Şimdi Ara

RTX 3070 Ti· Den 4070 Ti· Super'e Geçilir Mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ddr5 sisteme geçerseniz bence o zaman geçerseniz daha iyi olur. Şuan piyasada öyle aman aman diyecek bir oyun yok zaten. Yıl sonu 5000 serisi çıkıyor ona yönelip ddr5 sistem yapmanız daha iyi olur...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt

Düşünceleriniz için teşekkürler. Değerlendireceğim.

• derlemeler kullanıcısına yanıt

Yakın arkadaşımın 1080 ti li sistemi vardı sattı. 4090 ddr 5 sisteme geçti 2 gün önce. Bana da aynısını tavsiye etti. Bunu eskit ddr 5 e geç diyor oda. En son çıkan baba oyunları sorunsuz oynadığım bitirdim Alan wake 2 gibi. Daha da sorun olacağını düşünmüyorum uzun bir süre. Sadece kendine çekti beni 4070 ti super :). Fikir için teşekkürler.

• Çok elzem değilse gereksiz masraf olur bence 5xxx serisi veya 6xxx serisi olabilir belki, ben 1xxx serisinden geçtim hala düşünüyorum iyi mi yaptım kötü mü yaptım diye.

• selmand kullanıcısına yanıt

Herhangi bir acelecilik veya sıkıntı yok. Elime para geçecek o yüzden değiştirmek istedim. 5000 ve 6000 serileri çok pahalı çıkacak ve sistemimin pekte yeterli olacağını düşünmüyorum. Birkaç yıl bekleyip belki geçebilirim o serilere. 1000 serisinden geçtiysen pişman olacağın durum yok. Güle güle kullan :).

• konun kullanıcısına yanıt

Pişmanlık değilde gerekli miydi diye düşünüyorum, yansımaları açmadan da ultrada 30-40 fps arası oynayabiliyordum hogwarts legacyde şimdi yansımaları açarak daha yüksek fps de oynuyorum, biraz fantazi oldu diye düşünüyorum benim için :)

• 1080ti sistemden 4090 gecmesi devrim yaşatmiştir kendisine,ama sende öyle devrim veya woww dedirticek değil de offf hiçte gerek yokmuş dedirticek sistem toplarsan cebine yazik olur bütçe etkilemez keyifine değişirim diyorsan birşey diyemem:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selmand kullanıcısına yanıt

Yok yok iyi yapmışsın. Bende 1060 dan geçtim 1 sene önce bu sisteme. Her yeni sisteme ve monitöre geçtikçe bugüne kadar oyun oynamıyormuşum ben havası oluşuyor sürekli :).

• 3070 ti den 4070 ti supere geçince zaten grafiksel anlamda bir farklılık olmayacak. Amaç elimde imkan var ve ileriye yönelik yatırım kafa rahatlığı için. Sistemin ömrünü uzatayım ve güncellenmiş olsun.

• Benim sistem upgrade felsefem 1 tanedir bugün bu ekran kartını almazsam ileride yine bu koşullarda alabilir miyim evet alabilirim dersem uzun vadeye bırakıyorum yok ben bunu bu fiyata ileride alamam bu çok pahalı ileride daha zorlanırım şimdi param da var o zaman alayım diyorum ve asla pişman olmadım. İmkan varsa fiyatta nispeten kabul edilebilirse düşünmeden alıyorum. 5000 6000 serisi denmiş onu beklediğinde asla çıktığında bu fiyatlara sarmayacaklar 5090 ı 100 bin TL ye falan satmazlar çıktığında. Eğer 5000 serisini çıktığında bugünkü kadar rahat alabilirsem beklerim çıknca alırım. Ama benim kafam 4000 ı alırım kullanırım çıkınca 5000 serisini alırım 4000 ı satarım şeklinde oluyor. Ülke İsveç Norveç İsviçre Finlandiya gibi olsa ne gerek var çıkınca bakarım derdim ama maalesef aşırı enflasyon ülkesiyiz bir fırsatı kaçırdığında yarın asla o fırsat gelmiyor öyle bakıyorsun mesela en son vatan ın 4090 ı 45000 e sattığı dönemde tam paranın olmadığı zamana denk geldi fırsat bitti indirim kaçtı 2 gün sonra benim elim bollaştı 2 günle kaçırdım hala içimde derttie. Onun için fırsat ları asla kaçırmayın sonra çok üzüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• snakefatih kullanıcısına yanıt

Bende aynı mantıktayım yaklaşık 25 yıldır. İndirim, kampanya yakalar direkt yapıştırırım. Şu anki pcmi 2k monitör dahil 23 bin TL civarı bir fiyata topladım. Şu anda toplamaya kalksam 50 bin TL yi bulur veya geçer. O sebepten dolayı aynı düşüncede olarak 4070 ti superi alıp şimdiden ileriye artık şartlara, durumlara bakarak kullanmayı düşünüyorum veya duruma göre 4080 de olabilir.

• 4070 serisi kaslı kartlar degil yazılımla ayakta duruyorlar yarın nvidia fişi çekine çok düşecek fiyatları

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.