Şimdi Ara

Sadece Meraktan Soruyorum....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben laptop almaya çalışırken bişi gördüm inanamadım. ne kadar doğru kaldıkı satıcının verdiği bir bilgi değil direk üretici sitesinden edindiğim bir bilgi.

Graphics
    PCI Express graphic card based on MXM Type 2:
    ATI MobilityTM Radeon® X1400 up to 512MB
    Hypermemory2 with 128 MB DDR2 dedicated Video RAM

FS amilo 1536 modelinde

bu nasıl oluyor. ati cidden 128 sabit ekran kartını paylaşımla 512 olarak kullanabiliyomu ve gerçekten 512 performansı verebilirmi. açıkçası bana garip geldi. becerebiliyorsa mükemmel dicem. bilen varsa aydınlatsın biz bilmeyenleri :P

• RAM bellek arttırınca kullanılabiliyor. Video belleği bir kısmını ana bellekten alıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Montec

RAM bellek arttırınca kullanılabiliyor. Video belleği bir kısmını ana bellekten alıyor.

kardeş cevap için saolda, paylaşım olayını biliyorum. ben paylaşım ne demek diye sormadım. ben sizede gerçekçi geliyormu 128 den paylaşımla 512 ye çıkması. hani 256 sabittir 256 paylaşım koyar 512 yapar anlarım. ama 128 genelde 128 paylaşımla 256 oluyor . bu 128 den 512 bana gerçekçi gelmedi. önemli olan söz değil gerçekten 512 performansı veriyormu onu soruyorum.
  • evet paylaşımla 512 kesin olur ramden alır ama orjinal 512mb rame sahip cihaz kadar performans vermez hocam ram hem bilgisayarı hemde ekran kartına 512mb tamamlamaya çalşırken kasılma olabilir.
  • ram in 512 mb iken vga max 256 mb oluyor ram 1gb yi gecince vga 512 mb ye yıukseeliyor
    quote:

Orjinalden alıntı: eXpErT_

evet paylaşımla 512 kesin olur ramden alır ama orjinal 512mb rame sahip cihaz kadar performans vermez hocam ram hem bilgisayarı hemde ekran kartına 512mb tamamlamaya çalşırken kasılma olabilir.
  • bu ekran kartı hiçbir zaman gerçek 512mb performansı vermez. ramlerin mhz'si ekran kartınınkinden düşük, bu yüzden her zaman 512 mb'a göre bi eksiklik olur. yanlışım varsa düzeltin
  • Doğru..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.