Şimdi Ara

Sanal Kablosuz Ağınızın Bilgisayar Açıldığında Otomatik Başlatılması (Win7+win8.1)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Benzer bir konu bu forumda ya da her hangi bir yerde daha önce açıldımı bilmiyorum. Açılmışsa affola. Bu başlık altında sizlere daha önce şu konu Sanal Ağ ile dizüstü bilgisayarlarını modem olarak kullanan arkadaşlara bilgisayarın başlaması ile modemleme yöntemini adım adım anlatacağım. (Windows 7 için denenmiştir ve çalışmaktadır. )

Linkini verdiğim konu ile ilgilenmiş arkadaşlar bilirler ki bir kere sanal ağ oluşturduğunuz da sanal ağı başlatmak için bilgisayarınızdan "komut istemi-->yönetici olarak çalıştır-->netsh wlan start hostednetwork" yazıp çalıştırmanız veya "bir .txt dosyasına (netsh wlan start hostednetwork) komutunu yazıp uzantısını .bat yahut .cmd şeklinde değiştirerek kaydedip bu dosyayı, ağı her açmak istediğinizde sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır" demeniz gerekir.

Pekala yapmamız gereken adımları sıralayarak dileyenler için bilgisayarlar açıldığında sanal ağ otomatik devreye girsin.

1. Masaüstü->sağ tık->Yeni-> Metin Belgesi-> netsh wlan start hostednetwork (belgenin içine yaz kaydet) Belgenin uzantısını .cmd olarak değiştir belgeye istediğin ismi ver. Örneğin "modemleme.cmd".
    2. Bu komut dosyasını ben C:\Windows içine kopyaladım. ( Esasında ben öyle başarı elde ettim. Belki masaüstünden de çağırılsa çalışacaktır. ) (Çağıracağımız yere daha gelmedik!)
    3. Şimdi "windows" tuşuna basıp "Görev zamanlayıcı" yazarak programı açın. Sol kısımda "görev zamanlayıcı Kitaplığı" var bunu tıklayın. Daha sonra sağ kısıma baktığınızda "Görev Oluştur" seçeneğini göreceksiniz onu tıklayın.
    4. Ad ve Açıklama kısmı size kalmış. Kullanıcı/Grup Değiştir-->Gelişmiş--> Şimdi Bul ---> aşağıda yer alacak olan arama sonuçlarından SYSTEM olanı seçiyoruz ve Tamam---> Tamam diyoruz. "En yüksek ayrıcalıklarla çalıştır" izin veriyoruz ve Yapılandır kısmında windows 7 seçiyoruz. (NOT: Win 8 kurulu bir bilgisayarda bu uygulamayı deneyemedim dolaysıyla yapılandır menüsünde win 8 şıkkı varsa eminim o bilgisayarda da çalışacaktır. EDİT: Seçenek mevcutmuş denendi ve çalışıyor.)
    5. Tetikleyiciler tıklıyoruz ve Yeni diyoruz açılan pencerede "Görevi Başlat" için -Başlatılırken- seçiyoruz ve en altta Etkin seçeneğinin seçilmiş olmasına dikkat ediyoruz tamam diyoruz.
    6. Eylemler menüsüne gelip yeni diyoruz ve buradan gözat ile *.cmd uzantılı komut dosyanızı çağırıyorsunuz ve Tamam --> Tamam.

Bu kadar arkadaşlar. Şimdi bilgisayarınız her açıldığında otomatik olarak modemleme yapacaktır veya daha da ileri giderek belirleyeceğiniz saatlerde başlatıp kapatabilirsiniz. Daha ilerisi size kalmış. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shapsgh -- 26 Ağustos 2015; 15:47:58 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.