Şimdi Ara

Radeon Softmod Hakkında Bir Soru...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Radeon 9600 pro'yu soft mod ıle xt yapmak istiyorum, fakat bir sorum var;
    1)Bıos fileları yanlıs bilmiyorsam ramlerın hızlarına gore seçiyoruz (2,8ns, 3,3 vs), benim Hercules'ün ramlerının ustunde ramsınk var ve ramlerin kaç ns oldugunu bilmiyorum. Kaç ns oldugunu bulmak için herhangıbir programcık var mı yoksa işim Allah'a mı kaldı??

2)Konu ile ilgili bildiğiniz linkler varsa paylaşarak yardımcı olursanız cok sevınırım...

• remlerin kaç ns olduğunu gösteren bir program yok. en sağlıklısı remlerin üstündeki remsing in bitanesini çıkarıp bakman gerek. aksi taktirde yanlış bir bios flash larsan biosun uçar haberin olsun rem çipi markası ve ns si çok önemli flash için saygılar.
  • Yanlış bios yüklemektense ramlere bakmak daha mantıklı :)
  • Slmss
    Benım sorunum da ramsinklerı sokmek zaten, kartın ustundekı ramlerın hepsınde ramsınk war, cok sağlam termal gres kullanmışlar adamlar, sökmek mümkün değil bunları...(hatta bu konu hakkında daha once de topıc acmıstım,sökemedim kerataları...)

Soft mod yapamayacagıma gore omega driverları ve rıva tuner ıle oc denıyecegım artık[byes][rntg]
  • soft mod olmadan omega ile fazla bir artış sağlaman zor. remsinglere gelince sökülmeme ihtimali zor. ama çok dikkat ister. yani sonuçta sökülür. rem çipleri kare değilmi? 2 rem çipi için 1 remsing yokmu. öyle ise o aradaki boşluktan biraz karşılıklı zorlarsan dikkatlice sökülür bende Ti 4600 vardı ondada orjinal remsing vardı çiplere bakmak için bu şekilde sökmüştüm. ama tekrar belirtim işin risk i var dikkat etmen lazım aksi taktirde karta yazık olur.
  • kartı bir poşete koyup(havasını al) buzluğa at. 15 dk sora çıkar çok daha kolay söküülür
  • arkadaslar ben de his 9600pro mu 9600 xt seviyesine soft mod ile getirmek istiyorum ama bu konu hakkında bir bilgim yok.kart ati tool ile cok rahat 500 mhzyi buluyor.ramlere overclock yapmayacağım.bu konuda bir bilgisi yada kaynagı olan bana mail atabilir mi? e-mail adresim gmach82@yahoo.com.Tesekkurler.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by incinerator</i>
    <br />arkadaslar ben de his 9600pro mu 9600 xt seviyesine soft mod ile getirmek istiyorum ama bu konu hakkında bir bilgim yok.kart ati tool ile cok rahat 500 mhzyi buluyor.ramlere overclock yapmayacağım.bu konuda bir bilgisi yada kaynagı olan bana mail atabilir mi? e-mail adresim gmach82@yahoo.com.Tesekkurler.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'> mail attım yardımcı oluruz dostum ayıp ettin. kolay gelsin
  • dostum mailini aldım ve cevapladım.yanıtını bekliyorum
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by incinerator</i>
    <br />dostum mailini aldım ve cevapladım.yanıtını bekliyorum
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'> tamam aldım
  • banada pm yada mail atıverseni zbu konuda cok iyi olucak aslında burda yazılanlar biraz karısmıs gibi cunki saolun
  • e cvp verebilen yokmu burda bu kadar sey konusulmus 9600 pro ya soft mod nasıl yapılır??
  • kendi kartına uygun ( ram miktarı (128-256) rem markası(samsung-hynıx) ram ns si ( 2,8ns-3,3ns vs) bunlara dikkat ederek 9600xt biosu bulursun bulduğun bios ile ilgili olarakta kartın markası önemli değil önemli olan yukarda yazdıklarım bunlara dikkat ederek biosu flash yaparak kartını 9600pro@xt olarak kullanırsın yani bu soft mod dan sonra bilgisayarın, kartını artık 9600xt olarak görecektir.tabi bu arada iyibir soğutma ve remsing varsa iyi olur. softmod dan sonra kartın 9600xt saat hızında çalışacağından dolayı ısıda 4-5 derece artış doğal olacaktır. sanırım anlattıklarım yeterlidir saygılar.
  • samsung 340 yazıyor benimkinde 3.3 mudur yani??
  • Slmss
    Beyler sımdılık kartın ustunde Yazıcıoglu'ndan aldıgım p4 fanını koydum,oss den sonra zaten onun yerıne wb gelecek onun ıcın fazla ugrasmak ıstemedım...(Geç oldu ama unutmusum ıste..)

http://server5.uploadit.org/files/antiloop870-DSCF00062.jpg
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.