Şimdi Ara

S\pdif digital çıkıştan line in girişindeki sesi duyma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • asus p5q se anakartımın onboard ses kartını kullanıyorum. ses çıkışı olarak a/c reciver a bağlamak üzere S\pdif digital çıkışı kullanıyorum. ancak, bilgisayar üzerinden gitar kayıtları da aldığım için standart analog stereo çıkışı da zaman zaman kullanıyorum. bunun için de sürekli ses ayarlarından varsayılan aygıt seçmem gerekiyor. s\pdif çıkışı aktif iken, line in girişine bağlı olan kaynağın sesi duyulmuyor. ancak kayıt edilebiliyor.

analog ses çıkışına geçildiğinde ise, lin in girişine bağlı kaynağın sesi kayıt alınmadan da duyulabiliyor. kayıt alındığı sırada da eşzamanlı duyulabiliyor yine.

vista ultimate kullanıyorum ve asus un resmi sitesinden yayınlanan güncellemeleri de takip ediyorum. ancak en son yüklediğim güncellemeden sonra, analog çıkışı seçtiğimde line in girişine bağlı olan gitarın sesini önceden duyabilirken şimdi duyamıyorum. kayıt sırasında da duyamıyorum. analog çıkışı kullanmama rağmen hiçbir şekilde line in girişine bağladığım kaynağın sesini alamıyorum.

bu konuda internet üzerinden oldukça kapsamlı bir araştırma yapmama rağmen bir çözüm bulamadım. bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olmanızı rica ediyorum.

sitede uzun bir araştırma yaptım ancak daha önceden benzer bir konu açılmamış veya konu içerisinde açıklanmamış. veya 3 gündür aramama rağmen ben de bulamamış olabilirim. eğer sorumun açıklaması daha önceden yapılmışsa, konu silinebilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.