Şimdi Ara

(SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
11
Favori
21.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Internal server hatası nedeni ile mükerrer mesaj :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Mart 2018; 13:59:55 >
  • Biliyorum o başlıkta benimde yazım var.Yalnız o kullanıcıların enigma bilgisi kısıtlı,normal kullanıcı.
    Kullandığı eklenti doğru olmayabilir.Ben cok eski cihazlarda media oynatabiliyorum.

Ayrıca VU Zero 4K başlıklı yazıda çok daha uzun ayrıntılı bir yazım var.4k cihazların media oynatımı ile ilgili.
    Orayada muhakkak bak.Çünkü media konusu farklı bir dal ve bir sürü format var.

Özellikle dts x,dolby true hd,dolby atmos,avchd(m2ts),dolby vision,TS(decode edilmemiş),bd iso önemli benim için.
    Eğer media dan kastınız bu tür formatlar ise uydu cihazlarının tamamı işinizi görmez.Klasik 1080p mkv,dts hd-ma vb ise uydu cihazları işinizi görür.(yinede dts decoder şart)

Cihaz elime gecerse her ayrıntıyı detaylı yazarım.
    Bende technisat STC UHD 4K var.Media dosyalarını %90 okuyor,yine dts yok.
  • kamaxx K kullanıcısına yanıt
    Zero 4K bölümündeki soruyu soranda bendim :) evet Bluray ISO formatı ve uydu alıcısında Tivibu modül benim için önemli ama ayrıca bir mediaplayer'de almak istemiyorum, anladığım kadarıyla şuan her iki işi birden yapan bir uydu alıcısı şuan yok ?
  • Günaydın :)

Bir arkadaşımın Telesystem TS 4K UHD HDR cihazını bana göndermesi neticesi
    dün akşam bu cihazı inceleme fırsatı buldum.

TELESYSTEM TS ULTRA 4K HDR

*Italyan menşeili cihazın satışı sadece Italya ve çok az ulkede mevcut.

*Menu dilleri Ingilizce/Italyanca/Isvecce gibi az sayıda dil var.
    Türkçe menu yok.Firmaya yazı yazmıştım.Olmayacağını belirttiler.
    Çok çok basit bir menusu var cihazın.O yuzden enigma2 cihazlar gibi karışık değil.
    EPG menusu,altyazı vs secenekleri Türkçe ve karakter sıkıntısı yok.

*Cihazın işlemcisi Broadcom
    Resim kalitesini Technisat 4K cihazla karşılaştırdığımda daha iyi oldugunu gördüm.
    Özellikle daha keskin ve vivid görüntü kalitesi var.Vivid renkleri TV de keyfinize
    göre değiştirebilirsiniz.

*Kanal geçiş hızları gayet iyi.Ne yavaş ne çok hızlı.Zaten cihaza gereksiz uyugulama vs
    yuk binmediği için basit ama stabil bir cihaz.

*Kanal toplu taşıma,silme işlemleri çok kullanışlı.

*Cihazda uydu düzenleme ve frekans düzenleme mevcut.Ben kendi zevkime göre frekansları
    düzenledim.Daha once kullandığım Technisat cihazda sadece frekans giriyordunuz ama düzenleme
    özelliği yoktu.

*Cihazın en büyük artılarından birisi çift cam modül yuvası olması ve bendeki Dsmart+Filbox modulleri
    eş zamanlı çalıştırdığınızda yayınların sorunsuz izlenebilmesi.
    Hem dsmart hemde filbox yayınları beklemeden açılıyor ve 2 platform arası geçişler sorunsuz.
    Bildiğim kadarı ile çift modül girişi ve 4k olan e2 cihazlarda dahil stabil çalışan dsmart+filbox
    üyeliğini izlemek nerede ise imkansız.Bu cihaz ve Kathrein 926 bu konuda iyi cihazlar.
    Gigablue quad 4k ve Dreambox 920 de sorunlu bu konuda.

*Cihazın EPG kısmı daha iyi olabilirdi.Firmaya bildirdim.

*Cihaza verilen son yazılımla(Subat2018) HDR özelliği aktif hale geldi.

*Mediaplayer kısmında bazı 4k filmler de sıkıntı yarattı(titreme) ama tüm 1080p bluray filmler okey.
    M2TS filmleri oynatıyor.Altyazı desteği var.Techniatta boyle bir özellik yok ama mediaplayer olarak
    Technisat daha iyi.

*Kumandanın plastik kalitesi soso

*Kanal listelerini flash belleğe yukleyebiliyorsunuz.

@ekrem.kolu,
    Italyan forumuna uye olmakla ilgili sıkıntınızı okumuştum.Orada sorulan captcha cevabı:
    mediasetinfinity kelimelerinin 3. ve 10.harflerini soruyor.(dn)

(SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI
     (SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI (SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI (SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 22 Haziran 2018; 11:57:53 >

• merhaba, 4k hi-end cihaz aramaktayım. konu başlangıcı eskiye dayandığından bugün itibariyle bana tavsiye edebileceğiniz en iyi ürün nedir? ses ve görüntü kalitesi önceliğim. dolby vs çok kanal formatlarla işim yok, stereoda iyi sonuç versin dac chipi kaliteli olsun yeterli..menü geçişi hızlı, stabil çalışan ne önerirsiniz? teşekkürler
  • @alpkalp,

Yerkürede daha 4k high end uydu cihazı sayılı maalesef.

Bütçe vs belirtmemişsiniz ama high end cihazlar 2500tl den aşağı değildir.
    Birde audio dac değeri bluray lerdeki gibi anlam ifade etmez.
    Mesela bildiğiniz üzere Burr Brown yonga setleri her yıl detaylı incelenir ve tonlarca inceleme vardır.
    Uydu dünyasında bu tür kavramlar pek olmaz daha doğrusu bilinmez.

Şu an Dreambox DM920 UHD cihaz ve Vu Ultimo 4K
    high end uydu cihazlarıdır.
    Her 2 cihazda enigma2 dediğimiz Linux Python programlama dilini kullanır.
    Eğer orta seviye pc bilginiz vs yok ise bu cihazları kurcalamakta zorlanırsınız.Siz kullansanız bile ev ahalisinin kullanması daha zordur.
    Yalnız her ne kadar high end cihaz bile olsalar stereo ve Dolby ses kalitesi işletim sisteminden dolayı biraz zayıf olabilir.
    Her 2 cihazı beraber test edip anlamak daha mantıklı olur sanırım.

Aslında daha once tavsiye edip TR ye getiren farklı bir cihaz var ama ateş pahasıdır kendileri.
    Panasonic DMR-UBS80 yada 90 serisi.
    İşte bu cihaz hem görüntüde(en yeni nesil Panasonic HCX işlemci) hemde stereo da beklentinizi sanırım karşılayacaktır.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.