Şimdi Ara

rusyaya giden var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öss de çaktım resmen, mecbur alternatif üniversiteler bakıyorum. ukrayna veya rusya düşünüyorum.

acaba rusyaya gitmiş veya orada yaşayan arkadaş var mı? voronezh diye bi yer varmış rusyada mesela. nasıl bi yer; insanları nasıl; ucuz bi yer mi; yaşanabilir bi yer mi ve en son olarak da üniversiteleri kaliteli midir?

onun dışında genel olarak rusya hakkındaki fikirleriniz nelerdir? yaşanabilecek bi yer mi?

siz olsanız rusyaya mı yoksa ukraynaya(kiev) mı gidersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flo18go -- 9 Ağustos 2005, 13:40:27 >

• hadi ama yok mu rusyaya gitmiş arkadaş,
  • ne rusyası kardeş oralara gitmek için dökeceğin paralarla burda özel univ. de oku daha iyi.
  • kiev e burslu gidebiliosan uygun ama burslu deilsen gitme
  • Enistem Moskovada bulundu, güzel bi sehirmi. Bıraz sogukmuş tabii ama görecegin güzellikler fazlasıyla icini ısıtıcaktır dio. Inanılmaz pahalı bir sehir bunu da ekliim...
  • merak ettimde öss de çaktım demişsin. o zaman burslu gidemicen heralde. öyleyse oraya harcıcağın parayla burda özel bi üniye gitsen daha ii olmazmı. sora orda o kadar okucan ama gitmeden önce yök o üniye denklik verip vermediğinide kontrol et
  • @goldenskull , verdiğin linki biliyorum ama işime yarıyacak pek bişey yok orada.

türkiyede özel üniversite diyorsunuz ama 10000YTL den başladığını unutuyorsunuz. benim rusyada gitmeyi düşündüğüm okul 2000$ . yok e telefon açıp sordum, denklik veriyorlarmış. ama kiev'e sınavsız gidersen denklik vermiyorlar.

onun dışında bu denklik işi acaba ne kadar önemli. yani gittim mesela kiev'e mezun olup geldim fakat denklik vermiyorlar. o zaman bana denkliğin olmaması bana ne açıdan olumsuzluklar yaratır.
  • quote:

sogukmuş tabii ama görecegin güzellikler fazlasıyla icini ısıtıcaktır dio

anlıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.