Şimdi Ara

SAKARYADA UNIVERSITE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lise bitti tercih donemleri baslamadan universiteyi secmek istiyorum. Yurtdisina gitme ihtimalim vardi almanyaya gidip orda amcamlarda kalicaktim dil kursu ardindan universite okuyup donucektim turkiyeye ancak oraya gidip amcamlara yuk olmak istemedigimden turkiyede biryerlere girmeye calisiyorum 65-70 binlerdeyim kocaeli selcuk ve sakarya universitesi dusunuyorum sadece ki puanim sadece bunlara yetiyor

Sizce hangisine gitmeliyim yine formlara baktim yarisi sakarya yarisi kocaeli demis suan sakarya daha agirlikli aslinda sakaryaya gidersem bilgisayar muhendisligi puanim yeterse elektrik elektronik muhendisligi dusunuyorum formlar hep 5 6 yil oceki konulardi o yuzden yeniden actim konuyu mesela kocaeli universitesi icin havasi kotu kokuyor binalari kotu denilmis bazi yerlerde sakarya icinde benzer seyler sakaryada canin sikilir diyenler vardi bu universitede okuyanlar acaba biraz analatabilir mi? Ayrica yurtta kalmak istemem evde kalmayi dusunuyorum zaten burdakn 1 2 arkadasimla giderim gidecegim yere ev tutmak sorun olmaz yani univerditenin artilari eksileri hakkinda bilgilendirirseniz sevinirim simdiden tesekkur ederim. (Nokatalama isaretlerine uymadim pek kusura bakmayin)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eğer imkanın varsa git sakaryayı kocaeliyi gez dolaş ciddiyim bunu yap pişman olmazsın ben sakaryada okuyorum kocaeli üniversitesine hiç gitmedim ama saü yü yerleşim olarak daha çok beğeniyorlar kocaeli üniversitesi biraz dağ tepesinde filan diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum.Eğitim olarak çok ciddi fark olduğunu sanmıyorum aşağa yukarı aynı seviyedeler ama kocaeli ili sanayi bakımından sakarya ilinden öndedir şüphesiz.Nerde sıkılırsın bilemem zevklerin nelerdir ona göre değerlendir eğer adam akıllı arkadaş ortamın olmazsa nerde olursan ol sıkıcı gelir şehir.Saüye ben yatay geçişle geldim yani 2.üniversite bir nevi ama en çok insanlardaki sıkıntı aile ile okul arasındaki mesafe nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama aileden çok çok uzaklara gitme bir süre sonra sıkıntı oldumu ailene ulaşman zor oluyor bu yüzden çok mutsuz ve okul değiştirmeyi düşünen insanlar tanıdım.Son olarakta ilk sene yakın arkadaşın yoksa direk yurda çık hiç olmazsa çevren oluyor yalnız kalmıyorsun

• bence almanyayı tekrar gözden geçir git amcanlara yük ol hatrın varsa eğitim işi ciddi yatırım ister saü,kocaeli,selçuk vb kesinlikle yazma boşuna 4 sene okursun, saçma sapan para harcarsın ,yıl oldu 2015 en azından ing eğitim veren bi yerden mezun ol

disiplinler arası geçiş diye birşey var artık üniversiteler daha esnek bu konuda atıyorum bilgisayar müh,elektronik müh vs yüksek lisansla kolayca birbirinin alanlarına ,ilk 2 sene mühendislikte zaten ortak dersler ,son 2 senede bölümüne yoğunlaşıyorsun o bile yeterli altyapıyı vermiyor devlete girmeyeceksen makina,elektrik,yazılım birbirlerine yardımcı disiplinler çok kolay geçiş yapabilirsin şirketin durumuna göre yüksek lisansla ve ekstra eğitimlerle alanında yetkin olabilirsin

yani önce üniversite tercihi sonra bölüm diyorum 4-5 sene yaşayacağın şehir senin karakterini hayatını herşeyini belirleyecek çok önemli bir konu bu iyi düşün derim

• Hızlı değilsen yani çok sosyal biri değilsen sakaryada sıkılırsın.çünkü gezilecek vakit geçirecek yerler sınırlıdır.tek iyi yanı istanbula eskişehire yakın olması.okul için yorum yapmayacağım ben iyi şeyler düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sub-Zer0 -- 24 Haziran 2015; 18:16:23 >
  • Cok yesekkur ettim gotusleriniz icin ya hic boyle dusunmuyordum yani yildzi teknik cevre muhendisligine giricegimi dusunmuyordum incibus77 gibi bur prof denk geldi ingilizce egitim onemli dedi gecis yaparsin cap yapsrsin tarzinda konustuk biraz suan ytu cevre muhendisligi ve birde istanbul universitesi 4 yillik aciktan okiyorum ayni anda pismanmiyim cevre aklimin ucundan gecmiyordu ama iste sonra konusa konusa arastirdimda biraz yurt disina gitme imkanimda var yani diyelimki cap gecis yapamadim yurt disina gidip yukseklisans amerikada calisma imkanlarimda var orda tanidiklarim var cunku uninin yaninda evde tutuldu 5 yilim guzel gecicek gibide sonrasini bilemoyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.