Şimdi Ara

renault fluence bakım zamanı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
9.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2011 model renault fluence 1.5 dci privilege edc aracımızın yol bilgisayarı ekranında bakıma 30 gün kaldı yazıyor ama araç daha 3700 km de yani bakımı yaptırmak istemiyoruz 30 gün sonra araçta hız limitleme veya km sınırı olurmu yolda kalırmıyız yani ? ayrıca araç 6 ay şehir dışında kapalı garajda kalıcak aküsü bitince özellikleri silinirmi mesela 30 km hızdan sonra kapıların kitlenmesi gibi yardımcı olursanız sevinirim ( konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rapzede34 -- 23 Şubat 2012; 19:33:35 >

• yardım edicek kimse yokmu ya
  • Aracın bakımı 20,000 km yada 1 yıldır hangisi önce dolarsa sizinki demekki 1 yıl dolmuş ama km dolmamış.

Araçla ilgili bir sorun olmaz yolda kalma vb gibi ama bakım yaptırmak en mantıklısı

6 ayda 1 yılda araç çalışmazsa en fazla aküsü biter yeni aküyle araç çalışır.
    Kapıların kilitlenmesi basit bir olaydır aracın aküsü de değişsede çalışır.
    Aracın 4lü ikaz düğmelerinin altındaki kapıları kilitleme düğmesine basılı tutarsanız klik diyebir ses gelir sistem devreye girer teker döndüğü zaman kapılar kitlenir,tekrar aynı düğmeye basılı tutarsanız klik diye bir ses gelir ve sistem devre dışı kalır kapılar kilitlenmez....

DİPNOT=FLUANCE DEĞİL FLUENCE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delgado -- 23 Şubat 2012; 16:46:52 >

• akü bitince mesela yağmur sensörü gibi özelliklerin serviste tekar yüklenmesi gerekirmi ilk bakımı yaptırmazsam ne gibi zararı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapzede34

akü bitince mesela yağmur sensörü gibi özelliklerin serviste tekar yüklenmesi gerekirmi ilk bakımı yaptırmazsam ne gibi zararı olur

akü bitince yağmur sensörü yada herhangi başka bir donanıma zarar gelmex max zarar saat silinir

ilk bakım yaptırmak bence kendi fikrim çok önemlidir motor yeni olduğu için motor içinde çok çok küçük çapaklanmalar oluşur motora zarar vermemesi için bakım yaptırmak artıdır sizin için motor ömrünü uzatır
    siz neden bakım yaptırmak istemiyorsunuz biraz bilgi verirmisiniz ?
  • bundan önceki 2001 model ford focus aracımım bütün bakımlarını yaptırdım sanıyodum serviste ama servis parayı alıyor aracı bir kenara çekip elini bile sürmüyor servislere pek güvenim yok he diceksiniz aracı alırken o kadar para vermişsin bi bakımını yaptırmakmı zor geliyor hayır paramı kaptırmak istemiyorum he tabikide her servis böyle degildir araç senede 20.000 km yapsa tamam bakım gerekli ama daha 5000 bile olmadı %80 bu yıl bakımını yapmıcaz yaptırmadık diyede yolda kalıcagımızı hiç sanmıyorum
  • Hocam zamanında yetkili servisde çalışmış biri olarak söylüyorum ki aracınızı teslim ettikten yıkatmaya gelene kadar başında durun.

Normalde işçilik süresi 2 saat olan bakımı 15 dk bitirip içinde uyuyan çok ustamı bilirim ben teybi kurcalama,yağlı ellerle sağı solu elleme vb. bunlardan bazıları
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErtanGrkn

Hocam zamanında yetkili servisde çalışmış biri olarak söylüyorum ki aracınızı teslim ettikten yıkatmaya gelene kadar başında durun.

Normalde işçilik süresi 2 saat olan bakımı 15 dk bitirip içinde uyuyan çok ustamı bilirim ben teybi kurcalama,yağlı ellerle sağı solu elleme vb. bunlardan bazıları

bende bundan bahsediyodum :D
  • bakıma götürmessen nemi olur 3700 kmdeki aracın garanti dışı kalmış olur düşün taşın karar senin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.