Şimdi Ara

RICOH doldurulabilir Lazer yazıcı 109 TL Bim (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.144
Cevap
51
Favori
63.484
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben arkadaşa sordum bi kur sorun çıkmazsa o zaman kaşeleriz dedi arkadaş. Zira hemen kaşeyi vururlarsa cihazda problem çıktığında iade alamıyorlarmış. Bir kaç gün takıl daha sonra fişle beraber git garanti kağıdını al yeterli. Zaten pek sorun çıkacağını sanmıyorum
  • aynen hocam sorun olcagını sanmıorum ılerde olursada fiş var... biraz bizim burdaki bim uzakta tekrardan gitmeyeyim dedim. sorun oldugu zaman kaşe yaptırsak yada şimdi kaşetletmeye gitmesek sıkıntı cıktıgı zaman gitsek olurmu :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMon -- 22 Eylül 2015; 11:14:11 >
  • yazdırdım iyi yazıyor, ısınmıyor , sessiz, power düğmesi sayesinde daimi açık kalabiliyor çok iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yatay olarak büyükce diğerlerine göre dikey boyut olarak ince toplamda hacim aynı oluyor. ince olması her yere sığmasını sağlar

• Toner ayrı paketle çıkıyor üzerinde çip görünüyor, çip reset gerekecek ilerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anatolianbull

arkadaşlar, ben de sabah 1 tane aldım. eve geldim kurayım dedim ama cd rom arızalı cd den yükleme imkanım yok. driver bulayım diye ricoh sitesine gittim, orada da windows 10 yok. win7 64 download ettim, bu sefer winzip unzip şeklinde dosyalar çıktı.unzip dedim. nereye ne kurduğu belli değil. bu işten anlayan arkadaşlar bana windows 10 da kurabileceğim bir driver linki atabilirler mi ya da yol gösterebilirler mi? teşekkürler.

Dostum w8.1 driverlerini bi dene istersen. Bir kaç sorunumu böyle çözmüştüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anatolianbull

arkadaşlar, ben de sabah 1 tane aldım. eve geldim kurayım dedim ama cd rom arızalı cd den yükleme imkanım yok. driver bulayım diye ricoh sitesine gittim, orada da windows 10 yok. win7 64 download ettim, bu sefer winzip unzip şeklinde dosyalar çıktı.unzip dedim. nereye ne kurduğu belli değil. bu işten anlayan arkadaşlar bana windows 10 da kurabileceğim bir driver linki atabilirler mi ya da yol gösterebilirler mi? teşekkürler.

yakın bir tanıdığa git komşulardan biride olabilir.CD/DVD yi komple flash diskine kopyala ordan kurulum yap.Başka aksiyonlara girme boşver.en kestirme ve sağlamı bu.bu tip CD/DVD lerde kopya koruması yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belo3 -- 22 Eylül 2015; 11:37:47 >
  • arkadaşlar cd kurma fln ugrasmayın gereksiz programlar yuklenmesin sadece yapmanız gereken usb kablosunu baglayın pc algılasın daha sonrada bılgısayarım ozellıkler / aygıt yonetıcıne gırın orda yazıcı ??? işaretli olarak gozukecek ona sag tıklayın guncellestır deyın sonra cıkan ekranda cd konumundaki dosyaları elle gostercem deyin secın tarama yapıcaktır listelenicektir diller ordanda en altta türkçeyi secin tmdır

cd yeri calısmıo diyen arkadasa isterse cd'yi upload edeyim
  • en son 70 dolara samsung kampanyasından aldık şimdi 35 dolara bu yazıcı daha ucuzu gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 22 Eylül 2015; 11:46:48 >
  • KURULUM kablolar takılı ve yazıcı power açık olsun bilgisayarı yeniden başlat yeni donanım kurulsun win menüsü gelir ordan CD deki DRIWER DOS göster kur bitir.

• quote:

Orijinalden alıntı: milesbroke

quote:

Orijinalden alıntı: Gıda Ambarı

quote:

Orijinalden alıntı: Zombitch

quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

quote:

Orijinalden alıntı: Zombitch

quote:

Orijinalden alıntı: BlackMon

alalımmı arkadaşlar son kararınız nedir alıcak varmı bu ürünü

şahsen ben almayı düşünüyordum fakat büyük ihtimal demo toner ile gelecek onun için bir de refill toner ücreti 50-60 lira pahalıya mal olacak. Onun yerine brother hl 1111 daha mantıklı geliyor kampanyalarla birlikte 130-135 e denk geliyor

Refil toner ücreti derken? Dolmuyor mu üzerinde gelen toner

Demo toner olabilir. Yani 50-60 sayfalık doluluk var içinde. Onun için bir de gidip doldurmak için toner almak gerekebilir. Bu kanıya nerden vardım diye soracaksan n11 de ricoh satanların çoğu demo tonerlisini satıyor. Muhtemelen bu da öyle

Toner refil toner. evde doldurabilirsiniz. Demo toner ile geliyor. 500 sayfa basıyor. Dolu toner 2000 sayfa basıyor. Toplu alım (5 dolumluk) alırsanız sayfa başına 10 kuruş filan tutuyor.

http://urun.n11.com/toner/ricoh-407062-orjinal-refill-toner-2000syf-P74803688?icid=990004_prudsys_nosearchresult
    Bu linkteki ürüne göre sayfa başı maaliyet 3 kuruş civarı gözüküyor ama lazer yazıcı hiç anlamadığım bir konu, bir hata mı var acaba?

O gönderdiğiniz tek dolumluk. Benim dediğim 5 dolumluk. Ben 10 kuruş diye yanlış yazmışım 1 kuruş diyecektim.

• BlackMon B kullanıcısına yanıt
    iyi de gereksiz bir şey kurmuyor ki sadece yazının durumunu ve çıktı sayısını sayan ufak bir yazılım var 3-4 mb bişi
  • demo bu haliyle yazıcı toner komple bir seferlik kullan at, sayfa başı maliyet 5 kuruş oluyor

• Daha önce açılıp silinen konularda detaylı anlatmıştım.Bu yazıcıyı uzun zamandır kullanıyorum (SP100) İleride iyiki bunu almışım diyeceğiniz zamanlar olacak. Çünkü rakipsiz. Gerçekten fiyatı ve özelliklerine göre dolup pratikliğine göre vs, brother filan yanında hikaye kalır. Gerçekten çok iyi yazıcı.

Bu arada Ricoh da neymiş diyenler olabilir. Ricoh fotokopi ve baskı makinalarında dünya lideri denecek bir marka. Bugüne kadar pek küçük makina üretmediği için adını bilmiyor olabilirsiniz. Daha çok dev makinalar üretir. İlk defa ev kullanıcılarına yönelik ürünler üretmeye başladı. Bu yüzden tecrübesi tartışılmaz bir markadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

demo bu haliyle yazıcı toner komple bir seferlik kullan at, sayfa başı maliyet 5 kuruş oluyor

Neden kullanıp atıyorsunuz. Demo toner ile yeni toner arasında hiç bir fark yok. Demo toneri doldura bilirsiniz. Yeni toner ile arasındaki tek fark demo nun içine 500 sayfalık toz konulmuş olması. Alacaksınız 5 dolumluk paket. her dolumda 2000 sayfa basacaksınız. 1 kuruş baskı maliyetiniz olacak.
  • quote:

Daha önce açılıp silinen konularda detaylı anlatmıştım.Bu yazıcıyı uzun zamandır kullanıyorum (SP100) İleride iyiki bunu almışım diyeceğiniz zamanlar olacak. Çünkü rakipsiz. Gerçekten fiyatı ve özelliklerine göre dolup pratikliğine göre vs, brother filan yanında hikaye kalır. Gerçekten çok iyi yazıcı.

Bu arada Ricoh da neymiş diyenler olabilir. Ricoh fotokopi ve baskı makinalarında dünya lideri denecek bir marka. Bugüne kadar pek küçük makina üretmediği için adını bilmiyor olabilirsiniz. Daha çok dev makinalar üretir. İlk defa ev kullanıcılarına yönelik ürünler üretmeye başladı. Bu yüzden tecrübesi tartışılmaz bir markadır.

hocam madem bu kadar rakipsiz neden hiç yorum yapılmamış. Yani diğer forum sitelerinde bu marka ile ilgili yorum dahi görmedim.

• arkadaş herhalde demo geliyor bu yeaa diyenler için söylemiş baktım inceledim gerçekten bakımı da oldukça basit zaten adamlar baya açık ve net belirtmişler bizim yazıcımız kalan toneri gösterecek günlük tutacak gibi şeylerle dolu değil bittikçe dolum yapın gibi ibare koymuşlar sizi kısıtlayan hiç bir şey yok. Dur bak aklıma geldi acaba kapak kapalıyken benim canon daki gibi kapağı kendi açar mı acaba deniyim
  • benim aldıklarım, ve alttaki tonerde çip var solda

• quote:

quote:

demo bu haliyle yazıcı toner komple bir seferlik kullan at, sayfa başı maliyet 5 kuruş oluyor

Neden kullanıp atıyorsunuz. Demo toner ile yeni toner arasında hiç bir fark yok. Demo toneri doldura bilirsiniz. Yeni toner ile arasındaki tek fark demo nun içine 500 sayfalık toz konulmuş olması. Alacaksınız 5 dolumluk paket. her dolumda 2000 sayfa basacaksınız. 1 kuruş baskı maliyetiniz olacak.

haznesi aynı diyorsunuz yani?
  • quote:

benim aldıklarım, ve alttaki tonerde çip var solda

kutulardan en sagdakı farklımı ??? efsane 111SU mu yoksa

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.