Şimdi Ara

sanalpazar satıcı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Satıcı olarak 2 yıldır sanalpazardan çektikerlimi bir ben bir Allah biliyor. Satış yaptım .herşeyime fatura istiyor. ben malzemeden doğru düzgün kar eden biri değilim hizmet satımından para alıyorum. hizmeti faturalandırayım. Ama bunlar bana sattığım tutarı malzemeler dahil faturalandır diyor. e bu sefer ödeyeceğim kdv yi karım bile karşılamıyor. E diyorumki faturalı değil bu satış. Diyorki karşıdaki müşterinin Kimlik fotokopilerini ve sözleşme imzasını yollayın arkadaş ben nerden bulucam adamı arasam desemki fotokopinizi yollayın adam neden yollasın. dolandırıcı gibi adamı arayıp kimlik fotokopisi istemekte nedir. bir satışım için en az 4 gün uğraşıyorum. son satışım 7inci günüm zaten dikkat ederseniz sanalpazarın artık kart çekim esnasındaki oranlarda iyi değil. Bankalar bile terketmeye başladı. sanalpazardan satış yap oraya yüzde beş diyorlar ama herşeye fatura istiyor yüzde 18de oradan kitliyor. diyeceksiniz ki vergimi kaçırıyorsun. Herşeyede fatura kesemeyeceğim bir gerçek. Bizim hitap ettiğimiz yer orta ölçekli esnaf ben onlara fatura kesersem yüzde 18'i 990-1000 tlye yakın kdv yapıyor. zaten alım güçleri blli bunların. Esnaf gerçekten kan ağlıyor. ama büyük firmalar la rekabet için bu sistemlerede geçmek zorundalar. bu sefer esnafda geri çekiliyor bende satamıyorum. zincirleme gidiyor. YÜzde 10 ödeyin gittigidiyordan satın daha iyi. Paralarınızıda geç yatırıyorlar zaten. kargo ile yolluyorsanız zaten en az 4 gün sürer almanız parayı.

• Sıfır mala fatura kesmek zorundasın kesmeyen kallestir zaten. İkinci else ayni ürüne ikinci kere fatura kesilmez zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ikinci elede kesiliyor merak etme. sıfır olsa zaten aldığım fiyata çıkarım. dalaveresini yaparım. Belliki ticaretle işin yok ticaretle uğraşıpda yüzde yüz her işini faturayla yürüten veya fatura kesipte fatura satın alarak açığını kapatıp kdv ödemeyen esnaf gösterebilirmisin bana. bunları bilmeden hakarete başvuran ya 18 inde bir bebe veya pc başından kalkmayan türkiyede çok bulunan boş insan topluluğu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.