Şimdi Ara

Samsung 50C7H Plazma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu plazmayı bayiden peşin 4.600 YTL fiyatla buldum. Plazmayı kullanan yada incelemiş olan kimse var mı? Bilgi verebilirse çok sevinirim.

• 50" Plazmalar arasinda en uygun fiyatli olani. istanbul bilisimin showroomunda gormustum.
    Oldukca guzel bir plazma. Tavsiye ediyorum ben
  • Daha ucuzları var kuşkusuz. Ancak fiyat/sağlanan görüntü kalitesi bakımından en iyilerinden biri. Piano black kasa olan Q serisiyle tüm özellikleri aynı, sadece kasa farklı. Yalnız bir arkadaşımız Q serisinde sd ve dvd yayınlarda basık görüntüden söz ediyordu. Benim seyrettiğim bayide bu sorunu görmemiştim. Plasmalarda ister istemez genişleyen insanları görmeye alışmak lazım diye düşünüyorum. Yine de bayide uydu, dvd yayınlarını seyretmeden almayın. İlerde problem olmaz o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 30 Mart 2007; 19:36:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sserin

Daha ucuzları var kuşkusuz. Ancak fiyat/sağlanan görüntü kalitesi bakımından en iyilerinden biri. Piano black kasa olan Q serisiyle tüm özellikleri aynı, sadece kasa farklı. Yalnız bir arkadaşımız Q serisinde sd ve dvd yayınlarda basık görüntüden söz ediyordu. Benim seyrettiğim bayide bu sorunu görmemiştim. Plasmalarda ister istemez genişleyen insanları görmeye alışmak lazım diye düşünüyorum. Yine de bayide uydu, dvd yayınlarını seyretmeden almayın. İlerde problem olmaz o zaman.
    Piyasada HD goruntuleri gosterip plazma LCD satiyorlar. uydu yayini yada normal tv yayini izlemeden tv almamak lazim. Sonra pisman olmazsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartaca1

Piyasada HD goruntuleri gosterip plazma LCD satiyorlar. uydu yayini yada normal tv yayini izlemeden tv almamak lazim. Sonra pisman olmazsiniz..

Alıntıları Göster
    Hem uydu hem de DVD yayını izledim bayide. Normal yayınlarda 16:9 tv.nin özelliğinden kaynaklanan basıklık dışında fazladan rahatsız eden bir durum yok. Hatta benim beklediğimden daha iyiydi. Sorun şu ki 4600 YTL'ye bu plazmayı almalı mı yoksa 1-2 ay daha bekleyip panasonic 10.nesil panellere mi yönelmeli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: can2000

Hem uydu hem de DVD yayını izledim bayide. Normal yayınlarda 16:9 tv.nin özelliğinden kaynaklanan basıklık dışında fazladan rahatsız eden bir durum yok. Hatta benim beklediğimden daha iyiydi. Sorun şu ki 4600 YTL'ye bu plazmayı almalı mı yoksa 1-2 ay daha bekleyip panasonic 10.nesil panellere mi yönelmeli?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: can2000

Bana göre, Panasonic G10 panel plasmalara (Samsung'a göre) en az % 30 fazla ödeyerek elde edeceğiniz artılar nedir diye bakmak gerekir. Bu size göre sağlanan faydayı karşılıyorsa, evet. Ancak bana göre SD yayın izlenecekse G10 panel plasmalara bu kadar fazla ödemeye gerek yok. Tercih Samsung Q veya C serisi olabilir.
    Ancak Pioneer 50 7XA deseydiniz o zaman bu fiyatına rağmen ayrıcalıklı bir tercihtir.

• quote:

quote:

Bana göre, Panasonic G10 panel plasmalara (Samsung'a göre) en az % 30 fazla ödeyerek elde edeceğiniz artılar nedir diye bakmak gerekir. Bu size göre sağlanan faydayı karşılıyorsa, evet. Ancak bana göre SD yayın izlenecekse G10 panel plasmalara bu kadar fazla ödemeye gerek yok. Tercih Samsung Q veya C serisi olabilir.
    Ancak Pioneer 50 7XA deseydiniz o zaman bu fiyatına rağmen ayrıcalıklı bir tercihtir.

Alıntıları Göster
    50 inc almayı istiyorsunuz ama izleme mesafenizi belirtmemişsiniz....eğer izleme mesafeniz yaklaşık 5 metreden fazla değilse asla 50 inç plazma tavsiye etmem...bana göre 5 metre ye kadar 42 inc yeterlidir ve aslında olması gerekendir...izleme mesafeniz 5 metreden fazla değilse şuna emin olunki seyir zevkiniz düşecektir...benim evimde izleme mesafem 3 metre plazmam ise 42 inç...bu 3 metre mecburen izleme mesafem oldu...çünkü evimin yapısından dolayı 3 metreyi geçemiyorum...ve çok iyi görüntü alamıyorum bu yüzden oysa plazmama 4 veya 5 metreden baktığımda görüntü çok daha mükemmel bir seviyeye ulaşıyor....

gelelim ikinci konuya plazma alacaksanız kesinlikle birinci tercihiniz pıoneer 7 nesil.. ikinci tercihinizde panasonic 9 ncu nesil olmalıdır...samsung bu ikisi kadar başarılı değil bana göre...ayrıca şunuda belirteyim benim forumlardan anladığım kadar panasonic in 10 ncu neslini beklemek anlamsız...çünkü panasonic dış görüntü dışında herhangi bir gelişim sağlayamamış 10 ncu nesilde...

• izlemem mesafem alacağım tv.nin boyutuna göre değişiyor aslında 50" plazma alırsam izleme mesafem (küçük bir operasyonla) 6 metre civarında. 42" alısam da 4-4.5 metre civarında olacak (bu mesafeyi de 6 metreye çıkarmak mümkün). Panasonic 10.nesil panelleri zaten dış görünüş olarak beğendiğim için beklemelimiyim diye düşünmüştüm.. Ancak hala Samsung 50C7H kullanan bir arkadaştan henüz net bir yorum/değerlendirme gelmedi. Sanırım çok kullanılan bir plazma değil bu. Buradan ulaştığım sonuç bu yönde. samsung 42E71HD için ne dersiniz? Bu plazmayı da peşin 2600 YTL'ye veriyor Samsung bayisi..
  • quote:

izlemem mesafem alacağım tv.nin boyutuna göre değişiyor aslında 50" plazma alırsam izleme mesafem (küçük bir operasyonla) 6 metre civarında. 42" alısam da 4-4.5 metre civarında olacak (bu mesafeyi de 6 metreye çıkarmak mümkün). Panasonic 10.nesil panelleri zaten dış görünüş olarak beğendiğim için beklemelimiyim diye düşünmüştüm.. Ancak hala Samsung 50C7H kullanan bir arkadaştan henüz net bir yorum/değerlendirme gelmedi. Sanırım çok kullanılan bir plazma değil bu. Buradan ulaştığım sonuç bu yönde. samsung 42E71HD için ne dersiniz? Bu plazmayı da peşin 2600 YTL'ye veriyor Samsung bayisi..
    quote:

izlemem mesafem alacağım tv.nin boyutuna göre değişiyor aslında 50" plazma alırsam izleme mesafem (küçük bir operasyonla) 6 metre civarında. 42" alısam da 4-4.5 metre civarında olacak (bu mesafeyi de 6 metreye çıkarmak mümkün). Panasonic 10.nesil panelleri zaten dış görünüş olarak beğendiğim için beklemelimiyim diye düşünmüştüm.. Ancak hala Samsung 50C7H kullanan bir arkadaştan henüz net bir yorum/değerlendirme gelmedi. Sanırım çok kullanılan bir plazma değil bu. Buradan ulaştığım sonuç bu yönde. samsung 42E71HD için ne dersiniz? Bu plazmayı da peşin 2600 YTL'ye veriyor Samsung bayisi..

Samsung C ve Q serisi yeni modellerdir. E serisi ise uzun zamandır piyasada. Hatta artık getirmiyorlar. C ve Q serisi hakkında fazla yorum olmaması gayet doğal, bu yüzden. Dikkat ederseniz olumsuz yorum da yok. Oysa ki Panasonic hakkında olumlu olanlarla birlikte olumsuz yorumlar daha fazla, özellikle yurt dışı Forumlarda.
    C ve Q serisinin E serisinden en önemli üstünlüğü "smooth motion driver" özelliğidir. Ve dış kasa daha alımlı hale getirilmiştir. Bunun dışında devrim niteliğinde değişiklikler yok. Bağlantılarda bazı farklılıklar var. Ancak daha geliştirilmiş C veya Q serisi dururken E serisi almak pek akılcı değil diye düşünüyorum. Aradaki fark ise E-C arasında 200 YTL civarıdır. E-Q arası ise 500 YTL. Tabi 42 ekranda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 3 Nisan 2007; 11:59:44 >

• Öğle tatilinde aldım plazmayı. Samsung 42E71H sehpa dahil 3100 YTL/12. umarım hata yapmamışımdır..
  • quote:

Öğle tatilinde aldım plazmayı. Samsung 42E71H sehpa dahil 3100 YTL/12. umarım hata yapmamışımdır..
    Hayirli ugurlu olsun Can2000 kardes. Panel omru uzun olsun insallah.
    Yorumlarini bekliyoruz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartaca1

Hayirli ugurlu olsun Can2000 kardes. Panel omru uzun olsun insallah.
    Yorumlarini bekliyoruz..

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun. Güzel seçim. Yayınları izlemeye başladığınızda hata yapmadığınızı anlamaya başlayacaksınız. Yalnız 3100 YTL Teknosa fiyatı mı? Eğer öyleyse sehpa dahil herhalde. Duvar aparatsız fiyatı Teknosa'da 2.999 YTL olarak biliyorum. Card Finans'a 18 taksit. Bayağı avantajlı idi. Ancak evinin yakınından almak daha avantajlıdır, tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 3 Nisan 2007; 16:02:07 >

• quote:

Hayırlı olsun. Güzel seçim. Yayınları izlemeye başladığınızda hata yapmadığınızı anlamaya başlayacaksınız. Yalnız 3100 YTL Teknosa fiyatı mı? Eğer öyleyse sehpa dahil herhalde. Duvar aparatsız fiyatı Teknosa'da 2.999 YTL olarak biliyorum. Card Finans'a 18 taksit. Bayağı avantajlı idi. Ancak evinin yakınından almak daha avantajlıdır, tabi.

Alıntıları Göster
    Fiyat Ultimate sehpası dahil fiyat. yoksa tv.nin peşin fiyatı 2600 YTL idi. Aldığım Samsung bayi aynı zamanda teknik servis de olduğu için (ileride teknik destek anlamında sorun yaşamak istemediğimden dolayı) burayı tercih ettim. Yarın teslimat ve kurulum yapılacak. hayırlısı olsun bakalım..:)

• quote:

Fiyat Ultimate sehpası dahil fiyat. yoksa tv.nin peşin fiyatı 2600 YTL idi. Aldığım Samsung bayi aynı zamanda teknik servis de olduğu için (ileride teknik destek anlamında sorun yaşamak istemediğimden dolayı) burayı tercih ettim. Yarın teslimat ve kurulum yapılacak. hayırlısı olsun bakalım..:)

Alıntıları Göster
    42E71 plazmayı dün akşam kurdular. Öncelikle cihaz sehpasıyla birlikte çok şık duruyor. Digitürk receiver'ı cihaza altın uçlu scart ile bağladım. Görüntü tatminkar. Oturduğum sitede müstakil bağlantı yapamama rağmen (tek digiturk çanağı 56 daireye dağılıyor.) renkler çok canlı ve karelenme vs. yok. Şu anda tv.nin görüntü ayarlarını %50 oranında kısıp kullanmaya başladım. Gerçi teknik servis tv.nin anti burn yazılımı olduğunu bir sorun çıkmayacağını söyledi ama gene de tedbiri elden bırakmak istemedim. Benim salonum 32 m2 ve izleme mesafemde 5-6 metre civarında ve bumesafe için 42" bir plazma gerçekten yeterli 50" plazma almayı uzun süre düşünmüştüm. Dün akşam kurulumdan sonra gördüm ki 42" almakla doğru karar vermişim.
    DVD'yi ise RCA üzerinden sıradan bir kablo ile bağladım. Zaten tatminkar olacağını düşünüyordum (bir önceki tv. 109 ekran samsung projeksiyondu) ve düşüncemde yanılmadım. Tv.nin sesi de oldukça tatminkar. İlgilenen arkadaşların bilgilerine..herkese teşekkürler..

• quote:

42E71 plazmayı dün akşam kurdular. Öncelikle cihaz sehpasıyla birlikte çok şık duruyor. Digitürk receiver'ı cihaza altın uçlu scart ile bağladım. Görüntü tatminkar. Oturduğum sitede müstakil bağlantı yapamama rağmen (tek digiturk çanağı 56 daireye dağılıyor.) renkler çok canlı ve karelenme vs. yok. Şu anda tv.nin görüntü ayarlarını %50 oranında kısıp kullanmaya başladım. Gerçi teknik servis tv.nin anti burn yazılımı olduğunu bir sorun çıkmayacağını söyledi ama gene de tedbiri elden bırakmak istemedim. Benim salonum 32 m2 ve izleme mesafemde 5-6 metre civarında ve bumesafe için 42" bir plazma gerçekten yeterli 50" plazma almayı uzun süre düşünmüştüm. Dün akşam kurulumdan sonra gördüm ki 42" almakla doğru karar vermişim.
    DVD'yi ise RCA üzerinden sıradan bir kablo ile bağladım. Zaten tatminkar olacağını düşünüyordum (bir önceki tv. 109 ekran samsung projeksiyondu) ve düşüncemde yanılmadım. Tv.nin sesi de oldukça tatminkar. İlgilenen arkadaşların bilgilerine..herkese teşekkürler..

Alıntıları Göster
    quote:

Güle güle kullanın. Bu seride bile "anti burn" yazılımı var. Bir problem yaratacağını sanmıyorum. Özellikle maç yayınlarında ve aksiyon sahnelerinde LCD ile farklarını göreceksiniz.
    Bir Teknosa bayine akşam kapanmak üzereyken gitmiştim. Bir görevli "2 gün önce maç yayını vardı ve hepimiz kapanmasına rağmen kaldık, herkes Pioneer veya diğer 50" ekranlarda izleriz diye düşünürken, çoğumuz Samsung 42EH7'de izledi" demişti. Bu arada birkaç kaynağı da test etme imkanım olmuştu, bu sohbet ve akşam olması sayesinde.

• quote:

quote:

Güle güle kullanın. Bu seride bile "anti burn" yazılımı var. Bir problem yaratacağını sanmıyorum. Özellikle maç yayınlarında ve aksiyon sahnelerinde LCD ile farklarını göreceksiniz.
    Bir Teknosa bayine akşam kapanmak üzereyken gitmiştim. Bir görevli "2 gün önce maç yayını vardı ve hepimiz kapanmasına rağmen kaldık, herkes Pioneer veya diğer 50" ekranlarda izleriz diye düşünürken, çoğumuz Samsung 42EH7'de izledi" demişti. Bu arada birkaç kaynağı da test etme imkanım olmuştu, bu sohbet ve akşam olması sayesinde.

Alıntıları Göster
    yazmayı unuttum. Bazı panellerde şikayet konusu olan panel sesine özellikle dikkat ettim. Panel sesi yok. Bu konu çok kafama takılmıştı. Cihaz sessiz çalışıyor.

• quote:

Öğle tatilinde aldım plazmayı. Samsung 42E71H sehpa dahil 3100 YTL/12. umarım hata yapmamışımdır..
    Güle güle kullan hayırlı olsun.
    1 aydır kullanıyorum ve kesinlikle çok başarılı bir seçim.
    quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: boneym

Güle güle kullan hayırlı olsun.
    1 aydır kullanıyorum ve kesinlikle çok başarılı bir seçim.
    quote:

Alıntıları Göster

• quote:

Alıntıları Göster
    foto koysanız da biz de görsek diyorum şu iyi seçimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: dimağ

foto koysanız da biz de görsek diyorum şu iyi seçimi

Alıntıları Göster
    PS-42Q7H İZMİRDE 3500 VERİYOLAR SİZ NE DERSİNİZ? İSTANBUL BİLŞİMİN SİTESİNDE PANASONİC G-10 PANELLER VAR 3700 CİVARINDA AMA FORUMLARDA HEP ÇIKACAK DİYE SÖZ EDİLİYOR KAFAM KARIŞTI BİLEN VARSA YARDIMCI OLSUN LÜTFEN
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.