Şimdi Ara

Samsung LE32A451C1 mi Toshiba 32XV500 mü? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
4.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Asıl kullanışlı olan Test budur,zaten herkes bunu indiriyor,aşağıda tarihine bakarsan görürsün

DisplayTuningbyCAN.rar

http://rapidshare.com/files/163350999/DisplayTuningbyCAN.rar
    Size: 5889 KB Downloads:354
    Status: Normal Download Last Download: 19.03.2009 16:46:30

++
    Not;link RS.COM da!!!yukarısını ona göre sen düzelt OK++

+++
    yaw bende unuttum nereye neyi yüklediğimi artıkkafamı kaldı bende gari,böyle ayar mayar tantanalarından!!

Diğer dediğin testin ne olduğunu bilmiyorum,sanırım ya kaldırdım,ya sildim,sen bu yukarıdakini uygula yeter,zaten dediğim
    gibi User Mode a geliyorsun>>Brightness/Contrast/Colour yazdığım sırada yapıyorsun Brigh. tan başlıyarak OK+

Backlight;%25/30 seviyesinde olsun>>senin scale değerin 0-100 ise örneğin 25/30 olarak ayarla
    Active Backlight;OFF yapabilirsin şayet panelde bu özellik varsa

Yine varsa şunlarıda "OFF" yapıyorsun
    -100Hz
    -xvYCC
    -Black-stretch
    -Dolby NR
    -Antenna Amplifier(gelen TV sinyali güçlü ise OFF yap)

++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 20 Mart 2009; 15:29:38 >

• Hocam çok aradım :)))

Link için teşekkürler hemen indiriyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: albani

Selam Stat

Asıl kullanışlı olan Test budur,zaten herkes bunu indiriyor,aşağıda tarihine bakarsan görürsün

DisplayTuningbyCAN.rar

http:/****.com/files/163350999/DisplayTuningbyCAN.rar
    Size: 5889 KB Downloads:354
    Status: Normal Download Last Download: 19.03.2009 16:46:30

++
    Not;link RS.COM da!!!yukarısını ona göre sen düzelt OK++

+++
    yaw bende unuttum nereye neyi yüklediğimi artıkkafamı kaldı bende gari,böyle ayar mayar tantanalarından!!

Diğer dediğin testin ne olduğunu bilmiyorum,sanırım ya kaldırdım,ya sildim,sen bu yukarıdakini uygula yeter,zaten dediğim
    gibi User Mode a geliyorsun>>Brightness/Contrast/Colour yazdığım sırada yapıyorsun Brigh. tan başlıyarak OK+

Backlight;%25/30 seviyesinde olsun>>senin scale değerin 0-100 ise örneğin 25/30 olarak ayarla
    Active Backlight;OFF yapabilirsin şayet panelde bu özellik varsa

Yine varsa şunlarıda "OFF" yapıyorsun
    -100Hz
    -xvYCC
    -Black-stretch
    -Dolby NR
    -Antenna Amplifier(gelen TV sinyali güçlü ise OFF yap)

++

Albani usta acil durum bi yardımcı ol bana. Antalyada 32xv500 bitmiş bimeks mağazalarında. biz bu fiyata başka burda veya başka bi yerde nerden alcaz bu tv yi?

• İstanbul Bimeks'te var, söyle istetsinler Antalya'ya.
    İstanbul'a başka şehirlerden istetiyorlar, orda da istetebilirler sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: C@PiSh

İstanbul Bimeks'te var, söyle istetsinler Antalya'ya.
    İstanbul'a başka şehirlerden istetiyorlar, orda da istetebilirler sanırım.

bi sormak lazım. bakam ne dicekler saolasın
  • Beyler ben o işlere bakmıyorum gari
    Buldunuzmu alın gitsin,yoksa başka panel alın yaw,başka panelmi yok,ayrıca XV öyle peşinden koşturacak bir panelde değilki!

Z lere bakın bakalım,varmı Vatan ve Bimeks lerde ki bu seri High-End tir!!
    Teşmir-meşhir olur zaten bu satten sonrada!

"TNB" sanırım ya işi bırakıyor(Tosh TV işini) yada Kriz bunları kötü etkiledi!!veya iyice Stokları bu furyada sıfırlayıp mal getirecekler!
    Çözemedim gitti herifleri yaw++
  • arkadaşlar şimdi görüştüm. antalya mağazasında 1 tane ürün getirtmişler. Kişinin limiti yetmemiş. yaklasık 1 saate yakın bir vakitte paketten çıkartmışlar. 1273 ytl card finanas 6 taksit.
    nasıl alayımmı arkadaşlar paketten çıkınca ne bilim içim pek rahat etmiyo
    gerçi ölü piksel varmı yokmu kontrol de etmiş oluyozda.
    napam acil bi cvp
    Bide Albani usta napalım bi bak bi
    bide Albani usta z serisinin 32" olanı varmı
    bide olmazsa gitcem philips 32pfl5403d alacam valla.
    zaten 2 tercih vardı. ilk tercih toshiba
    2 inci tercih philips ti
    fiyatlarda ortada philips askı aparatı hediyeli 1200
    toshiba 1275
    babamın kartıyla alcam ben babama 1050 liradan falan tv alırım diyodum.
    şimdi direk fiyatı görcek.
    napsak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devecibakar -- 20 Mart 2009; 20:02:08 >

• -XV yi al+
    -XV ebatları>>32"/37"/42"/46"/52"

++
  • quote:

Orjinalden alıntı: albani

-XV yi al+
    -XV ebatları>>32"/37"/42"/46"/52"

++

gidip bakıyom tekrar bimeks e
  • arkadaşlar bimeks ten geliyom şimdi. Sadece tek bi dün açılan teşhir kalmış işte. İnceledim. Ama tv ye dvd player ile dvd film görüntüsü vermişler. Ama görüntüler hiçte iç açıcı deildi. İçime sinmedi ilk başta. Yaw dedim neden bu görüntü böle. Dvd kalitesiz biraz dedi. Eee dedim vcd takıncadamı böle görüntü alcaz bundan dedim. evet dedi. Yanı o zaman dvd film izlerken 1080p filmleri izlicez o zaman öylemi dedim eet. dedi. Artık vcd oalyı bitiyo falan dedi işte. İyi dedim sorun deil. Sonuçta full hd bi tv izlicez dolayısıyla 1080 p film izlemek daha doğrusu olur tatmin olmak için. Bu arada philips in bi başka modeli daha vardı. Aynı dvd onada bağlıydı aynı görüntü philipste de vardı. Yani bundan anlaşılacağı gibi dvd nin kalitesinden kaynaklanıyo. Neyse diğer tarafta başka marka model tv ler duruyodu. Fakat onlara bluray player dan görüntü aktarılıyodu. Anlıcağınız üzere görüntüler en kötü lcd de bile cam gibiydi. Hatta 32av500 de vardı. Onun görüntüsü bile çok güzeldi. Ama dikkat edin bluray player dan gelen görüntü. Nayse, bi xv500 e bakıyom bide diğer tv lere bakıyom. Görevliye dedim. xv500 ü de bluray cihazına bağlıyalım. Görüntü nasıl fark etcek diye. Tamam dedi bağlayalım. Gittik bağladı görevli. Sonuç harika. Direk fark ediliyo valla. Aynı değerde büyük ekran bide full hd tv lerin arasından xv500 resmen ben burdayım diyo. Hatta av 500 ile kıyasladım ikisi arasında xv500 parlaklık olarak birazdaha diri duruyodu.
    Uzun incelemelr sonunda artık xv500 ü almanın doğru bi karar olacağını anladım. Bi yandan da eş adayım nazillide de bu tv yi araştırıyodu bi yandan. Amma velakin bulmuşta. Ben aslen denizliliyim. Nazillidede Denix mağazası var aynı bimeks gibi. Neyse orda bu tv yi bulmuş. Fiyat olarak 1400 ytl demişler. Ellerinde 1 teşhir, birde denizli merkez mağazada kapalı 1 tane varmış. Tabi eş adayım diyo 1275 e card finans a 6 taksit bimeks veriyo bu ürünü, ama admalar yanlışlık vardır diyolar. Bende dedim bimeks in sayfasına bi girin bakın diye. Derken bi cingen bazarlığı olmuş. Aslında ben antalya bimeks ten teşhir ürününü alacaktım ama bi yandan kapalı kutu ürünün bi pazarlığı oluyodu. Derken eş adayım aradı ve 1275 e card finans a kapalı kutuya anlaşmışlar. Valla işin gerçeği alacağım ürüne bi başka elin değmesini hiç sevmem. Tabikide aklım hemen diğer tarafa kaydı.
    Yani bi tarafta bimeks te teşhir ürünü, bi tarafta denix te kapalı kutu ürün. Fiyatları aynı. Ve bir denizlili olarak kendi toprağımın mağazasından alayım dedim, hiç deilse hem kapalı kutu hemde aynı fiyat. Ve adamla anlaştık, Pazartesi günü kargoyla denizliden yolluyolar. Artık bende toshiba ailesine katıldım sayılır.
    Yalnız arkadaşlar ben tv yi hemen açıp kurmıcam. Yaza düğünüm var hayırlısıyla. Büyük ihtimal haziran ayında ev döşemeleri falan yapılınca o zaman servise kurdurturum.
    Albani usta o zaman seni gene rahatsız edicem haberin olsun. Ayrıca sende çok saol verdiğin bilgiler için.
    Bu tv yi almamda emeği geçen herkese tşk ler.
    Umarım ben dahil yeni alacak ve alıpta kullanıyo olan arkadaşlara güle güle kullanmalarını dilerim.
    Mutlu son...
    ALLAH utandırmasın arkadaşlar.

• Dostum bence "harika" bir seçim yapmışsın. Hatırlarsan 32XV500'ü bana ilk öneren sendin. Hatta ben ilk başlarda istesem de sonra vazgeçmiştim XV500'den :). Geçen gittim bimeks'e bir bluray bir de sd yayın performansına baktım. Alet cam gibi gösteriyor. Hemen almaya karar verdik arkadaşla. Bir kaç aksilik falan oldu, cardfinans olmadığı için bana 32" 1500'e gelecekti. Almadım, electroworld'e gittim, 37XV500'ü 1500 Liraya aldım 5 taksit. Ben de toshibalıyım artık :)
  • quote:

Dostum bence "harika" bir seçim yapmışsın. Hatırlarsan 32XV500'ü bana ilk öneren sendin. Hatta ben ilk başlarda istesem de sonra vazgeçmiştim XV500'den :). Geçen gittim bimeks'e bir bluray bir de sd yayın performansına baktım. Alet cam gibi gösteriyor. Hemen almaya karar verdik arkadaşla. Bir kaç aksilik falan oldu, cardfinans olmadığı için bana 32" 1500'e gelecekti. Almadım, electroworld'e gittim, 37XV500'ü 1500 Liraya aldım 5 taksit. Ben de toshibalıyım artık :)

iyi bi seçim yaptığıma eminim bende. saolasın. Sanada hayırlı olsun bakalım. iyi günlerde kullanman dileğiyle.
  • quote:

Dostum bence "harika" bir seçim yapmışsın. Hatırlarsan 32XV500'ü bana ilk öneren sendin. Hatta ben ilk başlarda istesem de sonra vazgeçmiştim XV500'den :). Geçen gittim bimeks'e bir bluray bir de sd yayın performansına baktım. Alet cam gibi gösteriyor. Hemen almaya karar verdik arkadaşla. Bir kaç aksilik falan oldu, cardfinans olmadığı için bana 32" 1500'e gelecekti. Almadım, electroworld'e gittim, 37XV500'ü 1500 Liraya aldım 5 taksit. Ben de toshibalıyım artık :)

TOSHIBA 32XV500 LCD TV Kredi kartına tek çekim 1.101,55 TL buldum. Sizce ne yapmalı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cagdascac

quote:

TOSHIBA 32XV500 LCD TV Kredi kartına tek çekim 1.101,55 TL buldum. Sizce ne yapmalı?

o tv yi kaçırma derim çünkü stoklar tükenmek üzere sonra keşke dersin ona göre...
    Ayrıca bende bugün ani bi karar değişikliği ile bimeks ten aldım tv yi. daha deneyemedim ama deneyeyim yorumları aktaracam arkadaşlar.

• @cagdascac
    Ben 1.227 TL ye Bimeks'ten peşin olarak aldım. Dediğin fiyat süper.

Öncelikle geç yükleme yaptığım için kusura bakmayın arkadaşlar. Aylarlama sonrası TV daha güzel oldu(bence!)
    Fotoğraf çektiğim ortamdaki ışık seviye düzgün olmadışı için görüntüler olduğundan daha kötü görülüyor. Ayrıca ömnceki görüntülerle ilgili birşeyi belirmek isterim ki o fotoğraflar ~0.3m mesafeden çekildi. Şimdi yüklediğim bu resimler ortalama 1.5m çekilmiştir. Fotoğraf mainası istediğim kadar iyi sonuç vermedi...

1. Rresim Brightness ayarı sonrasıdır.
    2. Resim Contrast ayarı sonrasıdır
    3. Resim Color ayarı sonrasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stat -- 24 Mart 2009; 0:26:33 >

• Arkadaşlar, tv yi içim rahat etmedi. Dün askşam açıp kurdum tabi kullanım klavuzunu okuduktan sonra. Nyse açtım tv yi hatta gerekli ayarları kafama göre yaptım. Sonuç mükhemmel. Daha bide olması gereken orjinal ayarları yapsam eminim dahada güzel bi görüntü alabilirim.
    SD yayın uyguladım tv ye. Kullandığım uydu ise baff ın en kötü uydusu, normal bi scart to scart kablo ile bağlandım. Yane compopnet veya altın uçlu kablolarla denense birde adam gibi bi uydu ile denense olacak görüntüyü siz tahmin edin. Varya iyikide bu tv yi almışım dedim izlerken. İçim
    öyle rahat ki, aklımda tv ile ilgili bi tek sorun bile kalmadı.
    Fotoğraf makinem olmadığı için foto çekemedim kusura bakmayın. telefonumla deneyem dedim e250 ile çok yanıltıcı bi foto olurdu.
    Neyse bence bu tv hertürlü geleceğe yönelik bi tv derim. Hem full hd yayın yada filmler için hem oyunlar için hem pc bağlantısı için hem sd yayın için birebir bi tv diyorum. Alan herkese gerçekten çok iyi bi tercih yapmışlar. Alacak olan arkadaşlada bence hiç düşünmesinler.
    Stoklar bitmeden alın derim.
    Ayrıca bu tv yi almamda en büyük katkısı olan Albani ustaya, çok teşekkürler. Ben çok pinpirikli birisi olarak gönlüm rahat.
    Yardımcı olan diğer arkadaşlarada ayrıca tşk ler. Artık bu tv yi gönül rahatlığıyla herkese daha çok tavsiye ederim.
    Saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: stat

@cagdascac
    Öncelikle geç yükleme yaptığım için kusura bakmayın arkadaşlar. Aylarlama sonrası TV daha güzel oldu(bence!)
    Fotoğraf çektiğim ortamdaki ışık seviye düzgün olmadışı için görüntüler olduğundan daha kötü görülüyor. Ayrıca ömnceki görüntülerle ilgili birşeyi belirmek isterim ki o fotoğraflar ~0.3m mesafeden çekildi. Şimdi yüklediğim bu resimler ortalama 1.5m çekilmiştir. Fotoğraf mainası istediğim kadar iyi sonuç vermedi...

Çok teşekkürler @devecibakar. Gerçektende piyasada bu özellikleri bu fiyata sunun en iyi LCD'lerden birisi olduğuna iyice inandım, bir toptancı arkadaştan daha fiyat bekliyorum. Bakalım 1-2 hafta içinde alıcam sanırım bende

• quote:

Orjinalden alıntı: cagdascac

quote:

Orjinalden alıntı: stat

@cagdascac

Çok teşekkürler @devecibakar. Gerçektende piyasada bu özellikleri bu fiyata sunun en iyi LCD'lerden birisi olduğuna iyice inandım, bir toptancı arkadaştan daha fiyat bekliyorum. Bakalım 1-2 hafta içinde alıcam sanırım bende

Rica ederim arkadaşım. Valla bu paylaşımlar olmasaydı benimde işim gerçekten zordu. Emin olun pişman olmıcaksınız. Ben çok tereddütlerle aldım ama herşeye değer.
    Saygılar.

• Bende 32XV500 alacam herhalde odama, baya övmüşsünüz.
  • Arkadaşlar, Toshiba 32XV500 ve Migros'larda satılan 32XV550 arasındaki farkı bilen varsa acilen yazabilir mi rica etsem?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.