Şimdi Ara

Samsung Tvler İçin .SCM Uzantılı Kanal Listesinin Bilgisayarda Düzenlenmesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
9
Favori
155.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YAW BİR ALLAH KULU BİR KANAL LİSTESİ GÖNDERSEDE BİZDE BUNDAN FAYDALANSAK ÇOGU KANAL ÇIKMIYOR BENDE C6820 VAR NAPARIM BİLEMEDİM BİR TÜRLÜ 3009 SOFTWARE YÜKLÜ BİR YARDIM EDİN LÜTFEN
  • Bende D-6000 in kablolu yayın listesi var. Tv nin dahili uyducalıcısı olmadığı için uydu listesi yok. İstey4en olursa upload edebilirim.
  • kanal listesini nasıl usb ye alıyoruz ya da usbden tvye yukluyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Q_mes

kanal listesini nasıl usb ye alıyoruz ya da usbden tvye yukluyoruz...

kolaymış :9 usb bellek takınca cıkıyomus..
  • S.A samsung channel list editor macbook için olan versiyonu yok mudur?
  • Mrb.Arkadaşlar benim elimde 40d7000 e ait nacizane hazırlanmış scm. uzantılı bir kanal listesi var ama buraya nasıl ekleyeceğimi bilemedim. Nasıl olacağını anlatırsanız arkadaşlarla paylaşabilirim.
  • Çok teşekkürler. Program güzelmiş. Sürükle - bırak metodu ile kanal yerleri değiştirilebiliyor. Ayrıca , kanal numaralarını değiştirebiliyor. Ayrıca , yer değişimide yapıyor. selamlar...
  • Arkadaşlar ,

Kanal listelerinizi ilk tarama sonrası sıralanmamış halini ve düzenlenmiş halini

www.2shared.com

adlı siteye yükler misiniz? Bu site üyelik gerektirmiyor ve linkleri silinmiyor. Aşağıda bu siteye nasıl yükleme yapılacağının gösteren resimleri ekledim.

Lütfen eklediğiniz kanal listesinde :

1 .Tüm ulusal kanallar
    2. Şifreli Kanallar
    3. HD Kanallar

VAR/YOK gibi bilgileri de yazın. Bazı arkadaşlarımız TRT HD, ATV HD, AHaber HD gibi HD kanalları veya bazı ulusal kanalları kendi sistemlerinde taratınca çıkartmamıyorlar. En azından sizlerin sayesinde , listeyi yükleyerek bu kanallara ulaşabilirler.

Samsung Tvler İçin .SCM Uzantılı Kanal Listesinin Bilgisayarda Düzenlenmesi  Samsung Tvler İçin .SCM Uzantılı Kanal Listesinin Bilgisayarda Düzenlenmesi  Samsung Tvler İçin .SCM Uzantılı Kanal Listesinin Bilgisayarda Düzenlenmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender123 -- 30 Aralık 2011; 22:45:06 >

• 40d6500 aldım. iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum ama ben de burdaki bir kaç arkadaş gibi kanal bulma sorunu yaşıyorum. Tarama sonucunda kanallar eksik çıkıyor. zayıf sinyalli kanalları kabul etmiyormuş. Sorunu çözmek için ne yapmak lazım.
  • Dün satın aldım (40d6500) ama kanal düzenleme dahil bi çok özelliğini çözemedim ısrarla tecrübelerinizi n takipçisiym.kablosuz bağlantı da sorun yaşıyorum zannedersem modem şifrelemesi ile alakalı. emeği geçenlere teşekkürler.
  • bu tvlerde uydumu var?? yok bilinen analog yayın değilmi. analoğ antenle alınan kanallar zaten her il ve semte göre farklı olup kimsenin işine yaramaycaktır hazır kanal listesi.
  • Evet cihaz üzerine gömülü HD uydu alıcısı var ama kanal düzenleyemedim daha uğraşıyorum.
  • arkadaşlar bende 40d6500 aldım. ama bir türlü kanal tarama yapamıyorum. otomatik taramada birçok kanal çıkmıyor. manuelde tp girme yerini bulamadım. yardımcı olursanız çok sevinecem. hazır kanal listesi paylaşabilecek varsa harika olur. sadece türksat işimi görecek.
  • Bendede aynı sorun vardı, aynı hatta normal tv bağladığımda çalışıyordu. 46D800 aldım çoğu kanallar çıkmıyordu.
    Bir uydu servisi çağırdım.
    Kablodaki iletişim % 70 civarındaydı. LNB leri yeniden ayarladılar %96'ya çıktı. Tüm sorunlar ortadan kalktı.
  • Samsung C serisi cihazlar için DSmartlı kanal listesi

HD yayınlar önceliklidir.

http://www.megaupload.com/?d=NUD0WTS5

programı çalıştırın (java yüklü olması gerekir)
    SamyGoChanEdit-Serie-C

File > SCM Open yapıp televizyondaki kanal listesini veya zipin içindeki kanal listesini açın

çıkan ekranda MapSateD yi açın

liste karşınızda

işiniz bitince SCM Save yapın.

kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zisa -- 8 Ocak 2012; 1:22:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender123

Arkadaşlar ,

Kanal listelerinizi ilk tarama sonrası sıralanmamış halini ve düzenlenmiş halini

www.2shared.com

adlı siteye yükler misiniz? Bu site üyelik gerektirmiyor ve linkleri silinmiyor. Aşağıda bu siteye nasıl yükleme yapılacağının gösteren resimleri ekledim.

Lütfen eklediğiniz kanal listesinde :

1 .Tüm ulusal kanallar
    2. Şifreli Kanallar
    3. HD Kanallar

VAR/YOK gibi bilgileri de yazın. Bazı arkadaşlarımız TRT HD, ATV HD, AHaber HD gibi HD kanalları veya bazı ulusal kanalları kendi sistemlerinde taratınca çıkartmamıyorlar. En azından sizlerin sayesinde , listeyi yükleyerek bu kanallara ulaşabilirler.

Samsung Tvler İçin .SCM Uzantılı Kanal Listesinin Bilgisayarda Düzenlenmesi  Samsung Tvler İçin .SCM Uzantılı Kanal Listesinin Bilgisayarda Düzenlenmesi  Samsung Tvler İçin .SCM Uzantılı Kanal Listesinin Bilgisayarda Düzenlenmesi

ender123 dostum tam benim sorunuma deyinmişsin. türksat 42e den otomatik tarama yapıyorum 300 küsür kanal çıkıyor ama TRT HD, ATV HD, A HABER HD gibi ücretsiz HD kanalları bulanıyorum ve kanallarım çok karışık kanal listesi düzenlemesini de bilmiyorum. verdiğiniz linkleri bilgisayara yüklüyorum programlar çalışıyor boş liste çıkıyor bu çıkan boş listelerle ne yapmam gerekiyor tv de çıkan ham kanal listesini nasıl düzenleyebilirim lütfen yardım edin.

• istanbul ümraniyede oturuyorum.
    samsung 40D 6500'üm var.
    İlk kurulumu yaptığımda ücretsiz HD kanallarını göstermiyordu. Zaten şimdilik üç tane ücretsiz HD kanalı var: TRT HD, ATV HD ve A HABER HD.
    Geçen gün uyducu getirttim. Önce lnb'leri yeniledik. Çekim yüzdelerini artırdı.
    Sonra kanal ayarlarını otomatik kur yaptı. Yine ücretsiz HD yayınlar gelmedi. Otomatik ayarlardan 11844 frekansını bulmadığını fark etti. Manuel ayarlardan girerek 11843 üzerinden tarattırınca ücretsiz kanallar geldi. Ne kadar doğru bilmiyorum ama samsungun bu modellerinin Digiturk ile anlaşmalı olduğunu ve digiturkun engellediğini söyledi. bu yüzden 11844 frekansına en yakın frekanstan işlem yaptığını ve kanalları yakaladığını söyledi.
  • verdiği bilgi için teşekkürler mutlu akşama maunel ayarlardan girip 11844 frekansından taratıcam umarım hd yayınları bulurum.
  • Sayın Accountant1507,

Kanal düzenleme programını açtıktan ve kanal listesini yükledikten sonra Sattelite yazan kısma basıp ALL seçeneğinde uyduları ve kanalları görebilirsiniz.

Tvden değil ama harici uydu alıcısından kanal taraması yaptırmakta ben de 11844 frekansını kullandım. 1 ocakta tüm kanallar çıktı. Tvde de aynısı olacaktır. Sizler 300 küsür kanal bulduğunuza göre Network-Şebeke taraması açık-aktif olarak tarama işlemini zaten yapıyorsunuz. Sorun yaşayan ve çok az kanal bulan arkadaşlarımız Network Scan -Şebeke taraması seçeneğini aktif yaptıklarından emin olsunlar.

Samsung Tvler İçin .SCM Uzantılı Kanal Listesinin Bilgisayarda Düzenlenmesi  Samsung Tvler İçin .SCM Uzantılı Kanal Listesinin Bilgisayarda Düzenlenmesi

• Teşekkürler sayın ender123 ben şuan tv den internete bağlanamıyorum evimde kablosuz modem yok eternet koblosu ile de bağlanmayı denemedim başka bir forumda D6210 için yapılan bir kanal listesi buldum ve sizin fotoğraflarını eklediğiniz kanal düzenleme programında düzenledim. Ancak düzenlediğim listeyi henüz tv atamadım tv yüklediğimde umarım olur ayrıca bir sorum daha olucak eternet kablosu ile tv den internete girebilirmiyim? TV nin kullanma kulavuzunda kablolu modem ile bağlanmak için internet hızının en az 10 megabit olması gerektiğini okumuştum benim internetim 8 megabit.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.