Şimdi Ara

Ruhsat devri olmadan araç satmak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar,Elimde 2007 mode 70000 km de megane2 sedan expr. model araç var ,bu araç benim ama ruhsatı dedeme ait şirket üzerine ve 6 aydır aracı ben kullanıyorum.Aracı geçenlerde satmak istedim ancak şirketin bir davası yüzünden aracın ruhsat devri olmuyor başka bir sorun yok ama borç harç,mahkeme en geç 8-9 ayda sonuçlanacak ve büyük ihtimal sorunda kalmayacak.Aracı satacağım zaman zaten değerinin altında 22750 liraya anlaşmıştım ama ruhsat devri olmayınca alacak vazgeçtti haklı olarak.
    Şu anda ruhsat devri olmadan kendi aramızda bir sözleşme ile satsam acaba ilerde sorun yaşarmıyım diyelim araç kaza yaptı hırsızlığa karıştı falan filan şirketinmi başı ağrır kendi aramızda sözleşme yaptığımız kullanıcımı sorumlu olur.Kafam çok karıştı ne yapsam mahkeme sonuçlanana kadar beklesemmi acaba?
    Teşekkürler

• Kendi aranıza yapılacak olan sözleşme kanun hükmünde geçerli değildir. Sadece bu gibi durumlarda alıcı-satıcı arasında belge mahiyetindedir. Her türlü olumsuz durumsa şirket muhattap olacaktır. Bunun yanısıra şirketten dolayı oluşabilecek durumlardada alıcı zor durumda kalır.
  • ölüm kalım meselesi bile olsa o aracı devirsiz vermeyin. ne sizin başınız yansın nede alıcının. alıcınız bir olaya karışır ruhsat sahibinin başı yanar, canı sıkılır.. şirket batar araca haciz gelir, alıcının elinden araba gider.. olsumsuzluk ya, illa ki gelir bulur...

• quote:

Orijinalden alıntı: uazro

ölüm kalım meselesi bile olsa o aracı devirsiz vermeyin. ne sizin başınız yansın nede alıcının. alıcınız bir olaya karışır ruhsat sahibinin başı yanar, canı sıkılır.. şirket batar araca haciz gelir, alıcının elinden araba gider.. olsumsuzluk ya, illa ki gelir bulur...
  • Evet bende çok niyetli değilim aracı bekletecem gibi,ama birde 1 aylık araç kiralama durumları nasıl oluyor onların yasal durumu farklımı bende bu şekilde değerlendiremezmiyim 1 yıllık kira bedeli gibi zaten mahkeme kaybedilse para iadesi yaparız diye düşündük bu defa alıcı 1 yıllık kullanımı bedavaya getirmiş olur oda ayrı konu,
    yok en en güzeli aracı parka çekmek olacak artık 5-6 ay beklerim sonra rahat rahat satarım ya.
    Teşekkürler cevaplar için...
  • Arkadaşlar doğru söylemiş kanunen aracın sadece devri olur. Onun dışında hiçbir belge sizin üstünüzden sorumluluğunu atmaz aracın. O dediğin sözleşmenin mahkemede hiçbir geçerliliği yoktur. En iyisi bekletip aracı satışını verebiliceğiniz zaman satmak başınızın ağrımaması için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.