Şimdi Ara

Samsung WF8700RPA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
3
Favori
11.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung WF8700RPA /7 Kg.1000 Devir Çamaşır Makinesi
    kullanan var mı arkadaşlar sıkma işleminde samsunglar fazla ses yapıyo denılıyo bu modelınde ses durumu nedır aydınlatıcak bırı var mı

• Biz yaklasık 3 aydır 8700RPA'yı kullanıyoruz ve cok memnunuz. ilk çalıştırmamız haricinde sanırım hiç 1000 devirde kullanmadık ancak bugune kadar rahatsız eden bir ses duymadık. Hatta gece uyurken bile çalışıyor makine (yatak odamızın hemen yanında banyo), gürültü sorunumuz olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeloman

Biz yaklasık 3 aydır 8700RPA'yı kullanıyoruz ve cok memnunuz. ilk çalıştırmamız haricinde sanırım hiç 1000 devirde kullanmadık ancak bugune kadar rahatsız eden bir ses duymadık. Hatta gece uyurken bile çalışıyor makine (yatak odamızın hemen yanında banyo), gürültü sorunumuz olmadı.
    valla bende çeyiz için(buzdolabı ile birlikte) aldım ve halen teslim almadım fakat bayağı bi araştırma yaptım özellikleri ve markaya olan güvenime dayanarak söylüyorum aklınız geride kalmasın düşünmeden gözü kapalı alın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayzet22772277

valla bende çeyiz için(buzdolabı ile birlikte) aldım ve halen teslim almadım fakat bayağı bi araştırma yaptım özellikleri ve markaya olan güvenime dayanarak söylüyorum aklınız geride kalmasın düşünmeden gözü kapalı alın bence

Alıntıları Göster
    Samsung'un yeni çamaşır makinelerinde kullanılan motor, benim Samsung üretimi olan Vestel WMF6090C makinemle aynı. Aradan uzun yıllar geçmesine rağmen değiştirmemişler demek ki. Ses birebir aynı. Sadece sıkma şekli değişik biraz. Bendeki model 3 kez aralıklı sıkma yaptıktan sonra devamlı sıkmaya geçiyor. Bu makine ise yavaş yavaş hızlanıyor ve tek seferde sıkıyor Siemens'ler gibi. Aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thr_Y -- 14 Ağustos 2009; 16:42:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: thr_Y

Samsung'un yeni çamaşır makinelerinde kullanılan motor, benim Samsung üretimi olan Vestel WMF6090C makinemle aynı. Aradan uzun yıllar geçmesine rağmen değiştirmemişler demek ki. Ses birebir aynı. Sadece sıkma şekli değişik biraz. Bendeki model 3 kez aralıklı sıkma yaptıktan sonra devamlı sıkmaya geçiyor. Bu makine ise yavaş yavaş hızlanıyor ve tek seferde sıkıyor Siemens'ler gibi. Aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Alıntıları Göster
    Biz de yaklaşık 10 aydır kullanıyoruz, bir sorun yok.
    Ses de normal. Gece gündüz fark etmeden rahat rahat yıkıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mllm

Biz de yaklaşık 10 aydır kullanıyoruz, bir sorun yok.
    Ses de normal. Gece gündüz fark etmeden rahat rahat yıkıyoruz.

Alıntıları Göster
    samsungun bu modelini bende almayı düşünüyorum, kullanan arkadaşlar biraz daha deneyimlerini yazarsa çok iyi olur, airfresh özelliğini kullanıp izlenimlerini aktarabilecek arkadaşlar varsa dahada iyi olur.birde aylardır bu makinenin fiyatı hemen hemen her yerde 1049 tl, daha makul fiyata bulan gören biri varmı acaba,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyusa -- 16 Ağustos 2009; 3:56:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyusa

samsungun bu modelini bende almayı düşünüyorum, kullanan arkadaşlar biraz daha deneyimlerini yazarsa çok iyi olur, airfresh özelliğini kullanıp izlenimlerini aktarabilecek arkadaşlar varsa dahada iyi olur.birde aylardır bu makinenin fiyatı hemen hemen her yerde 1049 tl, daha makul fiyata bulan gören biri varmı acaba,

Alıntıları Göster
    Merhabalar;

Yaklasık olarak 3 aydan beri bu makineyi kullanıyoruz bu yüzden yyusa'nın sorularına cevap verebilirim diye düşünüyorum.

Öncelikle Makina her konuda A sınıfı bir makine. Programları secebilme, bunun haricinde ayrıca sıcaklık-sıkma gibi secenekleri secebiliyorsun. Gecikmeli baslatma, durulama gibi programlama imkanlarıda mevcut.

Herkesin merak ettigi Airrefresh'e gelince: Air refreshde 3 cesit secenek mevcut

Örgü Esyalar: Kazak, süveter, gömlek gibi ürünler icin 29 dakika
    Takım Elbise: Ceket+pardösü+pantalon 39 dakika
    Yatak Takımı: Battaniye, çarsaf ve yastık kılıfları 46 dakika
    süre ile susuz ve deterjansız tazeleniyor, havalanıyor, kötü kokularından arınıyor. Özellikle fazla yıkanınca özelligini kaybeden kumaslar (keten-ipek vs...) gibi giysiler icin cok faydalı. Bu özelligi kullanırken makineye 1-2 parca kıyafet koymak öneriliyor.

Yalnız belirtmek isterim, benim her kullanımımda gömlegimin bazen carsafın ufacık bir köşesinde hafif bir ıslaklık oluyor. Bu tam olarak neden kaynaklanıyor bilmiyorum.

Samsung bayileri genellikle pazarlıga acık insanlar. Ben buzdolabı+çamaşır makinesi alışverişi yapıp hepsi icin tek bedel ödedigimden hangisi kaca geldi bilmiyorum ancak tahmini olarak nakit alacaksanız 900-950 ytl gibi rakamlara bulabileceginizi tahmin ediyorum.

• quote:

Merhabalar;

Yaklasık olarak 3 aydan beri bu makineyi kullanıyoruz bu yüzden yyusa'nın sorularına cevap verebilirim diye düşünüyorum.

Öncelikle Makina her konuda A sınıfı bir makine. Programları secebilme, bunun haricinde ayrıca sıcaklık-sıkma gibi secenekleri secebiliyorsun. Gecikmeli baslatma, durulama gibi programlama imkanlarıda mevcut.

Herkesin merak ettigi Airrefresh'e gelince: Air refreshde 3 cesit secenek mevcut

süre ile susuz ve deterjansız tazeleniyor, havalanıyor, kötü kokularından arınıyor. Özellikle fazla yıkanınca özelligini kaybeden kumaslar (keten-ipek vs...) gibi giysiler icin cok faydalı. Bu özelligi kullanırken makineye 1-2 parca kıyafet koymak öneriliyor.

Yalnız belirtmek isterim, benim her kullanımımda gömlegimin bazen carsafın ufacık bir köşesinde hafif bir ıslaklık oluyor. Bu tam olarak neden kaynaklanıyor bilmiyorum.

Samsung bayileri genellikle pazarlıga acık insanlar. Ben buzdolabı+çamaşır makinesi alışverişi yapıp hepsi icin tek bedel ödedigimden hangisi kaca geldi bilmiyorum ancak tahmini olarak nakit alacaksanız 900-950 ytl gibi rakamlara bulabileceginizi tahmin ediyorum.

Alıntıları Göster
    baska kullanan var mı arkadaslar şikayet eden yok mu hıç
    alıcam yoksa makıneyı :D

• quote:

Orijinalden alıntı: wornheart

baska kullanan var mı arkadaslar şikayet eden yok mu hıç
    alıcam yoksa makıneyı :D

Al arkadaşım.
    Yalnız airfresh özelliği kiri temizlemiyor, sadece kötü kokudan kurtarıyor, tazeliyor.
  • Bilgilendirme için çok teşekkür ederim egeloman,

çalışma sesi olarak neler söyleyebilirsiniz, sesi rahatsızlık veriyormu,birde sıkraken makine yer değiştiriyormu, son olarakta yapmış olduğu temizlikten memlunmusunuz yoksa yeni makine temizleyecek tabi sonra ilerleyen günlerde göreceğizmi diyorsunuz,

teşekkürler

quote:

Merhabalar;

• quote:

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim egeloman,

çalışma sesi olarak neler söyleyebilirsiniz, sesi rahatsızlık veriyormu,birde sıkraken makine yer değiştiriyormu, son olarakta yapmış olduğu temizlikten memlunmusunuz yoksa yeni makine temizleyecek tabi sonra ilerleyen günlerde göreceğizmi diyorsunuz,

teşekkürler

quote:

Merhabalar;

Alıntıları Göster
    çok memnunuz yyusa. Söyledigin problemlerin hicbirini yasamadık.Sanırım airrefresh özelligi haric, esit özellikteki ithal makinalara göre 500-600 ytl daha ucuz. G.Kore yapımı (Çin olsaydı da pek önemli degildi aslında). İçin rahat olsun kısaca.

• quote:

çok memnunuz yyusa. Söyledigin problemlerin hicbirini yasamadık.Sanırım airrefresh özelligi haric, esit özellikteki ithal makinalara göre 500-600 ytl daha ucuz. G.Kore yapımı (Çin olsaydı da pek önemli degildi aslında). İçin rahat olsun kısaca.

Alıntıları Göster
    tşkler egeloman,

1049 tl nin altında taksitle fiyatı yakalayabilirsem bu makineyi alacağım,

yeni buzdolabı aldığımdan çamaşır makinesi için çok aceleci omayacağım,
  • quote:

tşkler egeloman,

1049 tl nin altında taksitle fiyatı yakalayabilirsem bu makineyi alacağım,

yeni buzdolabı aldığımdan çamaşır makinesi için çok aceleci omayacağım,

Alıntıları Göster
    dayanıklılık yonunden bı alman malı olan bocsh yada profılo kadar dayanıklımıdır
    bu soruya uzun sure kullanan arkadaslar cvp verırse sevınırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: wornheart

dayanıklılık yonunden bı alman malı olan bocsh yada profılo kadar dayanıklımıdır
    bu soruya uzun sure kullanan arkadaslar cvp verırse sevınırım

Bu soruya cevap vermek için en az 5 yıl daha beklememiz gerek bence.
  • quote:

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim egeloman,

teşekkürler

quote:

Merhabalar;

Alıntıları Göster
    11.09.2009 tarihinde adana carrefur daki samsung bayisinden aldım 1050 tl ye getirip yüreğir servisi yıldız soğutma sn. alpaslan bey makinayı kurdu beko arçelik bosh simens derken 3 ay gezdık ama sonun da bu wf 8700 rpa karar kıldık makine süper ses olayına gelince uzun ugraşlardan sonra ses desibeline ulaştık ses desibeli yıkamada 55 dsibel sıkmada 68 desibe yani bu ses desibelinden yola cıkarsak çogu makinden düşük ayrıca çin malı değil made ın korea yazıyor valla arçelik ve beko'dan bıktık artı ayrıca eski beko ve arçelik degi hepsi dandik zaten çin lafını duyunca şahsen otomatikmen uzak dyruyorum ayrıca samsung servisi sn. adana servisi yıldız soğutma olsun istanbul servisi olsun nazik insanlar
    ben buzdolabını 72sasw modelini çamaşır makinesini ve mikrodalğa fırını aldım memnunun
    çamaşır makinesi sesli gibi geldi ilk bakışta ama bizim emektar 5 kğ baka daha sonra komşulardaki diğer marka 7 kğ sesini dinledim bunda ses namına bir şey yok ayrıca bu buhar özelligi süper +3 yıl garanti toplam 5 yıl oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ercan karakoca

11.09.2009 tarihinde adana carrefur daki samsung bayisinden aldım 1050 tl ye getirip yüreğir servisi yıldız soğutma sn. alpaslan bey makinayı kurdu beko arçelik bosh simens derken 3 ay gezdık ama sonun da bu wf 8700 rpa karar kıldık makine süper ses olayına gelince uzun ugraşlardan sonra ses desibeline ulaştık ses desibeli yıkamada 55 dsibel sıkmada 68 desibe yani bu ses desibelinden yola cıkarsak çogu makinden düşük ayrıca çin malı değil made ın korea yazıyor valla arçelik ve beko'dan bıktık artı ayrıca eski beko ve arçelik degi hepsi dandik zaten çin lafını duyunca şahsen otomatikmen uzak dyruyorum ayrıca samsung servisi sn. adana servisi yıldız soğutma olsun istanbul servisi olsun nazik insanlar
    ben buzdolabını 72sasw modelini çamaşır makinesini ve mikrodalğa fırını aldım memnunun
    çamaşır makinesi sesli gibi geldi ilk bakışta ama bizim emektar 5 kğ baka daha sonra komşulardaki diğer marka 7 kğ sesini dinledim bunda ses namına bir şey yok ayrıca bu buhar özelligi süper +3 yıl garanti toplam 5 yıl oluyor

Alıntıları Göster
    samsung wf8700rpa yıkama 55db sıkma 68 db

• samsung wf 8700rpa yıkama 55 db sıkma 68 db ona göre karar ver b en çok araştırdım bu degerleri bulmak için ama çogu 7 kğ dan sesi düşük haberin olsun.:)
  • quote:

samsung wf 8700rpa yıkama 55 db sıkma 68 db ona göre karar ver b en çok araştırdım bu degerleri bulmak için ama çogu 7 kğ dan sesi düşük haberin olsun.:)
    teşekkürler ercan

birde fiyatı düşse çok güzel olacak ama resmen aylardır sabitlemişler fiyatı 1049 tl ye :)
  • quote:

teşekkürler ercan

birde fiyatı düşse çok güzel olacak ama resmen aylardır sabitlemişler fiyatı 1049 tl ye :)

Alıntıları Göster
    düşecegine cıkmıış aksine
  • quote:

düşecegine cıkmıış aksine

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 haftadır araştırıyorum ve Samsung WF8700RPA konusunda karar verdim kullanan bi çok kişi memnun olduğunu söylüyor dün mağazaya gittim ve bizzat baktım gerçi satış elemanı olmayan özelliklere var dedi ama neyse :)

Bu arada fiyatı yükselmiş samsung bayiinde şuan 1274 TL (bonusa özel 5taksite %10, 10 Taksite %5 indirim) bugün tekrar gidicem ve 1100 TL'ye 5 taksit için pazarlık edicem eğer olursa alıcam. Bu benim ilk beyaz eşyam umarım hayırlı olur :)

Bu makinada en çok dikkatimi çeken

-Seramik rezistans
    -Elmas Kazan (malzemesi elmas değil sadece iç yapısı elmas şeklinde)
    -Voltaj koruma özelliği
    -Ses seviyesinin düşük olması

Bu özelliklere güvenerek alıyorum bakalım ne olucak haber veririm

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.