Şimdi Ara

rx 470 fx6100 yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, aşağıda bilgileri bulunan sisteme msi rx470 almayı düşünüyorum. İşlmeci ve güç kaynağı açısından problem olur mu? Teşekkürler

FX6100
    Gigabyte 970a ds3
    2x4gb ram
    500w psu
    500 gb sata3 hdd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trapped under ice -- 11 Eylül 2016; 12:07:11 >

• online oyunlarda darboğaz yaratma ihtimali fazla. i3le bile sıkıntı olacağını söylüyorlar. oc ile belki biraz durumu düzeltebilirsiniz. psu nedir yazmamışsınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahoho

online oyunlarda darboğaz yaratma ihtimali fazla. i3le bile sıkıntı olacağını söylüyorlar. oc ile belki biraz durumu düzeltebilirsiniz. psu nedir yazmamışsınız?

mesajı güncelledim hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rektangular

online oyunlarda darboğaz yaratma ihtimali fazla. i3le bile sıkıntı olacağını söylüyorlar. oc ile belki biraz durumu düzeltebilirsiniz. psu nedir yazmamışsınız?
    şuanda o işlemci i3ten iyi çünkü dx12 artık 6çekirdeğe kadar destek sağlıyor bf1de kasmadan oynanabilir istersen videolarını izle ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overclockmanyağı

şuanda o işlemci i3ten iyi çünkü dx12 artık 6çekirdeğe kadar destek sağlıyor bf1de kasmadan oynanabilir istersen videolarını izle ;)

yorumunuz için teşekkürler. fx6100 ve rx470 için neredeyse hiç video bulamadım :) . msi modeli nasıldır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trapped under ice

quote:

yorumunuz için teşekkürler. fx6100 ve rx470 için neredeyse hiç video bulamadım :) . msi modeli nasıldır acaba?

Alıntıları Göster
    hangisi ucuzsa onu al mesela sapphire iyi gibi

https://www.youtube.com/watch?v=UayiXYfozdg

fx6300 ile ilgili video bu tüm çekirdekler kullanılıyor gördüğün gibi 50-60fps alıyorsun hiç fena sayılmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overclockmanyağı -- 11 Eylül 2016; 12:24:20 >

• quote:

quote:

Bulamassın hocam çünkü fx-6100 kullanan pek kalmadı piyasada. En kötü fx-6300 kullanmak lazım bu devirde
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

quote:

quote:

Bulamassın hocam çünkü fx-6100 kullanan pek kalmadı piyasada. En kötü fx-6300 kullanmak lazım bu devirde

Alıntıları Göster
    Darboğaz yapar fx 6100 zaten güçsüz, benchlerde daha ondan yüksek puan alan xeon e5620 ile bf4 te oc yaptıkça fpsler artıyor. O işlemci ile hayalkırıklığı yaşarsınız.

• 6100 ilk nesil zayif darbogaz bir cok yerde olur.

tut ki fx mimarisi gercek cekirdeklerden de olusmuyor 3 modullu her modulde 2 cekirdek var cekirdekler yapisik ikiz ayni isi yapabiliyor
  • Hiç alma onun besleyeceği kart anca, rx 460 oda belki.
  • dx 12 de çok çekirdekli işlemciler daha iyi, i3 tarih olmaya yakındır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

dx 12 de çok çekirdekli işlemciler daha iyi, i3 tarih olmaya yakındır.
    Merhaba arkadaşlar, 17/09'da kartı aldım ve kullanmaya devam ediyorum. şu anda sadece bf4 test edebildim. ultra ayarlarda 64 kişilik oyunda 80 fps'nin altına düşmedi hiç. Kartı almayı düşünen arkadaşların bilgisine.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar, 17/09'da kartı aldım ve kullanmaya devam ediyorum. şu anda sadece bf4 test edebildim. ultra ayarlarda 64 kişilik oyunda 80 fps'nin altına düşmedi hiç. Kartı almayı düşünen arkadaşların bilgisine.

Hocam Witcher 3 ü deneme şansınız oldu mu acaba?
  • Darboğaz yapar. Overclocklu fx6300 daha az sıkıntı yaratır ama ilk nesil stok fx6100 yetersiz.
  • quote:

Alakası bile yok. FX-6300 @4.2ghz + MSI RX470 kullanıyorum ve single player oyunlarda bile darboğaz yapıyor. Örneğin Dark Souls 3 de bir çok yerde 42-45 fps lere düşüyor fakat i3-6100 + RX470 videolarına baktığım zaman benim 45 fps takıldığım yerde adamlar 60 ın altına düşmüyor.

DX12 de kaç tane oyun var? bırak kaç oyunu FX-6100 dediğin işlemci ÇÖP bildiğin ÇÖP. İstediği kadar DX12 olsun.

Ayrıca olay çekirdek meselesi değil AMD isterse 12 çekirdek olsun. Çekirdekler çöp olunca bir anlamı olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

quote:

Alakası bile yok. FX-6300 @4.2ghz + MSI RX470 kullanıyorum ve single player oyunlarda bile darboğaz yapıyor. Örneğin Dark Souls 3 de bir çok yerde 42-45 fps lere düşüyor fakat i3-6100 + RX470 videolarına baktığım zaman benim 45 fps takıldığım yerde adamlar 60 ın altına düşmüyor.

DX12 de kaç tane oyun var? bırak kaç oyunu FX-6100 dediğin işlemci ÇÖP bildiğin ÇÖP. İstediği kadar DX12 olsun.

Ayrıca olay çekirdek meselesi değil AMD isterse 12 çekirdek olsun. Çekirdekler çöp olunca bir anlamı olmuyor.

Alıntıları Göster
    FX 8300 Stok 3.6Ghz'de RX 470'e darboğaz yapmıyor fakat Stok FX 6300, GTX 960'a bile az da olsa darboğaz yapıyordu.

FX 6100 ile RX 470'in darboğaz yapmaması imkansız gibi bir şey.

Anca BF1'de falan yapmaz o da aktif olarak 6 çekirdek kullanıldığı için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

FX 8300 Stok 3.6Ghz'de RX 470'e darboğaz yapmıyor fakat Stok FX 6300, GTX 960'a bile az da olsa darboğaz yapıyordu.

FX 6100 ile RX 470'in darboğaz yapmaması imkansız gibi bir şey.

Anca BF1'de falan yapmaz o da aktif olarak 6 çekirdek kullanıldığı için.

Alıntıları Göster
    ben 3 sene önce FX6100'ü @4.5Ghz'de stabil şekilde çalıştırıyodum. sende dene ne kaybedersin? belki daha yüksek frekanslara ulaşabilirsin darboğaz olur olmaz yeni işlemciler çıksın hele bi görelim sonra değiştirirsin veya kullanmaya devam edersin orası sana kalmış.

• selamlar, geç geri dönüş yapabiliyorum. yoğun bir şekilde çalıştığım için buralara bakma fırsatım olmadı.

Witcher 3 fullde 80-90 fps altına düşmedi. BF1'de ise yüksek ayarlarda 64 kişilik maplarde ortalama 65-70 arasında gidip geliyor.

Bilginize.
  • trapped under ice kullanıcısına yanıt
    Gayet iyi değerler. Overclock var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night Rain

Gayet iyi değerler. Overclock var mı ?

yok hocam, stock ayarlarda kullanıyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.