Şimdi Ara

Samsung Galaxy S GPS Sorunu - Çözüm (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
35.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Harbiden çok mahçup oldum sayın chatin, sizi sıkmış olmazsam "Burada özetle deniyor ki system/etc klasörü içerisinde gps.conf isimli bir dosya var...." bu system etc klasörüne nasıl giriliyor onu da anlatırmısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahtemas

Harbiden çok mahçup oldum sayın chatin, sizi sıkmış olmazsam "Burada özetle deniyor ki system/etc klasörü içerisinde gps.conf isimli bir dosya var...." bu system etc klasörüne nasıl giriliyor onu da anlatırmısınız?

Bunun için root yetkinizin olması gerekiyor sanırım. Tam emin değilim. Bende root olduğu için deneyerek söyleyemiyorum. Mantıken olması gerekir.
    Sonra sistem partisyonunu görebileceğiniz Astro yada Root Explorer gibi bir file manager uygulaması gerekiyor. Dosyalarım uygulaması ile sistem partisyonuna erişemiyorsunuz. Astro v.b. yazılımlar da biraz yetersiz. En iyisi Root Explorer. Root Explorer'ı açıyorsunuz. System dizinine giriyorsunuz. Etc dizinine giriyorsunuz. Pencerenin üstünde okuma-yazma yetkisi olan R/W yazmıyorsa Mount R/W butonuna basarak yetkiyi veriyoruz. gps.conf dosyası üzerinde biraz uzun basıp açılan pencereden Open in Text Editor'e tıklıyoruz. Gerekli değişikliği yapıp kaydediyoruz. (Menü-Save&Exit)

• İnanın söylediklerinizi yapmayı, hayalimde bile gerçekleştiremedim, bu olaylara nedense hiç aklım yetmiyor, en iyisi 2.2 yapan dükkana gidip bu işleri ücreti karşılığı yine onlara yaptırmak. Şu gps olayını da çözebilirsem, galaxy s gerçekten muhteşem bir cihaz... Sabrınız için yeniden teşekkür ederim sayın chatin_62...
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahtemas

İnanın söylediklerinizi yapmayı, hayalimde bile gerçekleştiremedim, bu olaylara nedense hiç aklım yetmiyor, en iyisi 2.2 yapan dükkana gidip bu işleri ücreti karşılığı yine onlara yaptırmak. Şu gps olayını da çözebilirsem, galaxy s gerçekten muhteşem bir cihaz... Sabrınız için yeniden teşekkür ederim sayın chatin_62...

Estağfurullah.
    Daha önce de yazmıştım. Bu sadece uydu bulmayı kolaylaştırır. Ama sapıklığını gidermiyor. Ne demek istediğimi diğer mesajlardan anlarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aegeus

Arkadaşlar Selamlar,

Bildiğiniz üzere bu telefonun en çok şikayet edilen sorunlarının başında GPS kullanırken uydulara bir türlü doğru düzgün bağlanamaması olduğunu biliyorsunuz. Bu durum üzerinde bir çok yorum dönerken xda forumları üzerinde bir öneri okudum, uyguladım ve bir çok kullanıcı gibi sorunum çözüldü, şu anda maps'i çalıştırdığımda telefon çok kısa bir süre içerisinde uyduları buluyor ve kilitleniyor; önceki durum ile kıyas kabul etmez. Bu forumdaki kullanıcılar ile de paylaşmak istedim.

Öncelikle belirteyim ki kullandığım firmware XXJPK, üzerinde root ve one click lag fix işlemleri yapıldı. Çözümümüzün bulunduğu adres ise:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=731462

Burada özetle deniyor ki system/etc klasörü içerisinde gps.conf isimli bir dosya var. Bu dosyanın içeriği ise şöyle:

quote:

NTP_SERVER=north-america.pool.ntp.org
    XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin
    XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin
    XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

Buradaki NTP_SERVER değerini europe.pool.ntp.org olarak değiştiriyor ve telefonu resetliyoruz. Hepsi bu. Bunun altında yatan mantık ise şu; telefon uydulara kilitlenebilmek için bahsettiğimiz server'a bağlanıp doğru saati öğrenmek zorunda; bu değerler normal iken telefon kuzey amerika'daki bir server'a bağlanmaya çalışıyor, bu da oldukça uzun sürüyor ve sıkıntılı oluyor; biz bu değeri değiştirip telefonun avrupa server'ına bağlanmasını sağlıyoruz.

Forumda çoğunluk kullanıcı (ben de dahil) bu düzeltmeden yararlanırken, azınlık kısım ise yararlanamamış. Yine de denemekte fayda var. Bahsettiğim klasör ve dosyaya erişim için hem root olmak zorundasınız, hem de Astro File Manager gibi dosya yönetim programına ihtiyacınız var.

Umarım sizin de işinize yarar.

Saygılarımla.

1 haftadır gezmediğim forum okumadığım yazı kalmamıştı ama 1uydu dahi bulamıyordum.neredeyse telefonun arızalı oldugunu düşünürken dediklerinizi uyguladım ve 4-5 uyduyu görüp yerimi tam olarak belirledim. ne kadar teşekkür etsem az

• Dostlar cihaz root . Root explorer programınıda yükledim. Yazma yetkisini veriyorum. save exit dediğimde . orjinal dosyayı .bak diye kaydettim diyor. fakat gps.conf dosyasını açdığımda eskisi gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluENight

Dostlar cihaz root . Root explorer programınıda yükledim. Yazma yetkisini veriyorum. save exit dediğimde . orjinal dosyayı .bak diye kaydettim diyor. fakat gps.conf dosyasını açdığımda eskisi gibi duruyor.

root explorer ile falan hiç kafanı karıştırma. markette fasterfix diye bir uygulama var. onu indirip kur. programı açıp server kısmını europe olarak değiştirip kaydet. hepsi bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi petshopboys -- 15 Nisan 2011; 0:15:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: petshopboys
    root explorer ile falan hiç kafanı karıştırma. markette fasterfix diye bir uygulama var. onu indirip kur. programı açıp server kısmını europe olarak değiştirip kaydet. hepsi bu

Bu işlem için root a ihtiyaç yoksa çok süper olur. bu akiam eve gidince deneyeceğim, bende...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScannerEye

quote:

Orijinalden alıntı: petshopboys

Bu işlem için root a ihtiyaç yoksa çok süper olur. bu akiam eve gidince deneyeceğim, bende...

Root değil, Root Explorer'a ihtiyaç yok.

Root yetkisi olmadan sistem dosyalarını değiştiremezsiniz.

• slm,
    root yetkisi olmadan bu işlemi yapmanın bir yolu yokmu?
    hiç uydu bulamıyorum
  • Hocam Allah razı olsun sizden ..3 aydır telefon dakikalarca GT-9003I (15-30 arası) beklerdi şimdi *#*#3214789650#*#* ile "SUPL/CP settings" menusunden ;server --> 1.europe.pool.ntp.org olacak şekilde düzelttim.1 dk içinde buluyor 8-10 tane uyduyu.
    Bilgi için tekrar tekrar teşekkürler..
  • arkadaşlar paylaşım için teşekkürler benim s5830 var yeni aldım bendede gps sorunu vardı enlem ve boylamları göstermiyor. Dediklerinizi yaptum amam system/etc nin alrında gps.conf dosyasını bulamadım nedeni ne olabilir
  • Arkadaşlar Merhaba;
    Ben cihazı 3 hafta oldu. Ama bir türlü navigasyondan bağlanamadım. system/etc klasörü içerisinde gps.conf dosyası bende yok. Muhtemelen hiç bağlanamadığım için diye düşünüyorum. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim.

İlgilinize teşekküler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafacetin

Arkadaşlar Merhaba;
    Ben cihazı 3 hafta oldu. Ama bir türlü navigasyondan bağlanamadım. system/etc klasörü içerisinde gps.conf dosyası bende yok. Muhtemelen hiç bağlanamadığım için diye düşünüyorum. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim.

İlgilinize teşekküler...

Aynı durumu bende yaşıyorum.
  • Arkadaşlar yarın galaxy gio alıyorum ama araştırmalarımda lg optimus one güzel olduğunu gördüm.. 5-10 gündür sitenizi takip ediyorum sizce (oyun oynuyorumda daha çok :) hangisini almalıyım..
  • Wifi olmadan hayatta konum belirleyemiyor GALAXY W.Root'lu o kadar ayar çektim ama nafile.Çok rezil bir gps'e sahip.İlerde bana bu çok lazım olacağından çok küfür edicem.Ama onun dışında iyi alet.
  • seLAmun aLEYqum aRkaDaşLar SoRuNum qaLaxSi S2 ciHazimDa bi türLü uYduLARLa bagLaTi saqLaYamiYorum her turLu DeNeMeLeRi yapTim ETC dosYaSinDaKi GPS.CONF doSYaSini her şeKiLe soKtum aMa bi türLü cöZüme uLAŞamaDim ve aRtıK iYi Ce siNirLeRimi bozMaYa başLadi kuLLanDiqim roM oMeqa yaRdiCi oLaBiLeceK aRKaDaşLaRa $imDiDen T$Kü boRÇ biLiYorum. İYİ FORUMLAR.

• GERÇEKTEN ÇOK BAŞARILI BİR ÇÖZÜM.. SORUNUM BAZI UYGULAMALARIN KONUM BULAMAMASI İDİ " GPS.CONF " DOSYASINI
    http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=364681&d=1279781172 BU ADRESTEKİ DOSYA İLE YEDEĞİNİ ALARAK DEĞİŞTİRDİM..
    HEM WİFİ HEM DE 3G DE SORUNSUZ ÇALIŞIYOR..
    İŞE YARADI ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM..

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.