Şimdi Ara

psu yeterliliği ve sıcaklık konusunda yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    HWmonitor deki temperatures>CPU sıcaklık göstergesi ile asus suite II deki CPU sıcaklık göstergesi eşleşiyor. aynı zamanda corsair linkteki temp 1 de eşleşiyor.
    işlemci sıcaklıkları alttaki programlarda aynı, ancak anakartın üzerinde işlemci sıcaklığını gösteren herhangi bişey yok.
    asus suite II, CPU yazan yer işlemcinin sıcaklığını göstermiyorsa neyi gösteriyor anlamadım. açıklayabilcek var mı?

bir de şunu söyleyeyim, ekran kartı kasa içini fırın gibi ısıtıyor elimi içine koyduğumda. bu da anakartı ısıtıyor olabilir. hava akışında problem var gibi ama, kasa fanları da hava akışı yapacak şekilde dizaynda. ( not: yani hava giriş çıkışları doğru ayarlı fan yönleri doğru konumda )
    overclock yapmayı deneyince, oyunda renkli bir şekilde ekran görüntüsü donuyor ve dıttt sesi gelerek kalıyor öylece. reset atmam gerekiyor sonrasında.

acaba PSU mu yetersiz?
    bir de hava akışını geliştirmek için 4 pinli noctua yeni fan alacağım, şuan üzerindeki 3 pinli. hava akışı yüzünden mi anakart sıcaklık değerleri uçuyor ve pc kilitlenme yapıyor. yoksa psu yetersiz mi geliyor da pc kilitleniyor onu ayırt edemedim.

psu yeterliliği ve sıcaklık konusunda yardım? psu yeterliliği ve sıcaklık konusunda yardım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaefe88 -- 15 Mayıs 2016; 3:47:43 >

• kocaefe88 K kullanıcısına yanıt
    ısı ayarları gayet yerinde PSU kaçlık bu arada , ayrıca yetersiz olsa böyle olmaz sorun başka biyerde anlamak zor bakmadan
  • carso kullanıcısına yanıt
    OC yapmak için psu yetersiz geliyor öyleyse, ısıda problem yok diyorsan.
    modeli imzamdan yazıyordu, xigmatek NRP-VC 500 watt.
    Çıkış özellikleri
    Max / Min Yönetmelik Dalgalanma ve Gürültü Çıktı
    5 V 16.0A/0.3A 5, -5% 50mV 130W
    3,3 V 22.0A/0.5A 5, -5% 50mV
    12 V1 15.0A/1.0A 5, -5% 120mV 180W
    12 V2 16.0A/1.0A 5, -5% 120mV 192W
    -12V 0.8A/0.0A 10, -10% 120mV 9.6W
    5 VSB 2.5A/0.0A 5, -5% 50mV 12.5W

OC yapmadan çalışmasında hiçbir problem yok, oyunlarda da gayet başarılı oynayabiliyorum. ancak sıvı soğutmanın fazla bir avantajı kalmamış gibi kalıyor o durumda da. yani ihtiyacım şuan yok OC ye ama. ileride ihtiyaç olursa PSU yu değişmem gerekir mi?
    bir de asıl mesele şuanki durumda sıkıntı çıkarır mı? ( ucu ucuna yetiyor olabilir, oc yapınca voltaj uyarısı verdi anakartın programı )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaefe88 -- 15 Mayıs 2016; 7:20:16 >
  • kocaefe88 K kullanıcısına yanıt
    w değeri güzel OC yapmanı tavsiye etmem lakin bir çok yanmalar bundan kaynaklanıyor.
  • arada bir asus anakartımın programı voltaj değerleriyle uyarı veriyor ama. hayırlısı bakalım.
    bütçem olursa bir psu alıp deneyecem. 800-1000 watt arası bişey alırım sanırım. o anki duruma göre.
    bir de kasa için noctua fan alsam herhalde sorunsuz kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaefe88 -- 16 Mayıs 2016; 17:21:03 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.