Şimdi Ara

Samsung Tvler İçin .SCM Uzantılı Kanal Listesinin Bilgisayarda Düzenlenmesi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
9
Favori
155.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SychoMind

quote:

Orijinalden alıntı: SxXXxN

Ben kendi kullandığım kanal listesini upload ettim.

http://dosya.co/jkdzqasbeb53/channel_list_UE40ES7000_1201.rar.html

Dostum ES serisi kullanıyorum programla düzenledim save yapıp sonra save as'tan masaüstüne kaydettim fakat tekrar kayıt ettiğim dosyayı açtığımda eski halinde görünüyor program yaptığım değişiklikleri kaydetmiyor çözümün var mı acaba ?

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaslar, Samsung 42 F 5570 aldim,

Servis sadece turksat uydu kanallarini aratti gitti,

Hotbird kanallarini nasil aratip turksat kanallarinin arkasina ekleyebilirim arkadaslar?

Ardindan USBye atip bilgisayardan duzenleyecegim kanal listesini..

Ekleme: uydu olarak hotbird'u secip Tam arama yaptim, sanirim turksat'in arkasina ekler gelen kanallari. Ardindan da samsung channel list pc editor ile duzenleyip usb ile atarim.
    Ekleme 2: tum kanallar turk kanallari geldi, nasil hotbird bu anlamadim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur__ -- 11 Aralık 2013; 15:52:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Merhaba arkadaslar, Samsung 42 F 5570 aldim,

Servis sadece turksat uydu kanallarini aratti gitti,

Hotbird kanallarini nasil aratip turksat kanallarinin arkasina ekleyebilirim arkadaslar?

Ardindan USBye atip bilgisayardan duzenleyecegim kanal listesini..

Ekleme: uydu olarak hotbird'u secip Tam arama yaptim, sanirim turksat'in arkasina ekler gelen kanallari. Ardindan da samsung channel list pc editor ile duzenleyip usb ile atarim.
    Ekleme 2: tum kanallar turk kanallari geldi, nasil hotbird bu anlamadim :)

Alıntıları Göster
    40H5070 modelli için uygun kanal listesi varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

40H5070 modelli için uygun kanal listesi varmı

Alıntıları Göster
    Smart Tv modelim UE40H6470 ve USB belleğe aktardığım kanal listesinin Channel List PC Editor ile sadece kanalların sıralamasını değiştirebiliyor, kanal isimlerini ise düzenleyemiyorum. Sanırım bir pc programı ile sıfırdan kanal listesi oluşturamıyoruz da... Televizyon üzerinden bile kanal düzenleme seçeneğinde kanal isimlerini değiştiremiyorum sorun benim bilmediğim birşeyden mi kaynaklı yoksa kanal isimlerini düzenleyemiyor muyuz?

• erdoganarslan kullanıcısına yanıt
    Erdoğan bey sorununuzu ChanSort proğramı ile çözebilirsiniz. bende UE 40F 6170SS var, bu proğram sayesinde kanal düzenleme yapıyorum. H,F serisi ve önceki serilerde işe yarıyor.. proğramı indirip kurun, kurulması için pc' de freamework 4.0 kurulu olması gerek. kur açılınca sol üst köşede File tıklayın sonra open data tv file diyoruz. kanal listesini bulup proğramla açıyorsunuz... kanalları silebilir favori oluştuırrabilirsin, isimleri değiştirebilirsin. kanalları sol listeye ekledikten sonra. eklediğin tarafdaki kanallara sağ tıklayıp rename channel diyorsun yeniden adlandırıyorsun. Aşağıdaki linkden edinebilirsin programı. kolay gelsin işini görüp görmediğini bilgilendirirsen sevinirim ... :))

http://www.samsung-blog-news.de/downloads/?did=164

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 21 Temmuz 2014; 12:47:07 >

• Arkadaslar transponder silmesini bilen varmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Arkadaslar transponder silmesini bilen varmi?
    Buyrun samsung 46f6470 in yeni kanal listesiç biraz düzenledim. chansort ile kafanıza göre düzenleyebilirsiniz.
    https://www.dropbox.com/s/vr62bcdrtped7xk/channel_list_UE46F6400_1201.rar?dl=0
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozkan38

Buyrun samsung 46f6470 in yeni kanal listesiç biraz düzenledim. chansort ile kafanıza göre düzenleyebilirsiniz.
    https://www.dropbox.com/s/vr62bcdrtped7xk/channel_list_UE46F6400_1201.rar?dl=0

Alıntıları Göster
    40d6500 serisi için yeni liste var mı. f listelerini v.s buluyorumda kabul etmiyor :s

• quote:

Orijinalden alıntı: raptor32

40d6500 serisi için yeni liste var mı. f listelerini v.s buluyorumda kabul etmiyor :s

Alıntıları Göster
    netten bir liste aldım ue serisi için ama tv'nin içinde usb'den .scm dosyasını açmayı bulamadım kanal aktarma yok usb'den.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meleklerimin

netten bir liste aldım ue serisi için ama tv'nin içinde usb'den .scm dosyasını açmayı bulamadım kanal aktarma yok usb'den.

Alıntıları Göster
    Chansort ile kanalları siliyorum kaydediyorum.Kaydederken 2nci tercihi yaptığım halde ilk hali gibi kaydediyor.Çözümünü bilen bir arkadaş var mı ?

Edit:sorun düzeltild,.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *DeviantART -- 18 Eylül 2014; 22:17:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meleklerimin

Alıntıları Göster
    Bende bir liste yaptım.

http://www.dosya.tc/server35/p40PMO/channel_list_UE40ES7000_1201.zip.html

• Arkadaşlar merhaba. Samsung 40D6500 model tvim var. Verilen frekans ayarlarını girdiğim halde sinyal gücü 0 oluyor cihaz sinyal bulamıyor. Tv yi fabrika ayarlarına döndürdüm. Verilen frekansları girip tekrar aratıyorum yine kanal bulmuyor. Ne yapmam gerekli? Sinyal alamıyor bir türlü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ejderhalordu

Arkadaşlar merhaba. Samsung 40D6500 model tvim var. Verilen frekans ayarlarını girdiğim halde sinyal gücü 0 oluyor cihaz sinyal bulamıyor. Tv yi fabrika ayarlarına döndürdüm. Verilen frekansları girip tekrar aratıyorum yine kanal bulmuyor. Ne yapmam gerekli? Sinyal alamıyor bir türlü.
    Buradaki adımları takip ederek denermisniz.

Türksat 4A Samsung Smart TV Manuel Kanal Arama Şebeke Arama

http://youtu.be/9-xoyGCA81A
  • quote:

Orijinalden alıntı: ngolio

O videoda olan herşeyi yaptım. Orada frekansları girdiktem sonra sinyal gücü 30 a yükseliyor videoda. Bende ise sıfır. Sinyal gücü hiç yok. Ne yaptıysam olmadı. Fabrika ayarlarına geri çevirdim tv şuanda öyle duruyor. Videodaki tüm adımların aynısını yaptım hocam yinede olmadı. Çanak çift lmb li ondan yaparmı dersiniz olmadı samsung yetkili servisini çağıracağım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ngolio

O videoda olan herşeyi yaptım. Orada frekansları girdiktem sonra sinyal gücü 30 a yükseliyor videoda. Bende ise sıfır. Sinyal gücü hiç yok. Ne yaptıysam olmadı. Fabrika ayarlarına geri çevirdim tv şuanda öyle duruyor. Videodaki tüm adımların aynısını yaptım hocam yinede olmadı. Çanak çift lmb li ondan yaparmı dersiniz olmadı samsung yetkili servisini çağıracağım.

lnb disecq ayarlarini kurcala istersen. 1/4 veya 2/4 dene...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi splater -- 19 Eylül 2014; 17:14:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kiyak42

dotlar bende 40es8090 varda turksat3a ekleyemiyor muyuz buna otomatik aramada bazı kanallar çıkmıyor.birde liste olayına gelince uğraşmayın listelerle en azından ES SERİLERİ için smart tuşuna başın sanra kanalları tıklayın sonra rools tuşuna basın normal uydular gibi sıralayınız.

Alıntıları Göster
    ben Samsung ue 6510 icin link gönderiyorum. Fakat Almanyadaki yayinlar var sadece Türkiye star,atv,show yok bu listede.

http://www.2shared.com/file/StlN3cbT/channel_list_UE46F6510_1201.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atillapt -- 20 Eylül 2014; 16:19:24 >

• 42f5070s model samsung tv var.usb den kanallari nasil aktariyoruz.ailem sehir disinda oldugu icin yardimci olamadim.menude bizim evde olan samsungdan farkli galiba.bu marka tv olan arkadaslar nerden girildigini soyleyebilirlermi rica etsem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Santa.Monica

42f5070s model samsung tv var.usb den kanallari nasil aktariyoruz.ailem sehir disinda oldugu icin yardimci olamadim.menude bizim evde olan samsungdan farkli galiba.bu marka tv olan arkadaslar nerden girildigini soyleyebilirlermi rica etsem.
    Merhaba arkadaşlar,
    Ejderhalordu, şuan aynı sorunu bende yaşıyorum.Televizyonumda seinkinden ( UE40D6500)
    Sinyal seviyem sıfır, mutfaktaki samsung tv de harici receiver var,Aynı kablo üzerinden her 2 odaya dağıtım yapmıştım ve bugüne kadar öyle
    izliyordum. Oturma odasındaki 6500'e sinyal gitmiyor ama çok ilginçtir ki mutfaktaki tv ye bağlı olan receiveri açtığımda 6500 e sinyal geliyor.
    sanırım aynı kablo üzerinden paralel olduğundan mutfaktaki receiver dağıtıcı görevi görüyor.( ilk kez şahit oldum )
    Ejderhalordu sen bir çözüm bulabildin mi ?
    @Ejderhalordu

• quote:

Orijinalden alıntı: ROBINHOOD

Merhaba arkadaşlar,
    Ejderhalordu, şuan aynı sorunu bende yaşıyorum.Televizyonumda seinkinden ( UE40D6500)
    Sinyal seviyem sıfır, mutfaktaki samsung tv de harici receiver var,Aynı kablo üzerinden her 2 odaya dağıtım yapmıştım ve bugüne kadar öyle
    izliyordum. Oturma odasındaki 6500'e sinyal gitmiyor ama çok ilginçtir ki mutfaktaki tv ye bağlı olan receiveri açtığımda 6500 e sinyal geliyor.
    sanırım aynı kablo üzerinden paralel olduğundan mutfaktaki receiver dağıtıcı görevi görüyor.( ilk kez şahit oldum )
    @Ejderhalordu

Hayır çözüm bulamadım. Ne yaptıysam olmadı. Kanal listesi yükledim 450 tane kanal var sadece 5 tanesini açıyor. En sonunda yetkili servisi aradım ve gelip kurulum yapmalarını istedim. 30 Lira bayılıp yapılmasını bekleyeceğim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ROBINHOOD

Merhaba arkadaşlar,
    @Ejderhalordu

Hayır çözüm bulamadım. Ne yaptıysam olmadı. Kanal listesi yükledim 450 tane kanal var sadece 5 tanesini açıyor. En sonunda yetkili servisi aradım ve gelip kurulum yapmalarını istedim. 30 Lira bayılıp yapılmasını bekleyeceğim.

Alıntıları Göster
    11844 e 2222 de hiç sinyal yakalamıyor. 11747 ye 27500 de sinyal fulleniyor. Lakin arama yap dediğimde direk taramayı bitiriyor ve 0 kalan buluyor ne yapacağım şaşırdım biri yardımcı olsa

• Ejderhalordu kullanıcısına yanıt
    Ah derdimize bir çare olan olsa keşke...
    Servis sonucunu bekliyorum dört gözle Ejderhalordu.
    Bilgi verirsen sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.