Şimdi Ara

Ryzen 1700X + Asus RX 480 8 GB 3 Fan Darboğaz Yapar mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O kadar büyük bütçeler ayırmaya gerek yok hocam fpsndeğeriyükselcek diye :) bana daha çok son gelen bi oyunu yüklesin sağlamca oynatsın yeter. 1700 vs gtx 1070 son kararım olcak gibi şuan. Bu seferde ram işi kafamı karıştırdı :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence tekrardan hb veya vatan indirimini bekleyin gtx 1080 almak icin.Hatta vatanda magazadan alma imkaniniz varsa 1080 almaya calisin,fiyatlari 1070e bayagi yakin artik.

R7 1700 ise bunun yanina guzel tercih olacaktir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1700 de alabilirsiniz 1700x de. Iki islemci de hicbir yere darbogaz yapmaz, sikinti cikarmaz. Alacaginiz ramin frekansi yuksek olsun. Anakart bellek destek listesinden bakabilirsiniz uyumlu kitleri. 2x8GB ve 2666MHz ustu tercihen 3GHz almaniz kararinda olacaktir. Isin icinde CL yani zamanlama değerleri de var. Bu noktada kafaniz karisiyorsa sistemi iyice kafaniza oturttuktan sonra ram için ayri konu acmak.

Benim tavsiyem 1700 ile birlikte RX480 kullanmaniz, 2 sene sonra da ekran kartını satip yine fiyat/performans cizgisinden bir seyler almaniz. 480in su anda oynatamayacagi ve memnun edemeyecegi oyun yok. Bu saydiklarim Full HD monitor kullaniyorsaniz gecerli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katılıyorum. 1700 + rx 480 olarak devam edip 2 sene sonra dediğiniz gibi güncel kartla devam edebilirim. Benim bellek konusunu netleştirmem lazım şuan

• Geri iade şansın yoksa satmakla falan uğraşma ekran kartını şu an her oyunu oynarsin zaten daha sonra upgrade edersin Vega falan çıkar o zamana

• Bence iade şansı varsa ne aldıysan iade et. Sonra gel konu aç bütçeyi yaz. Ehil üyeler toplar sistemini. Bu haliyle olmamış çünkü.

• baştan sistemi kurmayıp pc bileşenleri tek tek alınca yapılan hata zamanında bende yapmıştım
  • Arkadaşlar ben zaten teknoloji şirketi sahibiyim. Online satış sitelerinde mağazam var kendi sitemde var. Ürünleri de direk distribütörden alıyorum. O yüzden iade vs problem değil benim için. Ama her halükar da ben ryzen 1700 yada 1700x işlemci istiyorum.

Bu sistemin hikayesi şöyle. Ryzen ı amd çekirdekli bir gpu ile birleştirmek ti. Anakart problrm değil standart. O belleği almamdaki sebep de 16 16 ara ara yükseltmekti. Çoğu arkadaş diyor ki 1070 al yahu 480 kötü bir kartmı iş görmez mi. Benim 1700 + rx 480 olarak kurmaya kararlıyım. Ve gayet uyumlu olacağını düşünüyorum

• D4rkALeX kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, benim sistem imza kısmında yazıyor zaten ayrıca yazmıyorum buraya, 1700X ve 1700 arasında tercih sebebiniz belki şu yönden olabilir.

Şahsen ben kendim fan sesinden acağip rahatsız oluyorum, bundan dolayıda sıvı soğutmanın fanlarını bile sessiz fanlarla değiştirdim. 1700X in AMD nin açıkladığı gibi +20 derece fazladan ısı göstermesi nedeni ile fanlar gereğinden fazla çaışmaya başlıyor, sessiz fanda sıkıntı yok ama yüksek devir yapan fanlarda ses dayanılmaz oluyor. X serisi olmayanlarda normal gösterdiğini açıklamışlardı sanırım yanlış hatırlamıyorsam. İnşallah kısa zamanda AMD bir güncelleme ile bu problemi seçenekli hale getirir yoksa keşke R7 1700 alsaymışım demeye başlamak üzereyim. Fan sesi takıntınız yoksa 1700X geleceğe yatırım ama 1700 de ondan aşağı kalır değil yani, fakat R5 seriside beklenebilir tamamen size kalmış bir durum.

Ayrıca RX 480 i bende kullanıyorum 1980x1080 çözünürlükte fazlasıyla yeterli, zaten monitörde 2k veya 4k olmadığı için daha üst seviye bir karta gerek yok diye düşünüyorum. Oyunlar için çok takıntınız yoksa daha üst seviye almaya gerek yok ekran kartını, ama sırf oyun derseniz 1080ti çıktı 1070 ve 1080 indirimleri başladı yada vega neler sunacak onuda görmek gerekebilir.

Ben imzadaki sisteme pişmanmıyım, kesinlikle değilim fakat X serisindeki sıcaklık durumuna mutlaka güncelleme çıkartılmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: D4rkALeX

Arkadaşlar ben zaten teknoloji şirketi sahibiyim. Online satış sitelerinde mağazam var kendi sitemde var. Ürünleri de direk distribütörden alıyorum. O yüzden iade vs problem değil benim için. Ama her halükar da ben ryzen 1700 yada 1700x işlemci istiyorum.

Bu sistemin hikayesi şöyle. Ryzen ı amd çekirdekli bir gpu ile birleştirmek ti. Anakart problrm değil standart. O belleği almamdaki sebep de 16 16 ara ara yükseltmekti. Çoğu arkadaş diyor ki 1070 al yahu 480 kötü bir kartmı iş görmez mi. Benim 1700 + rx 480 olarak kurmaya kararlıyım. Ve gayet uyumlu olacağını düşünüyorum

480 ilke 1070 arasında everst dağı gibi bi fark yok millet bol keseden sıkıyor işte
  • amd donanımlar nasıl olacak diye yola çıkmışsın bence daha fazla kafanı karıştırma bunları denersin biraz sonra tatmin etmezse değiştirirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkbozkus

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berkbozkus

Ekran kartı çokta güçlü bir kart değil. Bu karta fx serisi bile darboğaz yapmaz.

Sorun işlemcinin çok güçlü olması zaten

Sen olayı çok yanlış anlamışsın hacım. İşlemci ekran kartına darboğaz yapar eğer güçsüzse. Ekran kartının işlemciyi frenlemesi gibi bir durum yok.

Ekran kartı darboğaz yapar. Millet 'bu sistemde darboğaz olmaz derken' aslında dedikleri 'bu sistemde ekran kartı darboğaz olur'. GPU Usage 99-100% olunca bu ekran kartının darboğaz olduğu anlamına gelir... ama kötü bu bir darboğaz değil, 'ideal' darboğaz diyebilirsin. Sisteminde hep bir 'darboğaz' olacaktır, mutlaka en yavaş çalışan bir parça olacaktır.

GPU Usage 99-100% olunca, ekran kartı darboğaz çünkü sisteminden çıkan FPS'yi ekran kartın belirliyor. Daha hızlı işlemci koyarsan bir şey fark etmez, çünkü işlemci darboğazlık yapmıyor. Daha hızlı RAM koyarsan bir şey fark etmez çünkü RAM darboğaz yapmıyor... ama daha hızlı bir ekran kartı takarsan FPS artar çünkü ekran kartı bir darboğaz olmuştur.

Mesela bir Intel 6900K ve GTX 1050 almazsın, ekran kartı işlemciye ağır darboğaz yapar... öyle bir sistem yerine daha ucuz bir işlemci ve daha güçlü bir ekran kartı tavsiye edilir aradaki darboğaz azalsın diye ve FPS artsın diye. Darboğaz genellikle kötü bir terimdir, ideal dengeli bir sistem toplamaktır. Darboğazı yok edemezsin ama darboğaz farkını kapatabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IG -- 20 Mart 2017; 20:18:19 >

• işi bilen 1700 al darboğaz yapar demiş

İşi bilmeyenler muhtemelen p4 3.0Ghz al derler.
  • Valla r7 1700 aldım rx 480 ile bitirdim. Corsair 16 gb tek modül bellekle devam edicem. Şuan stok fanı denicem sıvı soğuyucuyu ilk başta kullanmıcam. Eğer 60 ın üstünde bir ısı alırsam sıvı soğutucuyu takıcam. Bakalım nasıl olcak.

• aviator_ kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle. 1700 + rx 480 ile kapattım bu işi :) hedefim dediğiniz gibi amd konfigürasyonlarını denemek

• quote:

Valla r7 1700 aldım rx 480 ile bitirdim. Corsair 16 gb tek modül bellekle devam edicem. Şuan stok fanı denicem sıvı soğuyucuyu ilk başta kullanmıcam. Eğer 60 ın üstünde bir ısı alırsam sıvı soğutucuyu takıcam. Bakalım nasıl olcak.

Tam yükte neredeyse 60 dereceyi geçiyor, stok soğutucu ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 20 Mart 2017; 21:20:38 >
  • Knisath kullanıcısına yanıt
    Ozaman sıvo soğutucuyu takcaz mecburen birde hocam bilgin varmı acaba ben deep cool maelstrom 120t aldım. Amd cpu soğutucularında am3 soketler uyum sağlayacaktır diye açıklama yapmışlar. Bizim distribütör de am3 uyumlu am4 e takman için parça bulman gerek demişlerdi. Bu konuda bilgin varmı am3 soket ile am4 yuvaları aynı mı acaba

• quote:

Ozaman sıvo soğutucuyu takcaz mecburen birde hocam bilgin varmı acaba ben deep cool maelstrom 120t aldım. Amd cpu soğutucularında am3 soketler uyum sağlayacaktır diye açıklama yapmışlar. Bizim distribütör de am3 uyumlu am4 e takman için parça bulman gerek demişlerdi. Bu konuda bilgin varmı am3 soket ile am4 yuvaları aynı mı acaba

Anakartınız nedir ? Asus'un bazı modelleri AM3 soketle uyumlu soğutucuları am4 soketli anakartlarda kullanabiliyorsunuz mesela.
  • Knisath kullanıcısına yanıt
    Amd Ryzen 1700

Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 DDR4 S+GL AM4

Corsair Vengeance 16 GB 2400 Mhz Tek Modül Bellek

ASUS RX480 8GB STRIX GAMING GDDR5 256Bit

High Power 600w Power

Geneli bu şekilde üstad

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D4rkALeX -- 20 Mart 2017; 21:46:1 >
  • Hiç bir şekilde darboğaz ihtimali yoktur . İçiniz rahat olsun. O işleöciye 1080 bile takablirisiniz.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.