Şimdi Ara

SAPPHIRE 512 MB ATI Radeon X1650 Pro AGP DDR2 TV Out DVI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aşağıda belirtilen sistemde bulunan GeForce fx5200 agp yerine SAPPHIRE 512 MB ATI Radeon X1650 Pro AGP DDR2 TV Out DVI kart ile değiştirmek istiyorum. Film izlemek için DVI çıkışı olan bir ekran kartı olmasını ve fx5200 un açamadığı oyunları açmasını amaçlıyorum. Sizce x1650 pro uygunmudur? Önerebileceğiniz başka bir kart varmıdır? (Fiyatı 100 TL yi geçmemesi gerekiyor)

Number of processors 1
    Number of cores 1 per processor
    Number of threads 2 per processor
    Name Intel Pentium 4
    Code Name Northwood
    Specification Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz
    Package Socket 478 mPGA
    Family/Model/Stepping F.2.9
    Extended Family/Model F.2
    Brand ID 9
    Core Stepping D1
    Technology 0.13 um
    Core Speed 2993.8 MHz
    Multiplier x Bus speed 15.0 x 199.6 MHz
    Rated Bus speed 798.3 MHz
    Stock frequency 3000 MHz
    Instruction sets MMX, SSE, SSE2
    L1 Data cache (per processor) 8 KBytes, 4-way set associative, 64-byte line size
    Trace cache (per processor) 12 Kuops, 8-way set associative
    L2 cache (per processor) 512 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size

Chipset & Memory
    Northbridge Intel i865P/PE/G/i848P rev. A2
    Southbridge Intel 82801EB (ICH5) rev. 02
    Graphic Interface AGP
    AGP Revision 3.0
    AGP Transfer Rate 8x
    AGP Side Band Addressing supported, enabled
    Memory Type DDR
    Memory Size 1024 MBytes
    Memory Frequency 159.7 MHz (5:4)
    CAS# Latency (tCL) 2.5 clocks
    RAS# to CAS# (tRCD) 4 clocks
    RAS# Precharge (tRP) 4 clocks
    Cycle Time (tRAS) 7 clocks
    Performance Mode disabled

System
    System Manufacturer Hewlett-Packard
    System Name HP d330 uT(DU082S)
    System S/N CZC40710MQ
    Mainboard Vendor Hewlett-Packard
    Mainboard Model 085Ch
    BIOS Vendor Hewlett-Packard
    BIOS Version 786B2 v2.18
    BIOS Date 01/15/2004

Memory SPD
    Module 1 DDR, PC3200 (200 MHz), 512 MBytes, unknown brand
    Module 2 DDR, PC3200 (200 MHz), 256 MBytes, Smart Modular
    Module 3 DDR, PC3200 (200 MHz), 256 MBytes, Smart Modular

Software
    Windows Version Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2 (Build 2600)
    DirectX Version 9.0c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kbarisata1 -- 13 Mayıs 2009; 12:59:04 >

• sistem bileşenleri az ise değmez ama P4 2,8 ve üstü gibi birşey ise olabilir.
    En az gerçek wattı 300w olan bir Power Supply tavsiye ediliyor 1650 pro agp ye.
    Daha düşük ise PSU nunda yenilenmesi gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkep

sistem bileşenleri az ise değmez ama P4 2,8 ve üstü gibi birşey ise olabilir.
    kanka imzama bak x1650pro için gerekli olan herşeyi yaptım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dudewithafez

kanka imzama bak x1650pro için gerekli olan herşeyi yaptım

Alıntıları Göster
    Cevaplarınız için öncelikle teşekkürler

Power Supply almadan bağlamamın ne gibi olumsuzlukları vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkep

quote:

Orjinalden alıntı: ahmetkep

bende bu ekran kartını almayı düsünüyorum islemci p4 2.66 ghz yanlız psu'nun kaç watt oldugu hakkında bi bilgim yok nereden öğrenecem bi sorun çıkmaz pc de donma falan

• quote:

Orijinalden alıntı: TheMatador2

quote:

Orjinalden alıntı: ahmetkep

bende bu ekran kartını almayı düsünüyorum islemci p4 2.66 ghz yanlız psu'nun kaç watt oldugu hakkında bi bilgim yok nereden öğrenecem bi sorun çıkmaz pc de donma falan

Alıntıları Göster
    1650 işini görür ama daha iyi bişey istiyorum dersen ikinci el 1950ler 100tl civarında satılıyor...ama bu ekran kartları için gerçek güç veren en az 350w(400 tavsiyemdir) bir psu ihtiyacın var...benim 1650 zamanında çin malı psu kullandım ve 1 sene sonra kartta sorunlar çıkmaya başladı...

• quote:

Orijinalden alıntı: EjderLefLef

1650 işini görür ama daha iyi bişey istiyorum dersen ikinci el 1950ler 100tl civarında satılıyor...ama bu ekran kartları için gerçek güç veren en az 350w(400 tavsiyemdir) bir psu ihtiyacın var...benim 1650 zamanında çin malı psu kullandım ve 1 sene sonra kartta sorunlar çıkmaya başladı...

Alıntıları Göster
    PSU konusunda çok abartmaya gerek yok arkadaşlar. İmzamdaki sistem gayet rahat çalışıyor. OC falan deneyemedim çünkü anakart berbat. Fakat imkanım olsa OC için yapmayı düşünürdüm. Ufak da olsa oynamalar yaptığım halde hiç sorun çıkarmadı. Kaliteli 300W'lik bir PSU işini rahatlıkla görecektir. İkinci el bölümünde 30-40 liraya satılıyordu FSP, Aopen gibi markaların PSU'ları.

PSU'nun gücünü öğrenmek için kasayı açman gerekli. Max Output kısmında yazması lazım.

• iyi bir seçim olur. en iyi agp kartlardan biridir ve psu sorun çıkartmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: empas

iyi bir seçim olur. en iyi agp kartlardan biridir ve psu sorun çıkartmaz
    Kasayı açmadan PSU'nun kaç Watt oldugunu öğrenmenin bi yolu yok mudur ?
  • quote:

Kasayı açmadan PSU'nun kaç Watt oldugunu öğrenmenin bi yolu yok mudur ?

Alıntıları Göster
    resimde gördüğünüz gibi agp 4x yazısı var ama x1650 pro agp8x destekliyor bi sorun çıkarır mı uyumsuzluk söz konusu olmasından korkuyorum
    birde anakartımın agp desteklediği söylenilmişti ama şu anda takılı olan ekran kartı pci diyor anlamadım bisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMatador2 -- 14 Mayıs 2009; 12:51:32 >

• quote:

resimde gördüğünüz gibi agp 4x yazısı var ama x1650 pro agp8x destekliyor bi sorun çıkarır mı uyumsuzluk söz konusu olmasından korkuyorum
    birde anakartımın agp desteklediği söylenilmişti ama şu anda takılı olan ekran kartı pci diyor anlamadım bisi

Alıntıları Göster
    kart 8x desteklı ama takıldıgı anakart max 4x agp desteklerse 4x olarak calısacaktır calısmasında bır sıkıntı olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

kart 8x desteklı ama takıldıgı anakart max 4x agp desteklerse 4x olarak calısacaktır calısmasında bır sıkıntı olmaz

Alıntıları Göster
    demin kasayı açtım pci mi yoksa agp mi oldugunu ögrenmek icin yuvaların yanında pci1,pci2,pci3 şeklinde yazılıyordu agp siparişini vermiştim iptal etmek zorunda kaldım bu ekran kartının pci yuvasına uygun olanı var mıdır?
  • quote:

demin kasayı açtım pci mi yoksa agp mi oldugunu ögrenmek icin yuvaların yanında pci1,pci2,pci3 şeklinde yazılıyordu agp siparişini vermiştim iptal etmek zorunda kaldım bu ekran kartının pci yuvasına uygun olanı var mıdır?

Alıntıları Göster
    anakartınız agp desteklı pcı slot farklıdır pcı-express 16x farklıdır karıstırmıssınız agp kart alıcaksınız zaten 9200 kullanıyorsunuz oda agp karttır
  • quote:

anakartınız agp desteklı pcı slot farklıdır pcı-express 16x farklıdır karıstırmıssınız agp kart alıcaksınız zaten 9200 kullanıyorsunuz oda agp karttır

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: pegasus1881

slotların yanında pcı yazıyordu birde psu 240 watt bi sorun çıkarır mı ??

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: pegasus1881

slotların yanında pcı yazıyordu birde psu 240 watt bi sorun çıkarır mı ??

Alıntıları Göster
    dedıgım gıbı sızın baktıgınız pcı slot pcı-express farklı x1650 agp ıcın soruyorsanız cok dandık bır psu degılse calısacaktır dıye dusunuyorum oyunda donma reset vs yaparsa ozaman psu yu degıstırısınız veya rıske gırmeyıp harıcı guc gırısı olmayan 256mb 9550 alırsınız

• quote:

dedıgım gıbı sızın baktıgınız pcı slot pcı-express farklı x1650 agp ıcın soruyorsanız cok dandık bır psu degılse calısacaktır dıye dusunuyorum oyunda donma reset vs yaparsa ozaman psu yu degıstırısınız veya rıske gırmeyıp harıcı guc gırısı olmayan 256mb 9550 alırsınız

Alıntıları Göster
    bu psu sorunuda nerden cıktıysa ekran kartı parasını zar zor birlestirdik bu sefer baska bisi patlak verdi 300 watt psuda en az 40-50 lira kararsızım kasayı actım psu 240 watt yazıyordu bu ekran kartının özelliklerinde 300 watt psu gereklidir diye bi yazı var mı??

• quote:

bu psu sorunuda nerden cıktıysa ekran kartı parasını zar zor birlestirdik bu sefer baska bisi patlak verdi 300 watt psuda en az 40-50 lira kararsızım kasayı actım psu 240 watt yazıyordu bu ekran kartının özelliklerinde 300 watt psu gereklidir diye bi yazı var mı??

Alıntıları Göster
    psu yeter diye düşünüyorum anakartınız agp işinizi görecek bir ekran kartı

• quote:

Alıntıları Göster
    psu nun ustune bırdaha bak +12V YAZAN YERDE 14A 16A GIBI bır deger yazar 16a ve ustu ıse psu ısını gorur bence

• quote:

psu nun ustune bırdaha bak +12V YAZAN YERDE 14A 16A GIBI bır deger yazar 16a ve ustu ıse psu ısını gorur bence

Alıntıları Göster
    100-240W -50-60 hz 6/4A
  • quote:

100-240W -50-60 hz 6/4A

Alıntıları Göster
    +12V YAZAN YERDEKİ deger onemlı ekran kartını burdan beslıyor cunku kasa kapagını actıgında psu nun ustundekı etıkette kucuk yazılarla yazar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.