Şimdi Ara

Ram Tavsiyeniz nedir arkadaşlar???2gb 800mhz??1gb 1066mhz?? :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şimdilik 1gb ram alıcam ama kararsız kaldım..

OCZ 1GB 800Mhz DDR2 VISTA UPGRADE
    KINGSTON 1GB 800MHz DDR2 Non-ECC CL5

yada.. bunları geçip..almışken..

KINGSTON 1GB 1066MHz DDR2 Non-ECC CL5
    sizce hangisi mantıklı? ???? 266mhz fark çok fark edermi.. performans da..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi togy_35 -- 7 Ağustos 2008; 23:26:29 >

• 800-1066MHz arasında pek performans farkı hissedemezsiniz. Ancak işlemciyi overclock edeceğinizde 1066MHz gibi yüksek hızlı bir belleğe ihtiyacınız olur, o zaman farkı anlayabilirsiniz...

Almışken uygun fiyatlı 2GB'lık bir bellek almanızı öneririm

http://www.hepsiburada.com/department.aspx?CategoryID=47&sorting=3&sp=calisma_frekansi=800mhz|uyumlu_sistemler=pc|ram_kapasitesi=2048mb|kullanim_tipi=ddr2|

Kaliteli markaları tercih etmenizi öneririm

• İmzamdaki bellekleri kullanıyorum ve çok memnunum ; tabi burda anakartınızın modeli önemli .
  • Corsair Dominator 2x1 1066 MHz veya Crucial Ballistix 1066 MHZ 2x1 GB tavsiye ederim.

hmm 1 gb demişsin o zaman Kingston'ı al gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan301 -- 4 Ağustos 2008; 17:09:55 >
  • sağolun arkadaşlar.. işlemciyide oc edeceğim ama... 1066 almıyım o zm ya.. onun yerine 10 lira daha koyup 2gb 800mhz alırım.. öyle değil mi? hem remlere de az oc yaparız.. işi tıkırında kullanırız:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: togy_35

sağolun arkadaşlar.. işlemciyide oc edeceğim ama... 1066 almıyım o zm ya.. onun yerine 10 lira daha koyup 2gb 800mhz alırım.. öyle değil mi? hem remlere de az oc yaparız.. işi tıkırında kullanırız:D

İşlemciye o/c yapacaksan ram leri 1066 mhz olanlardan al ki, sorun çıkarmasın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orjinalden alıntı: togy_35

sağolun arkadaşlar.. işlemciyide oc edeceğim ama... 1066 almıyım o zm ya.. onun yerine 10 lira daha koyup 2gb 800mhz alırım.. öyle değil mi? hem remlere de az oc yaparız.. işi tıkırında kullanırız:D

İşlemciye o/c yapacaksan ram leri 1066 mhz olanlardan al ki, sorun çıkarmasın.

nasıl bir sorun???
    alacağım anakart:http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-ma78g-ds3h_10.html
    siparişleri verdim yoldalar.. :)
    öneriniz nedir? bellek vatandan peşin alacağım için kafamda kesinleşse hemen alacağım..
    2gb Kingston 800Mhz işimi görmezmi? oc vs. olarak..
    birde sorum olacak:anakart açıklamalarında 16gb max. bellek için 1.8volt diyor..
    1066lık ram ler 2.2volt yeni ileride eklemeye kalksak desteklemezmi?

• imzamdaki sistemi topluyorum.. anakart ve işlemciyi biraz önce aldım.. hdd ve kasa siparişini verdim.. en geç p.tesi elimde olucak inşallah.. nede olsa zamanım var p.tesiye kadar diye ram'i hemen almadım..

1GB 1066MHz DDR2 HYPREX PC2 8500 CL5 RAM alsam nasıl olur?? overclock'lada uğraşacağım.. fazla yormadan..öteki ay 1gb 1066 daha almayı düşünüyorum bunu alırsam..
    yada 2gb 800mhz king. mı alayım??

resmi sitesinde 1066 ram kullanmak için prosedür vermişler sanırım ama olayı tam çözemedim bilen varmı?
    birde:16gb max. bellek kullanımı yazmışlar fakat 4x1.8v yazıyor.. o kadar destekleyebilmesi için 1.8v lu ram mi almam gerekiyor?bilen varmı? şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi togy_35 -- 7 Ağustos 2008; 19:14:23 >
  • arkadaşlar.. fazla zaman kalmadı.. değerli yorumlarınızı bekliyorum..
  • dvd writer almadıysan lg 20x sata olanlara bakabilirsin...daha iyi ve fiyat farkı da 5 ytl gibiydi yanlış hatırlamıyorsam...daha fazlaysa değmeyebilir de...

Şimdi 1gb ram + ilerde 1gb ram daha iyi fikir bence...
    Tek parça 2gb düşünebilirsin aslında...sistemin 4x4gb desteği var

tek parca 2gb 800 (50ytl) mi daha iyi
    1gb 1066mhz mi daha iyi (hemen hemen aynı fiyat galiba)

Bunun cevabını bilen arkadaşlar yazarsa daha verimli seçim yapabilirsin sanırım...
    Kolay gelsin (Kafanı karıştırmak istemem ama aklıma gelmişken söyliyeyim dedim :) ))
  • quote:

Orjinalden alıntı: madmaxibo

dvd writer almadıysan lg 20x sata olanlara bakabilirsin...daha iyi ve fiyat farkı da 5 ytl gibiydi yanlış hatırlamıyorsam...daha fazlaysa değmeyebilir de...

Şimdi 1gb ram + ilerde 1gb ram daha iyi fikir bence...
    Tek parça 2gb düşünebilirsin aslında...sistemin 4x4gb desteği var

tek parca 2gb 800 (50ytl) mi daha iyi
    1gb 1066mhz mi daha iyi (hemen hemen aynı fiyat galiba)

Bunun cevabını bilen arkadaşlar yazarsa daha verimli seçim yapabilirsin sanırım...
    Kolay gelsin (Kafanı karıştırmak istemem ama aklıma gelmişken söyliyeyim dedim :) ))

dvd writer elimde var zaten..

kafam o yüzden karışık dostum.. ama ben 58liraya buldum 2gb 800mhz tabi kingston..
    49lira da 1gb 1066mhz hyperx..
    nasıl yapıcam bilmiyorum.. arasında kaldım..

• crucual da ara sıra problem cıkabiliyor karsımıza forumlarda, ama corsair lerde daha duymadım ben , dominator iyi seçim
  • ayno sorun bendede var daha iyi bir açıklama yapan olmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: so001422

ayno sorun bendede var daha iyi bir açıklama yapan olmadı.

aynen patron.. anakart ve işlemci elimde.. kasa ve hdd en geç salıya geliyor.. hafta sonu girdiği için ve zamanda daraldı.. bi seçim yapıp ram almam lazım :( birisi aydınlatsa iyice sevinicem.. anakart 1066 destekliyor.. bunu desteklerken 800 almayım diyom ama.. 1gb almak bide 2gb almak var..

ve bi sorum daha: 800mhz lık king. ramlar oc yeteneği nasıldır? 1066 hyperx ramlarin nasıldır?? :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.