocam şu başlığı değiş yaw aramalarda çıksın güzel bilgiler oldu: "Bunu yapmak istiyorum : PSU Modlama"

Yaw hakikaten bütün aranan ürünleri getirmişler ancak bu Komple Kit fiyatıda uygun olmasına rağmen sadece UVBlue gelmiş. ben Yeşil veya Turuncu istiyorum. Bütün zımbırtıları ayrı ayrı almaya kalksam 100 YTL'yi geçerim.

Ama Kit hakikaten tam kit olmuş aranan herşey var helal olsun..

Benim bir olayım daha var yurtdışından yakında bir arkadaşım bana ekran kartı getiricek ve benim PSU onu kaldırıp kaldırmayacagına dair şüphelerim var büyük ihtimal kaldıracak ama bir aksilik olursa yeni PSU almam gerekir, bu durumda mutlaka hazır toplanmış tak çıkarlılardan bir taneyi seçerim ki bütün bu mod olayına gerek kalmaz.

Benim istedigim ACRyan Yeşil veya Vantec Turuncu.
    Getireceklermi acaba ACRyan UVGreen;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi datox -- 8 Nisan 2008; 7:55:14 >

• quote:

*Hocam şu başlığı değiş yaw aramalarda çıksın güzel bilgiler oldu: "Bunu yapmak istiyorum : PSU Modlama"

Yaw hakikaten bütün aranan ürünleri getirmişler ancak bu Komple Kit fiyatıda uygun olmasına rağmen sadece UVBlue gelmiş. ben Yeşil veya Turuncu istiyorum. Bütün zımbırtıları ayrı ayrı almaya kalksam 100 YTL'yi geçerim.

Benim bir olayım daha var yurtdışından yakında bir arkadaşım bana ekran kartı getiricek ve benim PSU onu kaldırıp kaldırmayacagına dair şüphelerim var büyük ihtimal kaldıracak ama bir aksilik olursa yeni PSU almam gerekir, bu durumda mutlaka hazır toplanmış tak çıkarlılardan bir taneyi seçerim ki bütün bu mod olayına gerek kalmaz.

Benim istedigim ACRyan Yeşil veya Vantec Turuncu.
    Getireceklermi acaba ACRyan UVGreen;

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: datox

Benim istedigim asıl Vantec'in Turuncu kiti süper. Ama nerde..

Şayet ihtimal ağır basar ve PSU alırsan kesinlikle tam tekmil bir tane al. Ayrıca PSU konusunda diyeceğim var. Şayet yetersizse riske girme, kartı yakmayasın, sonra elinde patlar :( Bunu bana yaşatan biri oldu. Sattığım bir kartı alan şahıs yetersiz bir PSU da kullanılınca kart kaput oldu. Şuan yurt dışı teknik servise gitti. :(

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: datox

Benim istedigim asıl Vantec'in Turuncu kiti süper. Ama nerde..

Şayet ihtimal ağır basar ve PSU alırsan kesinlikle tam tekmil bir tane al. Ayrıca PSU konusunda diyeceğim var. Şayet yetersizse riske girme, kartı yakmayasın, sonra elinde patlar :( Bunu bana yaşatan biri oldu. Sattığım bir kartı alan şahıs yetersiz bir PSU da kullanılınca kart kaput oldu. Şuan yurt dışı teknik servise gitti. :(

Alıntıları Göster
    Şu ara sağlam bir PSU 200 YTL civarı minimum.

Benim PSU aslında sağlam zamanında öyle aldık bugüne kadar getirdi, 5-6 yıl evvel almıştım Vantec Stealth Serisi 520Wattlık. Ama artık yaşından ve sistemimden dolayı tırsmaya başladım,
    Q6600 B3 Revision, Asus P5KC Mainboard
    4xSata Hdd 1xDVDRW
    4xFan (2Si Ledli)
    2XCold Cathode + 2XUV Light.
    1Fan Controller LCD Displayli.

Yani Sistem sağlam watt çekiyor bide yeni gelicek olan kart XFX 8800 GS 384MB 580Mhz Edition. (Ocak ayında Çıkan fiyat/performans serisi uygun birşey)
    Kart HD3850 ile aynı güç tüketimine sahip.

İşte bütün bunlar bir araya gelince acaba PSU dayanırmı diyorum malum emektar :) Aklıma External PSU yapmak geldi, yani Bütün Fanlarımı Cold Cathodelarımı DVD RW'mi Hatta Fan Controller'ımı bağlayabilceğim piyasadaki basit 25YTL'lik PSU'lardan birini Dışardan kasa içine güç çekerek ePSU :) yapsam kalan sistem sanki daha rahatlar gibi geliyor. Bu ePSU'ya bağlayacaklarım nerden baksan 100watt'ı bulur. Eh o 100 watt'ıda ekran kartına ayırsam çözerim sanki :) Ne dersiniz ?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.