Şimdi Ara

Samsung c750 ile bilgisayardan 3D film izlemek? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
11.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ps3 ile nasıl çözülüyor sorun.ps3'te normal blueray player yok mu ? 3d blueray player mı var ?
  • aldığın ps 3ün üzerinde 3d işareti olmalı,teknosada 3d logolu ps3 999dan satılıyo birde oyun hediyeydi sanırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: deleteextra

pm atıcam yarına kadar gönderdiğim filmleri indirip 3d olarak izleyebilirsin

bende samsung 3 D tv aldım ve filmler için 3 d olan link istiyorum eğer hala duruyorsa...

ankarada oturan ve 3d tv samsung sahibi olup elinde hazır 3D filmi olan arkadaşlar varsa yardımlaşmaya çağırıyorum.... eğer ankarada 3d filmi bilgisayarında veya hdd sinde olan arkadaşlar varsa kendi hdd'im ile randuvulaşıp buluşup film alışverişi yapmak istiyorum ve bende sahip olunca buradan iletişime geçen arkadaşlar ile onlara bi internet kafede yada evlerinde bi yarım saatliğine 3D film alışverişi için yardımda bulunmak isterim benim gibi kotalı internet kullanan arkadaşlar 11-1gb lik 3D filmleri indiremeyecek durumda olanlar için herkes kendi şehrinde sahip olanlar ile telefonla iletişime geçmelerini rica ediyorum....

ps3 üstünde 3D logosu olanlar ile bu 3d film derdimiz sona erecek diyorsunuz.... 3d filmlerde bulmak zor aslında.... bunun nasıl bir çözümü olacak acaba?

• 3d çok fark ediyor mu acaba ? özetle bu farkı anlatabilecek bir üye var mıdır şu forumda ??
  • güllaççı

filmine göre değişiyor gerçekten güzel bir film ise harika görüntüler alabiliyosunuz. Örnek anneme 3d canyon belgeselinin demosunu izlettim ekrandan kaçtı. oderece etkileyici sahneler yakalayabiliyosunuz. kendisinin 2d yi 3d ye çevirme özelliği çok tatminkar değil ancak yinede fark gözle görülüyor. full hd filmlerde harika bir performans sunuyor. ben aldığıma pişman değilim. Tavsiye ederim. led tv ye o kadar para bayılmak istemeyenlere tavsiyem olur.

baris347

Ben henüz tam boyutlu bir film indiremedim. İCE AGE 3 indirdim ancak tv çalıştırmadı. sanırım convert ederken tv ye uyumsuz bi codec ile yapılmış. Rusça bi torrent sitesi var oradan 3d filmleri torrent olarak indiriyorum ama henüz bitmedi çünkü boyutu 40 gb :D bluray olarak indiriyorum bunu bilgisayardan oynatıcam. masaüstünü full çözünürlük yaparsam tvden sorun olmadan izleyebiliyorum ancak düşük çözünürlük olursa masaüstü, film alakasız bi görüntüye dönüşüyor.

henüz bir film sahibi olamadım. olduğumda iletişime geçeriz. sende film edinirsen haberleşiriz. hangi semttesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fikretbavuk -- 22 Ekim 2010; 17:06:26 >

• ice age3 dün akşam 60 inch panasonıc plasma ile 3 boyutlu seyrettim inanılmaz diyecek kadar güzeldi. çizgi oyuncular gerçektende ekranda değilde sanki dışarıda ve elini uzatsan değecek keder yakın gibiydiler. 3 boyut müthiş bir şey gerçekten ama şunu farkettim ekran mutlaka büyük olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panelci

aldığın ps 3ün üzerinde 3d işareti olmalı,teknosada 3d logolu ps3 999dan satılıyo birde oyun hediyeydi sanırım..

sanırım sony 3d guncellemesını bosuna yapmıyordur dimi..
  • bugun 3D boyutlu demo disc buldum sonunda izledim ve şaşkınlık icinde kaldim... 46c750 tvimde cok iyi bir karar vermisim fiyat/performans acisindan samsung verilen parayi haketti dogrusu...

3boyutlu filmler icin 46" ve uzeri olunca tadı cikiyor alacaklarin buna da dikkat etmesini tavsiye ederim...

harika bir olay bu 3D ... gelecegin teknolojisi dedikleri buymus gercekten ...
  • Arkadaşlar ,

3 Boyutlu bluray demo isosunu Deamon Tools Lite adlı sanal cd-dvd sürücü programı ile yükledim. Powerdvd 10 ile açtım ve aşağıdaki ayarları yapınca normalde özel gözlükle izlenmek için hazırlanmış görüntüyü kırmızı-mavi gözlük için uygun şekle getirdi. Normal pc monitöründe ve pc görüntüsünü lcd tvye aktararak denedim. Sonuç başaralı , derinlik hissi oluşuyor.

Pc monitörünün karşısına fotoğraf makinasını koydum ve burst (arka arkaya çekim) modunda çekim yapıp animasyonlu gif haline getirdim. Kırmızı-mavi gözlükle bakınca derinlik oluşuyor ama tabiki bunu görüntülemiyorum.

• Eğer sizde kırmızı-mavi gözlük varsa animasyonun sonundaki akvaryuma bakarsanız balıkları 3 boyutlu olarak görebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: deleteextra

pm atıcam yarına kadar gönderdiğim filmleri indirip 3d olarak izleyebilirsin

Acaba linkleri bende alabilirmiyim?
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: panelci

aldığın ps 3ün üzerinde 3d işareti olmalı,teknosada 3d logolu ps3 999dan satılıyo birde oyun hediyeydi sanırım..

Yanlış bir bilgi 120 gb slim ve üstü bütün ps3'ler 3d destekliyor.Sadece bazılarında yazılım güncellemesi yapılması gerekiyor.Yeni gelen serilerde zaten yüklü olarak geliyor.
  • Cok ilginc bır karısıklık mevcut bende

SBS 3D film arıyorum bulamıyorum ,, ( emule olayına zaten yabancıyım )

bulunan fimleri ne ile hangı dvd cesıdıne yazıcaz

hadı onuda basardık nasıl ızlıcez...

grand canyon ,, sevgılıler gunu katlıamı , vb fılmlerı 3d olarak ızlemek ıstıyorum ( 2d --> 3d degıl )

ne yapmalıyım arkadaslar ,, satınmı alcaz ılla tek tek ?
  • Öncelikle Tvniz 1.4 hdmi giriş mecuttur yani 3D performansını maxsimuma çıkartır,1.4 hdmi kablo verilmiş olması lazım yoksada piyasadan 1.4 hdmi kablo satın alın,panelin yanında 4 giriş olması lazım ama siz yinede kullanım kitabından bakın !

Uzaktan kumandanızda 3D menüsüne girip,taktığınız fime göre en üst seviyede ayarlamalar yapabilirsin,z,kalibrasyon,rgb v.s vs hoşunuza giden görüntüye göre seçin !

3D menüsünden en iyi görüntü için warm2 sinema modu tercih edilmedir !

3D gözlük ürünle gelmediyse almanız iyi olur,fakat fazlada performans beklemeyin,sebebin gelince Blu-Ray player en iyi sonucu size verecektir,indirdiğiniz 3D filmlere göre yanılgıya düşmeyin görüntü sizi pek memnun etmeyecektir !

Blu-Ray palyer ile harika sonuç alırsınız !
  • quote:

Orijinalden alıntı: andy1

Öncelikle Tvniz 1.4 hdmi giriş mecuttur yani 3D performansını maxsimuma çıkartır,1.4 hdmi kablo verilmiş olması lazım yoksada piyasadan 1.4 hdmi kablo satın alın,panelin yanında 4 giriş olması lazım ama siz yinede kullanım kitabından bakın !

Uzaktan kumandanızda 3D menüsüne girip,taktığınız fime göre en üst seviyede ayarlamalar yapabilirsin,z,kalibrasyon,rgb v.s vs hoşunuza giden görüntüye göre seçin !

3D menüsünden en iyi görüntü için warm2 sinema modu tercih edilmedir !

3D gözlük ürünle gelmediyse almanız iyi olur,fakat fazlada performans beklemeyin,sebebin gelince Blu-Ray player en iyi sonucu size verecektir,indirdiğiniz 3D filmlere göre yanılgıya düşmeyin görüntü sizi pek memnun etmeyecektir !

Blu-Ray palyer ile harika sonuç alırsınız !

Saol arkadasım ilgin için...

baglantı ve 3d kullanımları tv den kolay ,, onlarda sorun yok... elimde 3 adet sarzlı samsung gözlügü mevcut... bluray player ım yok.. ps3 var..

benim asıl sorunum ,,, yukarıda arkadasların yazdıgı bir sürü link var...netten fılm ındırenler var...bunlara nası ulasıcaz

imax grand canyonu mesela cok istıyorum ızlemek

su anda sadece astra uydusundaki 2 adet sbs 3d kanal ile idare edıyorum :-)))

sevgiler

• quote:

Orijinalden alıntı: keremtgm

Saol arkadasım ilgin için...

baglantı ve 3d kullanımları tv den kolay ,, onlarda sorun yok... elimde 3 adet sarzlı samsung gözlügü mevcut... bluray player ım yok.. ps3 var..

benim asıl sorunum ,,, yukarıda arkadasların yazdıgı bir sürü link var...netten fılm ındırenler var...bunlara nası ulasıcaz

imax grand canyonu mesela cok istıyorum ızlemek

su anda sadece astra uydusundaki 2 adet sbs 3d kanal ile idare edıyorum :-)))

sevgiler

Belki işine yarayabilir linkde demo 3D filmler mevcut !

http://www.3dtv.at/movies/Index_en.aspx

http://3dmovies.com/3dm4/

Filmler kısadır ama download ederek birleştirebilirsin,umarım işine yarar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ender123

Eğer sizde kırmızı-mavi gözlük varsa animasyonun sonundaki akvaryuma bakarsanız balıkları 3 boyutlu olarak görebilirsiniz.

/>

Bu goruntuyu normal LCD TV ile 3D TV de oynatmak arasindaki farki tam anlayabilmis degilim. Bende PC'den Shrek 3D filmini hem de tuplu televizyonda oynatmis ve buna benzer goruntuyu almistim. Fakat kirmizi-mavi gozlukle en azindan ben cok da tatmin olmamistim (kendimde gozluklu oldugum icin de olabilir), tatmin olmasam da boyutu hissetmistim. 3D TV'nin ozelligi nerede devreye giriyor acaba? PC'den gelen goruntuyu otomatik olarak yeniden bir islemeye mi tabi tutuyor, yoksa bunu butun goruntu kaynaklari icin otomatik mi yapiyor?

• linkleri ben de alabilir miyim
  • yukarda yazılanlara ek;

*ps3 de 3d izlemek için versiyonu 3.50 yapmak yeterlidir, bluray playerın 3d destekli olması şart.
    *ps3 de 3D izlemek için 1.3v hdmi yeterlidir,
    *gerçek 3d, yani samsung c serisi 3d tv nin otomatik tanıyıp oynatması için, ps3 veya bluray playerdan, mutlaka bluray diskten oynatılması gerekiyor
    *diğer türlü, internetten indireceğiniz "rip" ler, (dvd veya bluraydan yakalanmış görüntüler) ne kadar yüksek "data rate" e sahipse o kadar başarılı olur. yani 1080p olmaları tavsiye olunur.

yakında 2011 de 3d filmler ülkemizde de satışa sunulacak..............

iyi seyirler.

not: 40gb lık film indirmek zor geldi,
    4.3gb "great canyon" belgeselini indirdim, 2 ye böldüm, usb den izledim, güzeldi.
  • arkadaşlar yabancı bir siteden 3D Ocean world ve Polar express filmlerini indirdim (30 gb ve 42 gb :) ) yalnız bunları 3D Sony tv de izlemek için ne bir play station nede blueray oynatıcım var. Hayır onlar olsada bu indirdiklerimi bir blueray e yazacak bir aygıtım yok malesef. İndirdiğim iso dosyalarını sanal sürücüye atıpda içlerine baktığım zaman dosya formatlarının m2ts olduğunu gördüm bunları tv ye uygun şekilde aktaracak bir oynatıcı bilen veya bu işi nasıl yapacağımı tarif edecek arkadaşlar bana yardımcı olabiilirmi.
    İndirdiğim filmlerden Polar express laptop da kayıtlıdır istanbul içinden isteyen arkadaşlara harici diskini getirirse ücretsiz olarak aktarabilirim maksat paylaşım olsun ....
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.