Şimdi Ara

Şarzı uzun giden oyun dizüstü pc önerisi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 8 yıldır kullandığım asus diz üstü bilgisayarım ssd desteğine rağmen artık son günlerini yaşıyor. Çok oyun oynayan birisi değilim ama aldığım yeni laptopun uzun süreli kullanılması istiyorum. Çok değişken bir bütçem var. 4500 civarı bir bütçem var ama azıcık daha zorlayabilirim. 3500 civarlarında olsa daha iyi olur. Aklımda kabaca 5 model var.

1.http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-ge60-apache-pro-2qe-1094xtr-gtx-960m-notebook-pmu345804 işlemcinin 4.nesil olması, max 16 gb ra desteklemesi, freedos olması ve ssd olmaması eksileri.

2.http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-pe60-2qe-096tr-gtx-960m-notebook-pmu343633 işelmcinin 5.nesil olması eksisi, işletim sistemi olması artısı. Ekranı için incelemelerde çok iyi yorumlar var ama kullanıcısı pek olmadığından kullanıcı yorumlarına denk gelmedim.

3.http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-ge62-apache-pro-6qd-405xtr-gtx-960m-notebook-pmu348647 gayet kararında bir pc gibi duruyor ama 8gb ram olması ve freedos olması fiyatına göre eksisi gibi geldi bana.

4.http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-ge62-apache-pro-6qf-096xtr-gtx-970m-notebook-pmu349007 özellikle ekran kartının 970 olması çok iyi.

5.http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-gs60-ghost-6qd-216xtr-gtx-965m-notebook-pmu348662 ekran kartı 965 ama gs serisi olması nedeniyle ağırlığı 2.0 kg. İnce olmasının soğutmaya ne kadar olumsuz etkisi var bilmiyorum.

Asus markasıda olabilir ama n551 serisinin (bildiğim kadarıyla) tek fanlı olması ve kronik bulutlanma sorunu olması acaba dedirttiriyor. Rog serisi hakkında çok bilgim yok ama o fiyatlara çıkınca msi daha iyi olur diye düşünüyorum. Msi ların bazı modellerinde hdd yada bobinlerinden ten ses geliyormuş bu da kafamı karıştırıyor.
    Çok oyun oynamıyorum ama hiç de oynamıyor değilim. Uzun yıllar geçerli bir pc olmasını istediğim için özelliklerin 6700hq işlemci, en az gtx960 ekran kartlı ve ram desteğinin olabildiğince fazla olması (ilk model hariç diğerleri 32 gb destekli) istediğim husular. Elimde bulunan dizüstü pc nin işlemcisi iyiydi (core 2 duo) ama ekran kartı ve soğutması kötüydü, bunda da aynı hataya düşmek istemiyorum. Bir çok inceleme okudum ama batarya süreleri hakkında pek yorum yapılmamış.
    Uzun yıllar kullanım, şarjının uzun olması (oyun oynama haricinde en azından 4 saat yeterli), soğutmasının yeterli olması, ekranının gözü olabildiğince yormayacak olması, kuvvetli oyunlar haricinde ki oyunlarda özellikle de webde sörf gibi standart işlemlerde gayet sessiz olması gibi beklentilerim var.
    Acaba bu isteklerimin olabileceği bir dizüstü var mı varsa hangisi? Kullanıcı yorumlarının çok önemi var benim için.
    Kafam çok allak bulak oldu yardım lütfen!!!

• Senin dediklerinden kat kat daha performansli. Daha ince. Daha iyi tasarimi var ve de sarjida gamebook ortalamalarinin ustunde.msi nın bu Ultrabook-gamebook modeli cok basarilidir.

m.akakce.com/p/?5916761

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fyfyfy1453 -- 15 Mayıs 2016; 13:06:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pili uzun gidecek, oyun oynarken sessiz olacak ve de oyun laptopu olacak bulursan bize de bilgi ver

bu arada pil sürelerine ve incelemelere şu siteden bakabilirsin. ses seviyelerine de tabiki

notebookcheck.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tennozer -- 15 Mayıs 2016; 16:02:50 >
  • tennozer T kullanıcısına yanıt
    tam olarak istediğim gibi olmasa da sonuçta denge noktası olarak uygun bir dizüstü pc vardır bence hocam
    önemli olan onu bulmak işte
  • fyfyfy1453 F kullanıcısına yanıt
    Net olmamakla beraber 15.6" düşünüyordum ama bu da olabilir. Peki 5.sırada yazdığım modelde bunun 15.6" modeli, ssd farkı var gördüğüm kadarıyla.
    Siz kullandınız mı bu iki modelden birini? Şarj süresi nasıldır?
  • UP!!! Yardım lütfen..
  • Benim asus laptop internet kullanımda 3 saat falan gidiyor. oyunda max 45dk dayanıyor.

prize takmadan uzun süre oynayamazsın.
  • Hangi modeli kullanıyorsunuz peki?
    Zaten oyun harici batarya performansı önemli benim için. Oyun oynarken dediğiniz gibi batarya çabuk biter.
  • Performans makinalarinda batarya onceliginiz olmasi zordur. Bilesenlerin az enerji tuketmesini isteyip ustune bide performans versin derseniz, tezat olusturursunuz. Ikisinden birini tercih ediceksiniz yada iki makina alicaksiniz. Aksini aramayin arastirmayin.

• jubeii kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam, ama ikisinin de kabul edilebilir düzeyde olduğu bir makine vardır diye düşünüyorum. 6700hq işlemci ve gtx950 yada 960 serisi bir ekran kartı gibi bir sonuca başlıyorum artık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Msi pe serisi prestige kendi donanımındaki cihazlara gore daha iyi pil suresine sahip ancak genede çok iyi degil. Dedigim gibi hem performans hem pil biraz sıkar.

Bu biraz yercekimsiz ortamda erik yeyim ama cilek tadi gelsin gibi bisey.

• Denize girecem emme islanmayayim.
    Bu ornegi genelde turk kadinlari icin soylerim. Ama olaya cuk diye oturdu.

• Dell 7559 ve Lenovo Y700'de segmentindeki diğer bilgisayarlara göre daha çok batarya ömrü var. Bu bilgisayarlardan optik sürücüyü çıkararak yerine daha çok batarya koymuşlar. Aradığınız bigisayar böyleyse bir göz atabiirsiniz.

Y700'ün yurtdışında 900 dolar olup TR'de 1000 dolar bilgisayarlar kadar pahalı satılması ise ayrı bir ayıp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exiledFromBadmen -- 19 Mayıs 2016; 13:23:23 >
  • Aynen parayı buluyum bende y700 alacağımm tavsiye ederim..Yeni seri pc lenovonun.
    http://www.sadecenotebook.com/lenovo-y700-80nv00k3tx-pmu401274
  • Şu ana kadar hiç oyun laptopum olmadı ve alacağım ikinci laptopum olacak. O yüzden bazı şeyleri bilemiyorum. Hem oyun performans olsun hem batarya olsun olmadığını öğrenmiş oldum :)
    Galiba benim için en iyisi bir pc için 4500-5000 vermek yerine hem 3000 civarı bir laptop hemde playstation 4 almak olacak :) böylece 2 platformda da oyun oynama şansım olmuş olacak.
    Anladığım kadarıyla uzun şarj ve performans için U uzantılı i7 işlemcisi olan, ssd li ve 8gb bir ürün ürün seçmek lazım, bir de gtx 950 ekran kartı olsa iyi olur ama onlar çok pahalı bu yüzden ancak 940 alınabilir düzeyde. Q serisi işlemciler ve sata hdd çok batarya tüketen ürünler. Uzun süre kullanmak istediğin bir laptop seçmek ne kadar zormuş gerçekten :) ince eleyip sık dokumazsan da pişman olma riskin var.
  • Konu başlığındaki şey genel olarak yok. Gaming batarya vermez. Alırsın mac veya ultrabook i7u i5u fan bile dönmez gider 6 saat 12 saat ama gaming alırsan hele bir de oyun oynarsan 45dk demeden tüketir. Sistem bu çok güç çekecek ki gaming olacak sana güç yansıtacak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.