Şimdi Ara

Scala premium almak üzereyim sorularım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir kaç günlük arama sonrasında tam istediğim araç olmasa scala premenium 1.0 buldum bir tane
    Hayalet ekran var cam tavan yok. Fiyat konusunda da anlaştık sayılır. Lakin arkadaş arka park kamerası yazmamış özelliklere, gördüğüm kadarıyla da galeri değil ilana dümdüz yazmış ben gibi.
    Neyse diyeceğim şu, premium da arka park kamerası olmama ihtimali var mı? Incelemelerden öyle bir hisse kapıldım çünkü, park kamerasını sonradan taktirsam 2bin civarına mal olacak.
    2.Bir de aracı kullanan varsa 1.0 fındık turbo tatmin eder mi? 1.5 bakıyordum lakin baktığım araç satılmış duurmda malesef.
    3. Kütahya'da Skoda bayi yok. Vw bayi demoto var. Ben burada bakım veya örnek veriyorum park sensörü gibi işleri yaptırabilir miyim? Araba çünkü 30k km olmadı 2. Bakıma gidecek malum.
    4. Cam tavan sinradan eklenemez onu geciyorum, örnek veriyorum arka koltuklar için type c USB çıkışı konuluyormus, 600 lira diyordu 2020 videosunda bunların fiyatı ogrenebilecegim bir yer var mıdır?
    5. Sakın alma alınır mı o motor vs denecek kadar bir olay var mı? Koskoca golcü yürüten motor 1200kg skalayi da götürür diye düşünüyorum ama bilmiyorum.
    Allah dağ arzasindan korusun inşallah. İlk otomatik aracım olacak nasıl olursa.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 1- Arka park kamerası standart değil, ekstra opsiyon olarak geliyor.
    2- Atmosferik 1.6 motorlardan daha atik gider merak etmeyin.
    3- Bildiğim kadarıyla hayır, Skoda servisine gitmeniz gerek.
    4- Bunları tek Skoda bayiiye sorarak öğrenebilirsiniz.
    5- Bence gayet iyi bir araba eğer fiyatı da uygunsa. Fiyata ne kadara anlaştınız? Hayırlı olsun.
  • Tureta12 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Şu park sensörü meselesi canımı sıktı 470 e anlaştık. Lakin park sensörü fiyatını düşmesini rica edeceğim. Pazarlık vs yapmadik arkadaşa doktor olduğumu son fiyat ne olacağını sordum o da mühendis olduğunu ve fiyatını söyledi bu şekilde.
    Ekstra olarak bir adet tarcanlar ekspertiz ücreti olacak Ankara'da var ise(fiyat biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim)
    Geri görüş kamerası olayı var bir de.
    Bir de malesef kisliklarim var. 195-55-16 kisliklar maalesef 205-45-17 ye olmayacak bu da biraz can sıkıyor açıkçası. Yeni masraf demek. Belki kendi lasiklerimi verip az üstüne koyarak bulabilirsem diyeceğim de 17 jant zor gibi biraz.
  • Sayın Hocam, Atmosferik 1.4 araçtan, 1.0 Turbo Benzinli araca geçiyorsunuz geçmesiniz de hala, "1.0 Fındık Motor tatmin eder mi" diye soruyorsunuz? Buyurun o zaman teknik özelliklerine bir bakın;

1.4 MPİ Motor 100 Bg - 134 Tork - 100 Km hızlanması 12,2 Saniye - Azami Sürat 176 Km - Araç Ağırlığı 1210 Kg

1.0 TSI Motor 110 Bg - 200 Tork - 100 Km hızlanması 9,9 Saniye - Azami Sürat - 199 - Araç Ağırlığı 1230 Kg

Peki sizce tatmin eder mi?

• 1.0 fındık dediğin motor şuan kullandığından her yönüyle güçlüdür tatmin eder mi ne demek? Sakın alma çekmez o kasayı falan diyen birini duyduysan da o aklı verenden uzaklaş.

• fatihburak95 kullanıcısına yanıt

aracınıza uygun bir takım 16 jant kara jant alın,

hem 2 takım lastiğiniz olur,

hem kışın daha küçük lastik kullanmış olursunuz bu size avantaj da sağlar.

Öncelikle Kütahya'dan yazdığımı belirtmek isterim baktığınız aracı bir çok arkadaşıma tavsiye ettiğim bi model sebebi ise torklu verimli bir motoru var ve benzinli ol ası 4 ay Kütahya buz gibi olur ve dizel araç ısınmaz sürekli soğuk motor olur dpf sorunu muhtemel hale gelir. Benzinli turbolu bir motor çok iyi bir tercih şuan 2018 Hyundai Elantra 1.6 127 ps 159 tork atmosferik kullanıyorum. Scala ile rampdan nal toplatırsınız buna emin olun. Sadece 140-150 km lerden sonra 1.6 atmosferik ön plana çıkar buda uc bir kullanım mantığı 0 dan 120 ye kadar scala gayet önde götürür. Üstelik normal kullanımda d ayakıt verisi 1.0 tsı çok iyi tebrikler iyi bir tercih olmuş.
    Hocam benim gibi yap sen de kisliklarin için bir set 16" jant al.miss gibi.sonra evin onunde kendin yazlik kışlık yaparsın
    1. Park kamerası varmı bilmem ama 2 bin verip takmaya gerek yok. Eliniz tornavida tutuyorsa bu iş çok basit. Plaka aydınlatmalarına takılan kameralar var 200 tl civarı, onlardan bir tane alıp 2-3 video izliyorsunuz ve takıyorsunuz. Takamazsanızda öyle 2 bin tutacak bir şey değil.
    2. Fındık motor dediğin kısa mesafede 1.4, 1.6, 1.8 atmosferik motorlara nal toplatır.
    3. Bilgim yok.
    4. Buda çok basit bir işlem bunun içinde para vermeye değmez. Ben bu işleri kendim yapıyorum, paradan kaçtığım için değil ne yaptığımı bildiğim ve zevk aldığım için. Arabamı her tamirciye, kaportacıya veya aksesuarcıya verdiğimde içime sinmeyen birşey oluyor. En sonunda kendim yapıyorum hem arabama birşeyler kattığımı görmek beni sevindiriyor hemde yapılan işlemin ne olduğunu biliyorum. Cam tavan işi zor ama geçen yıl 5 bine sunroof takılıyordu fakat tavsiye etmem bu kadar para veriyorsunuz bir kaç parça boyalı bakıp cam tavanlısını almak daha mantıklı.
    5. Motor konusunda sıkıntı yaşamazsınız, her anlamda sizi tatmin eder. Ama DSG konusunda size kimse garanti veremez. Belki 50 binde bozulur belki 150 binde ama bozulur :D

• İkinci el skoda scala, cam tavan yok, geri görüş kamera yok, önleyici güvenlik donanımları da yoktur. b segment alt yapı ve 470bin???

Motordan yana sıkıntı yaşamazsınız, hatta 1.4 atmosferik hyundaiden sonra çok memnun kalırsınız ama muhtemelen fişi çekilecek bir modelin ikinci eline bu para verilir mi bilemedim. Sıfır corolla 1.5 dream parası. Ya da daha donanımlı bayon, stonic falan alırdım.

• Melikşah_38 M kullanıcısına yanıt
    Hocam önceki arabamı tam bu dedikleriniz yzuinden 1.0 yerine 1.4 MPİ aldım/aldirildim. 27 yaşındayım, yaşım genç çok farklı araçlara binmedim sonuç olarak o yüzden ikn aracımızda böyle tavsiyede bulunmuşlardı öyle yapmıştık. (45y+ bu motoru Hyundai 1.0 Tgi yeni motor belli olmaz şeklinde demişlerdi)

Bakalım hocam. Benim araca da talip çıktı 310-315 e vereceğim gibi yarın.
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Anlayamadım, bunarada tekrar kontrol ettim, orijinal lastikleri 205-55-16 mis. 17-18 jant opsiyonelmis.

Bu arada 195-55-16 lastik takılabiliyor mu yani yanlis anlamadiysam? Kış lastiği bizim bir gercegimiz kutahyada çünkü. Bir de araca bir zararı olmuyordur dediğinize göre sadece 10 mm daha dar lastik oluyor. Kisliklarim 5bin km filan kullanıldı ki satmak istemiyorum malum.
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Hocam paranın adı kaldi sadece. Başka bir şey değil,
    Corolla konsuunda da babamın arabası 132 lik guncel flame eski adıyla advenced model manuel var. Hbbdaha çok hoşuma gidiyor. Bir de sağ elimi arabanın göğsüne atıp öyle sürmek istiyorum sanırsam yumuşak plastik çok hoşuma gidiyor.

Hyundai almak için 2-3 kere gittim, vakti zamanında bunlar 5-6 bin lira hava parası istedikleri için(sözde boya koruma 4 cam karartılmış parası) şikayet etmiştim genel merkeze benle pek belli etmeseler de sevmiyorlar, takasa verecektim aracı üstüne 140 verecektim 145 dedi 5 bin inmedi ben de inat ettim vs.) (kona dolu line 1.6 T)

Hyundai bir daha almam muhtemelen. Kütahya VW bayiye gittim taigo varmış ellerinde biraz daha vakit geçirsem alırdım. Ya çok şey değil köpek çekilmeden biraz yüzümüze gulen hizmet bekliyorum yarım milyon veriyoruz arabaya adamlar yaptıkları malum.

Bu arada Kütahya VW bayi taigi ay gümüşü reng life paket dsg 613-617 e veriyorlar . Önümüzdeki ay yüzde 3 zam gelecekmiş

Ben olsam bunu alırdım o paraya

sahibinden.com
    Suzuki Swift 1.2 2020 Model 430.000 TL Sahibinden satılık İkinci El Gri renk - 1012450822
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-swift-hybrid-premium-1750km-1012450822/detay

Alıntı

metni:
    Bir de sağ elimi arabanın göğsüne atıp öyle sürmek istiyorum sanırsam yumuşak plastik çok hoşuma gidiyor.

Scala ve yumuşak plastik?? Bence siz hiç eve gitmeyin, scalanın yumuşacık, yastık gibi göğsüne başınızı koyun arabada uyuyun.

internette "lastik denklik tabloları" var

oradan orjinal lastik ölçünüzü girin, eldeki kışlık lastik ölçüsünü de girin, onaya bastığınızda uyumluluk konusunda size bir oran verecek.

o orana göre kullanmanızda bir sakınca olup olmadığını anlayabilirsiniz.

örnek:

https://kolayoto.com/pages/lastik-uzmani-lastik-olcusu-hesaplama-html

sizin verdiğiniz ölçülere göre kullanabilirsiniz.

Scala premium almak üzereyim sorularım var

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

Teşekkür ederim. Şu park sensörü meselesi canımı sıktı 470 e anlaştık. Lakin park sensörü fiyatını düşmesini rica edeceğim. Pazarlık vs yapmadik arkadaşa doktor olduğumu son fiyat ne olacağını sordum o da mühendis olduğunu ve fiyatını söyledi bu şekilde.
    Ekstra olarak bir adet tarcanlar ekspertiz ücreti olacak Ankara'da var ise(fiyat biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim)
    Geri görüş kamerası olayı var bir de.
    Bir de malesef kisliklarim var. 195-55-16 kisliklar maalesef 205-45-17 ye olmayacak bu da biraz can sıkıyor açıkçası. Yeni masraf demek. Belki kendi lasiklerimi verip az üstüne koyarak bulabilirsem diyeceğim de 17 jant zor gibi biraz.
    scala 470 etmez be git corolla al megane al
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.