Şimdi Ara

Sanal Gerçeklik Gözlükleri İle Göz Tembelliği (Amblyopia / Lazy Eye) Tedavisi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
19
Favori
20.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım. Sürecin 1-2 yıl kadar uzaması üzüntü verici. Çalışmalarınızda yine başarılar diliyorum. Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vollkan59 kullanıcısına yanıt
    Aslında süreç 1-2 yıl uzamadı. Tam olarak istediğim şeyi 1-2 yıl sonra yapabileceğim. Şu an mevcut durumda elimde ne varsa onunla elimden geleni yapıp bir tedavi ortaya çıkartabileceğim. 1-2 yıl sonra bu tedavi daha hassas ve daha hızlı etki gösterecek hale gelecektir. Bazı çözümlerin bugün olabilirliğini incelemek için de ayrı bütçe gerekiyor. Denemek istediğim bir cihazın fiyatı 15.000 TL civarında. Yaptığım iş tam olarak ARGE ama elimdeki bütçe bir ARGE bütçesi değil. Rakip firmanın başlangıç bütçesi $700.000. Benim bütçemin 28 katı. Rakip firma ilk 3 yılı sonunda $2.8M yatırım daha aldı. Ben 15.000 TL lik cihazı araştırmaya katabilmek için ek kaynak bulmaya çalışıyorum.
  • atmuc A kullanıcısına yanıt
    Prosedürlerin önünüzde engel olması yetmiyormuş gibi, bir de rakip firma mı çıktı yani hocam. Üstelik söylediğiniz bütçeler ve destek çok ciddi bütçeler. Bu geliştirdiğiniz sistemi size özel sanıyordum. İnşallah istediğiniz Arge bütçenize ve nihai amacınıza bir an önce ulaşırsınız.

Hocam sakıncası yoksa kim bu 700k dolarla bu işe başlayan firma? İnanın Allah'ın gücüne gitmesin, ve halimize şükürler olsun, fakat bu göz benim baya baya canımı sıkıyor diyeyim, en yumuşatılmış hali ile. İsterseniz pm atabilirsiniz. Saygılar, hayırlı çalışmalar.
    Aslında prosedürler için şimdilik engel diyemem. İlk defa sağlık projesi yaptığım için süreçleri öğrenmek zorunda kalıyorum. Öğrendikçe işler kolaylaşıyor ama doğru şeyleri öğrenmek de zaman alıyor. Rakip dediğim Amerikadaki bir firma. Firma 2014 yılında kuruldu. Vivid Vision isimli bir firma. Çözümleri Türkiyede en son 2 yerde uygulanıyordu.
    Açık cevabınız için teşekkür ederim hocam. Vivid vision ve neurovison terimlerini araştırırken görmüştüm. Herkes ayrı bir şeyler söylediği için ( bilmeyen kişiler özellikle, reklam amaçlı mesajlar) guvenemiyorum. Boş yere de kendime umut vermek istemiyorum. Tekrar teşekkürler saygılar . Sizi fazlası ile meşgul ettim. Hakkınızı helal edin. Konunun yine takipçisi olmaya devam edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 5 Mayıs 2019; 1:20:47 >
  • Merhaba hocam benim gözümde de sıkıntı var İstanbul da değilim çok uzagim gerekirse vr gözlüğünü alırım ben böyle birşey yapabilirmiyiz

• AL3lMA kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yetişkinler için yapılabilecek tedavinin evde hastanın kendi başına uygulaması mümkün olmayacaktır. Doktor kontrolünde ve hastaya yapılacak ölçümlerle uygulanması gerekir. Çalışmalar başarı ile tamamlanırsa Türkiye çapında kullanılabilmesi için elimizden geleni yapacağız.
    Umarım çok uzun sürmeden Türkiye'nin her yerinde bu hizmete ulaşılabilir. Merakla bekliyoruz İyi çalışmalar

Bu kötü haber oldu bizim için hocam. Küçük il ve ilçelerde olanlar nasıl faydalanacak peki? Devlet kurumları ile anlaşmanız olacak mı hastaneler için.
    Mümkün olduğunca yaygınlaşmaya çalışacağız. Devlet kurumları ile anlaşma için biraz daha fazla işlem gerektiği için biraz daha fazla zaman alacaktır. Projenin birkaç parçası var. Basit bir tedavi olmayacak. Bazı parçaların aynı anda uygulanması gerekiyor. Bu nedenle kontrollü şekilde yapılması gerekecek. Araştırma devam ettikçe süreç değişiklik gösterebiliyor. Birkaç ay sonrası için şimdiden konuşmak bu nedenle biraz zor olacak.
    Hadi inşallah hocam. Gelişmeleri takipteyim. Sizden bir isteğim de olacak bu konuda, şöyle ki;

Bu tedavi uygulanmasında, sadece maddi geliri yukarıda olanlara değil, bizim gibi sınırlı bütçesi olanları da düşünmenizi rica edeceğim. Kliniklerde de olsa, tedavi ücreti tabi ki sizin emeklerinizi de karşılayacak şekilde olmalı , fakat bu diğer uygulamalarda ki para tuzağına dönüşmemeli.

Saygılar, çalışmalarınızda başarılar.

• Yetişkinler için geliştirdiğimiz projemizde elde ettiğimiz bilgi ve tecrübeleri çocuklar için de faydalı hale getirebilmek için birkaç hafta içinde bir tablet uygulaması yayınlayacağız. Bu uygulama göz doktorlarının gerçekleştirği kapatma tedavisinde hızlandırıcı olarak görev alacaktır. Uygulama için tanıtım bilgilerini yayınlayacağız. Göz doktorunun çocuk hastası için uygun görmesi durumunda bu uygulama kullanılabilir.
    Tebrikler hocam. İnşallah faydalı bir uygulama olacaktır. Yetişkinlerde son gelinen nokta nedir?
    Teşekkürler. Çocuklar için çıkacak uygulama aslında yetişkinler için olacak sistemin bir parçası :-) Uzun süreli yapılması gereken egzersizi bu uygulama için düşük maliyet ile evde yapılmasını sağlamaya çalışıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmuc

Teşekkürler. Çocuklar için çıkacak uygulama aslında yetişkinler için olacak sistemin bir parçası :-) Uzun süreli yapılması gereken egzersizi bu uygulama için düşük maliyet ile evde yapılmasını sağlamaya çalışıyorum.
    Son durum nedir bu illet hastalığa var mı çözümünüz hocam bayadır takip ediyorum inşallah olur da hepimiz kurtarırız.
  • Desteklenmesi gereken bir proje,konuyu ustte tutalim.

• Lemansky kullanıcısına yanıt
    Merhaba, üzerinde çalıştığımız bir cihazın prototip tasarımını bitirdik ve üretimi için bir firma ile anlaştık. Cihaz ağırlıklı olarak şaşılık tedavisi ile ilgili olsa da göz tembelliğinin belli aşamaları için de kullanılabilecek. 1 ay içinde cihaz ile denemelere başlayabiliriz. Cihazın yazılım tarafı algoritmaları da içerdiği için cihazın olgunlaşması birkaç ay zaman alacaktır. Cihazın fotoğraflarını facebook sayfamızdan paylaşacağız.
    İnşallah tedaviye katkısı olur anasını satayım 21.yy da beyin kanseri tedavi okurken bunun tedavisinin olmaması ne kadar acayip.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Var mı hala bir gelişme birde arkadaşlar sağlık raporu alırken çok engel koyuyor mu önümüze heyet bir işe girerken dahi ağır işte çalışabilir raporu istiyorlar.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.