Şimdi Ara

reset atma bios da donma yardım? Sorun çözülmüştür (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
4.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • dostum senin sorun başkaaaa. bu benim çömümümle alakası yok yani.

bak rraistlinn adlı arkadaşımızın sesi soluğu çıkmıyor. onun makinasıda düzelmiştir.

tahminimce senin sorun donanımsal . dediğim gibi bozuk bir parça bunu yapabilir. istersen optik sürücünü değiş bir başka tak. bide onunla dene bu tarz sorunları yapabilir.
  • Olmuyor driver ı kaldırdım yenisini kuramadım sinir oldum.. PC sadece 2 dk açık kalıyor kendini kilitliyor açmak için uzun süre beklemem gerekiyor (saatlerce)
    yada biosa bile ulaşsın diye cpu değiştirmem gerekiyor.. bu nasıl bir olay yau..
  • @rraistlinn
    PM'ne geç cevap verdiğim için üzgünüm rahat bir zamanda konuyu baştan
    aşağı okuyup iyi bir fikir edindikten sonra cevap vermek istedim...

Şimdi benim merak ettiğim soruları sormadan önce şunu söylemek
    gerekir ilk aşmada tavsiye edilebilecek her şeyi yapmışsın zaten.
    Bundan sonra uğraşman bile sana gereksiz yere zaman kaybettirmiş.
    Böyle arızalarda bazan sadece bilgi ve tecrübe yetersiz kalabiliyor
    yeterli ekipman ve teknik cihazlar olmadan sorunu anlamak zor oluyor.
    Bu yüzden eğer imkanınız varsa Niyazi Bey'in tavsiyesini dinleyip kasayı
    tüm parça ve donanımlarla Çizgi Elektroniğe yollamak.
    Türkiye'deki disübritörler arasında Çizgi en ilgilisi, müşteri memnuniyetine
    en önem vereni ve servisini yaptığı donanımların en arkasında duranı sonuç
    olarak bu kadar uğraş sonucu hem zamandan hem işinden olmak yerine
    Çizgiye tüm sistemi test için yollamak gerçekten iyi bir alternatif...

Yine de biraz daha sorunu çözmeye çalışmak istiyorsan benim tavsiyelerim:
    1- Bilgisayar reset atıyorsa hatta bunu bios ekranında bile yapıyorsa benim
    ilk şüpheleneceğim şeyler ramlar olurdu.
    Anakartta mem ok özelliği var bunu kullandın mı acaba?
    http://www.youtube.com/watch?v=9azllBzU5PU

Ayrıca dikkatimi çekti çektiğin fotoğroflarda ramlar farklı renklerdeki slotlarda
    bunu test için mi yaptın yoksa bu şekilde mi kullanıyorsun?

2- Bios ekranında dahi donup reset attığını yazmışsın asuslarda bulunan
    easy flash özelliği işletim sistemini açmadan biosu güncelleyebiliyorsun.
    Bilgisayar bunu dahi yapmana izin vermeden hemen reset mi atıyor?
    Son durum nedir biosu güncelleyebildin mi?

3- Bu iki seçeneği yaptıktan sonra yine bir sonuç alamadıysan ramların frekanslarını
    düşürmeyi veya zamanlamarını yükseltmeyi deniyebirlsin. Ramların frekanslarını default
    değerlerden yukarı çekmekt de işe yarayabilir.

4- Yine sonuç alamadıysan bir program aracılığı ile sistemin voltajlarını kontrol
    edebilirsin işlemciye, ramlara, ekran kartına 12v+ ne kadar max voltaj gidiyor
    bunu basit ama iş görür HwMonitor ile yapabilirsin. Maks değerlere bakarak
    rahatlıkla bir anarmollik olup olmadığını görebilirsin...
    http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

5- Eğer sorun devam ederse geriye bir PSU kalıyor fotoğraflarda farklı PSU larda
    var başka kaliteli bir psu denedin mi? Eğer bunları zaten yaptıysan ve başka psuda
    da sonuç değişmediyse sisteme komple servis yolu görünmğş demektir...

Kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 3 Mayıs 2011; 12:14:38 >

• Öncelikle teşekkür ederim yelkowan arkadaşım;

*Niyazi beyin söyledigi bana mantıksız geliyor, çünki her parçadan elimde 4 tane var.. resimlerde görmüşsündür anakart bulamadım tanıdıgım kimsede uygunu yok..

*Birde çizgielektronige güvenmiyorum biosu güncellediklerini söylediler 2 defa... malesef yalandı yapmamışlar.
    şikayet var da sikayet ettim 25 gündür dönmediler + sitede kimseye dönmemişler galiba ben göremedim istersen sende bak. cevap bile yazmamışlar.. ithalatcı da cevap vermedi.(mersa)

*memok! özelliğini kullandım ama malesef bi faydası yok.. ram dan değil..

*ram slotlarının bütün kombinasyonları faydasız. dual kullandım tek kullandım falann.. 3 ram denedim hem teker teker hemde birlikte..

*bios u güncelleyemiyorum uzaydan sonra 2 dk çalışıyor. o derece çalışmıyor yani..

artık micro çatlakdan yada statiği kendi üretiyor diye düşünüyorum tükoder den başka çözüm kalmadı galiba..

saolasın..

• command rate değeri sende %100 1T dir. onu 2T yap düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korcekmez

command rate değeri sende %100 1T dir. onu 2T yap düzelir.

verdinmi anakartları sahiplerine sorun çözülmüş mü

yau arkadaş default olan birşey düzgün çalışmıyorsa rate i değiştirmenin gereği varmı.......
    sen değiştirdin öylemi düzeldi.... mantıksız geliyor
  • sevgili kardeşim ben 3 ay uratım bunun üst modeli olan asus M4A89GTD PRO/USB3 YAKLAŞIK 6 FARKILI MODEL REM ALDIM 1600 LÜK OLANLARDAN 3 FARKLI POWER 3 HDD YANİ PC DEKİ TÜM PARÇALARI DENEDİM SORUN ANAKARTA BOŞA URAŞMA DERİM YOLA ÇİZGİYE MEMNUNİYETSİZ MEKTUBUDA YAZ SORUNU ÇÖZMELERİ LAZIM BAKTIN İLGİLENMİYOLARMI GİT TÜKETİCİ HAKLARINA SENİNLE 1 KİŞİ GELİYORMUŞ SİVİL KIYAFETLE SEN SORUNUN SOYLUYOMUSUN YARDIMCI OLMUYORLARMI HEMEN O ANDA TUTANAK TUTUYOLARMI ARTI FİRMA MAHKEMEYE VERİYOLARMI Bİ ARKADAŞIM SÖYLEDİKLERİNİ SÖYLÜYORUM KENDİM GÖRMEDİM DENEMEDİM AMA TÜKETİCİ HAKLARI YARDIMCI OLUYOMUS AMA ÇİZGİ ELEKTİRONİK SORUNLARINIZA YARDIMCI OLURLAR BİDAHA ŞANSINIZI DENEYİN BEN HER TELEFON AÇMAMDA ÇOK GÜZEL YARDIMCI OLDULAR ARTI BİLGİLENDİRİLİYOSUNUZ SÜREKLİ BEN HAYATIM BOYUNCA ASUS ANKART ALDIM ASUS TAN ŞAŞMAMDA BELKİ 10 ANKART ALMIŞIMDIR 1 TANESİNDE SORUN YAŞADIM ONUDA ÇİZGİ ELEKTİRONİK SORUNUMU ÇÖZDÜ 2 AYDIR TIK YOK TERTEMİZ KULANIYORUM NOT BEN O.C İLE KULANMIYORUM O.C DENEMEDİM O YÜZDEN DENEYENLERDE SORUN YAŞADINI DUYDUM BUNU UNUTMAYIN DERİM

• bakalım 3 sayfa ödevi göndedrdim ürünle birlikte bekliyorum eger değişmez yada çözülmezse sorun direkt aynıgün tükoder....
  • Selam arkadaşlar.Bende netten sorunumun çözümü için bilgi arıyordum.burda benımkının aynısı sorun var. aslında müşterimin. pc format için geldi. format atarken windows 39 dk geriye syıyorya. 31. dk larda felan ya reset atıyor yada donma yapıyor. bende ön usb ve ses giriş fişlerini anakartan çıkartım. ve formatı attım. müşteri gelene kadarda makınada hiç bir sorun yokru.adam 1 gun sonra geldi dedi ki abi pc hala donam yapıyor dedi. bende sorunu olan arkadaşın aynısını yaptım. yanı power,ram,hdd,işlemci,anakart,işte data ve sata kablosu, (onbord ekrankartı ile çalışıyordu.harici ekran karıtda taktım,) yine olmadı.dvd yi söktüm. şuan denemediğim bi tek işlmeci fanı kaldı. ve şuan biosatan ses ve lan ı devre dışı bıraktım öle deniyorum.

ankart:gigabyte ga-945gcm
    işlemci:
    ram: 1 gb kinghston 667 mhz

onbord ekran kartı

dvd rom

160 gb samsung sata hdd

başka fikir verecek arkadaşlar. çıldırdım ya.. ne eksik yapmış olabilirm ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aragorn63 -- 25 Mayıs 2011; 23:46:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aragorn63

Selam arkadaşlar.Bende netten sorunumun çözümü için bilgi arıyordum.burda benımkının aynısı sorun var. aslında müşterimin. pc format için geldi. format atarken windows 39 dk geriye syıyorya. 31. dk larda felan ya reset atıyor yada donma yapıyor. bende ön usb ve ses giriş fişlerini anakartan çıkartım. ve formatı attım. müşteri gelene kadarda makınada hiç bir sorun yokru.adam 1 gun sonra geldi dedi ki abi pc hala donam yapıyor dedi. bende sorunu olan arkadaşın aynısını yaptım. yanı power,ram,hdd,işlemci,anakart,işte data ve sata kablosu, (onbord ekrankartı ile çalışıyordu.harici ekran karıtda taktım,) yine olmadı.dvd yi söktüm. şuan denemediğim bi tek işlmeci fanı kaldı. ve şuan biosatan ses ve lan ı devre dışı bıraktım öle deniyorum.

ankart:gigabyte ga-945gcm
    işlemci:
    ram: 1 gb kinghston 667 mhz
    onbord ekran kartı
    dvd rom
    160 gb samsung sata hdd

başka fikir verecek arkadaşlar. çıldırdım ya.. ne eksik yapmış olabilirm ..

Arkadaşım allah kolaylık versin, benim yaptıklarımın aynısını yaptısan hiç uğraşma onun çözümü yok ben 6 ay uğraştım araştırdım sonunda teknik servisi işini yapmaya ikna ettim.. paramı aldım. konuda yazmadığım denemelerim de oldu ama sonuç alınmıyor.. onun arızası bilinmiyor yapılamıyor.. sende müşterine söyle yenisini alsın inanmıyorsa burayı okut yada gitsin başkasına versin,,

dostum ilk çıldıran sen değilsin, ;) ilk günlerim aklıma geldi.

• aynı anakartı bende kullanıyorum ama driverlarla alakalı olarak windows kurdugumda yazıcı driverlarını kurup kaldırırken bende de resetledi ötki türlü stabil ve gayet başarılı driverları kontrol etmeni öneririm
  • Bu sorun nasıl çözüldü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: logard

Bu sorun nasıl çözüldü ?

ürün değisimiyle çözüldü.. driver yada bios meselesi de değil..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakartımı değiştirdiniz aynı sorundan müzdaribim ne önerirsiniz?
  • quote:

Anakartımı değiştirdiniz aynı sorundan müzdaribim ne önerirsiniz?

Evet anakartı çizgi elektronik 6 aylık uğraşım ve 3. gönderimim de iade vermeye karar verdi.. ürünün parasının üzerine ekleyip gigabayte aldım.. BİOSDA BİLE DONUYORSA hiç uğraşmayın.

önerim:
    benim sorunum 1 aylıkken başladı. her servise gönderimmim de bana gelişi (aracı vatan b.) oldugu için 1 aydı. Konunun başında Bahsettiğim denemeleri yaptıysanız evde daha fazla birşey yapamazsınız. aynı arızanın 3 defa tekrarı olunca ürünü iade hakkınızı kullanmak. (( GARANTİSİ VAR İSE...-- YOK İSE YAPACAK BİR ŞEY YOK DEMEKTİR))

*1* 2 defa servise gönderin, gönderim evraklarınızı hep saklayın (servis cevabı - maili- kargo belgeleri). ve arıza nedeni aynı cümle olsun ekleyedebilirsiniz.
    *2* 3. sün de elinizde evraklar olduğunu vs. haklarınızı bildiğinizi söyleyin değişim - iade alınmasını isteyin.
    *3* iade veya değişim olacaktır...

detaylı anlatmamı isterseniz yada sormak istediğinz birşey olursa PM atmakdan çekinmeyin gerekirse telefonlada görüşebiliriz. ben vaktiyle bununla uğraşan farklı illerden 3 kişiyle sabah akşam deneme yapıyorduk MSN den yada telefonla görüşüyorduk.. her türlü yardımcı olurum.

• Bu sorunu bu aralar çok sık alıyordum. Mesajları incelerken bu konuyu gördüm. Aynı sizin gibi kapanıyordu bilgisayarım reset atıyordu. Bu arada 2 gün önce ram değişimi yaptım 2 gündür bir sıkıntı yok umarım böyle devam eder :)
  • quote:

Bu sorunu bu aralar çok sık alıyordum. Mesajları incelerken bu konuyu gördüm. Aynı sizin gibi kapanıyordu bilgisayarım reset atıyordu. Bu arada 2 gün önce ram değişimi yaptım 2 gündür bir sıkıntı yok umarım böyle devam eder :)

baska parcalarla denemeler yapin donan9minizi bilmiyorum ... biosda bekleyin gezin biosda donarsa olay benimkinin aynisidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 aldıgım anakarrtı bios vs güncelelmedim 1333 mhz x3 450 işlemci le farkl ı masrka 2 gb 1333 mhz 2 gb 2 ramle kullanıyorum sorun yok sadece servise ethernet kartı ve ses kartı onboaardlarda problem oluştugu için 3 kez yolladım şimdilik son servis ten bekliyorum sempron la da athlon x3 a450 x2 athlon la da çalıştı problem yok 350 watt gerçek güç kaynagı kullanıyorum yalansa çizgi çalışanlaranın yalanıdır. o da 400 watt peak neyse bana sorun çıkartmadı bu kadar şanssız<z olmuşken sağlamdı yani amaüst model m5a88td v evo usb 3 0 anakart çizgi markette uygun bir işlemci bulursam onuda kullanacağım
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.