Şimdi Ara

rüzgar jeneratörü motor seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • rüzgar jeneratöründe kullanılan motor almak için nelere dikkat etmeliyiz,çok araştırma yaptım ama standart bir bilgiye ulaşamadım.
    Devir sayısının düşük mü olması gerekiyor?bir sitede DC 180 VOLT.3800 RPM 4 AMPER 1,5 HP bir motor buldum rüzgar jeneratörü için ideal başlığı altında,düzenek kurulduğunda,pervaneler takıldıgında 3800 deviri sağlayacak bir rüzgar var mı?yani anlamadıgım şu 3800 devirde motor 180v üretiyor,1900 devirde 90v,950 devirde 45 v mu üretiyor demek? ve bu 4 Amper değeri motora 180 v verdiğimizde çektiği akım olarak mı düşünmeliyiz yoksa 3800 devirde dönerken ürettiği akım olarak mı? yani iyice kafam karıştı;kısacası ben 12 yada 24 v olan akülerimi doldurmak için 500 w gücünde bir düzenek kurmak istiyorum kullacağım motorun özellikleri ne olmalı?cevap verecek arkadaşlara şimdiden tşk ederim.

• Sayın freedom33.
    Bu bahsettiğiniz motor koşu bandında kullanılan dc. motordur. Dc. motor, motor olarak yapıldığı için elektrik üretiminde çok verimli olmaz. Hadi elinizde var diyelim ve kullanmak istiyorsunuz. 3800 devirde 180 v. 4 a. verir diyelim. 1900 devirde 95 v. verirken akımda 2 ampere düşer. 950 devirde 45 v. verirken akımda 1 amper olur. Aslında bu kadar da verim alamazsınız. Hadi aldığınızı varsayalım, 950 devirde sadece 45 w. güç almış olursunuz. Bu kadar büyük bir motordan 45 w. güç almaya değermi sizce. Bence hiç boşuna para vermeyin. Oto şarj dinamolarından modifiye edilen alternatörler var. Bu forumda bir çok kişi yapıyor. Onlarla irtibata geçmeni öneririm. Ben de bunlara dahilim.
    Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.