Şimdi Ara

PSU mu yetmiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ekran kartımı bellırlı volt ve mhz degerıne yukselttıgım zaman oyunlarda 10-15 dk sonrasında fps dusuyor ve makıne reset atıyor. (bazı oyunlarda fps dusmeden atıyor) kartımın default VIDI 0.975 ancak ben 0.987 de 830-1660-2100 de kullanıyorum mesela voltajı 1 e cıkartıp gpu clocku 850 cekınce reset atıyor.

Ben psudan suphelenıyorum ancak kalıtelı bır psu ya sahıp oldugumu da dusunuyorum 3 senedır kullanıyorum bu psu yu acaba verımı dusmus olabılırmı?

Yada bu reset sorununu ramler teskıl edıyor olabılırmı??

SAĞOLUN İYİ FORUMLAR HERKESE...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tbred -- 2 Ekim 2010; 13:32:06 >

• ekran kartının sıcaklığına bir bak yanmasın diye reset atıyor olabilir
  • reset atması çıkardığın hızşaırtma değerlerinde stabil çalışmadığını gösterir
    daha düşük değerlerde dene..

psu o sisteme yeterli olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ooppss

reset atması çıkardığın hızşaırtma değerlerinde stabil çalışmadığını gösterir
    daha düşük değerlerde dene..

psu o sisteme yeterli olur..

ama soyle bır durumda var mesela def volt ıle 850 ye cıkardıgımda reset atmıyor goruntu donuyor ctrl alt delete yapıp gorevı sonlandır dıyorum. Buradan voltaj vermem gerektıgını anlıyorum ta ki o dedıgım volt degerıne gelınce reset atıyor. mesela 1.44 volttu ıslemcı 3.6ghzx dı 3.2 ghz e cektım ve voltları dusurdum ancak bu degerlerı yakalayabıldım
  • Birader sen tüm ayarlamaları yap, occt programı ile gpu stress testini dene, "error checking" diye de ayarla. Hataları sol üst köşede gör, sonra kartın son sınırını tekrar belirle sorun çözülsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Birader sen tüm ayarlamaları yap, occt programı ile gpu stress testini dene, "error checking" diye de ayarla. Hataları sol üst köşede gör, sonra kartın son sınırını tekrar belirle sorun çözülsün.

Dostum dediğiniz testi oc luyaptım ve sureklı hata sayısı artarak teste devam ettı. Oc kapadıgımda hata yoktu tabıkı ancak kafama baska bırsey takıldı resımde 12v yazan yerdekı voltaj neden 3 lerde 4 lerde dolaşıyor sızce bu normalmıdır?
     PSU mu yetmiyor?

• Hata sayısı hiç olmayacak normalde. Sen ya saat hızlarını kartın kendini kontrol edebildiği yere kadar düşür ya da voltajı arttırarak tepki süresini çabuklaştır.
    Eğer voltajın ne durumda olduğunu merak ediyorsan testi bitirdiğin gibi klasörde üreteceği voltaj tablolarından zaman akışına göre baştan sona ne olmuş diye bakabilirsin.
  • şöyle birsey gözlemledim.

İşlemci medium testte 12v rail kısmı 7.55 pik değere cıktı.

Ekran kartı testınde ise pik deger 5.5 a kadar cıkıyordu. Oyunlarda hem ıslemcı hem ekran kartı calıstıgından acaba 12v un ustune cıktıgı ıcın mı reset yıyorum sanırım guc kaynagının amperı dusuk kalıyor..?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.