Şimdi Ara

Sadece tıp için 64gb iPad yeterli midir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar M1 işlemciden ve 2.nesil apple pencil'dan dolayı ipad air 5.nesil almaya karar verdim. Ders için ve dizi,film izlemek için alıyorum sadece. Bu sene 8 komitemiz var ben sunumları silmeden tablette tutabilir miyim sene boyunca veya sonraki senelerde sorun yaratır mı tabletin 64gb olması? 256gb ile arasında 5bin lira fark var ve veresim gelmiyor açıkçası.

• Yapay Zekanın Yanıtı

64 GB iPad Tıp Öğrencileri İçin Yeterli midir?

Tıp öğrencileri, öğrenimleri sırasında sıklıkla büyük miktarlarda bilgi ve medya dosyasıyla uğraşırlar. Bu nedenle, depolama kapasitesi uygun bir iPad modeli seçmek önemlidir.

Yeterli Depolama Alanı mı?

64 GB'lık bir iPad, tıp öğrencileri için yeterli depolama alanı sağlayabilir mi? Cevap, kullanım tercihlerine ve ihtiyaçlarına bağlıdır.

Hafıza Kullanımı

Tıp kitapları, ders notları, slaytlar, videolar ve diğer medya dosyaları önemli miktarda bellek alanı kaplar. Ortalama bir tıp kitabının dijital versiyonu 50-100 MB arasındadır. Bir saatlik video kaydı yaklaşık 500 MB ila 1 GB bellek gerektirebilir.

Harici Depolama Seçenekleri

64 GB depolama alanı tıbbi içerikler için yeterli olmayabilirse, harici depolama seçenekleri mevcuttur. Harici sabit sürücüler veya bulut depolama hizmetleri, ek depolama alanı sağlayabilir. Ancak, bu seçenekler taşınabilirlik açısından dezavantajlara sahip olabilir.

iPad Air 64 GB

iPad Air 64 GB modeli, tıp öğrencileri için uygun bir seçenektir. Daha fazla depolama alanı için, 256 GB veya 512 GB kapasiteli modelleri de düşünebilirsin.

Sonuç

64 GB'lık bir iPad, kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak tıp öğrencileri için yeterli depolama alanı sağlayabilir. Ancak, çok fazla medya dosyası depolanması gerekiyorsa, daha fazla depolama alanına sahip bir model veya harici depolama seçenekleri düşünülmelidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • yeter
  • yeter diye düşünüp aldım  

• yetmezse de bulut depolama falan yapabilirsiniz zaten uyguna yapan uygulamalar var.

• yeter ama bence pro'yu düşün

• bir sene boyunca rahatlıkla yeter. sonraki sene silmen gerekir önceki senelerin belgelerini
  • Hocam pro yapacağım işler için gereksiz fazla geliyor sanki ya. Sunum açıp video izleyecem sadece o yüzden çok yakın değilim.

• Fazlalık verileri hard diske veya usb'ye falan atarsın bir şekilde idare edilir

• yeterli

• Ben de air 5 64Gb aldım bu sene dönem 1 bitti gayet yetti ama yine de slaytları drive a atacağım her sene.
  • Sadece sunum yapıp dizi izleyecek adam icin pro gereksiz
  • ben de 64 gb almayi dusunuyorum sene sonu bilgisayara harddiske fln atarim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.