Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.160
Cevap
143
Favori
1.363.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar daha öncede söylemiştim.benim arabanın fitili çıktı bugün servisi aradım.salı günü gelin yapalım dediler.birde geri dönerken balatalardan ses geliyor nedeni nedir?
  • ben halen ısrarla o araca oparanın kmsine rağmen verilmeyeceğini düşünüyorum.. hemen satmaya kalksan 18 den fazla etmez.. üzerine 2000 -3000 YTL daha ekle yeni kasa al.. arada çok fazla donanım farkı var..
  • DEĞERLİ SCENİC KULLANICILARI

1.nightbird 2004 ScenicII Dynamic – 1,6 16V - Safir Mavi - Bursa
    2.kir-pi Scenic I 2002 1.6 16 V RXT metalik bakır Eskişehir
    3.İbrahim ç. 2004 RENAULT SCENIC PRİVİLEGE- Safir Mavi
    4.serdar1646 2007 grand scenic 1.5 dci privelege açılır tavan Bursa fırtına grisi
    5.nungor scenic
    6.tekne 1 2005 model SCENIC II Privilege ateş kırmızısı - ANKARA
    7.hamsiman 1.6 dynamic bozkır yeşili 2003 balıkesir merkez
    8.atcmurat 2004 scenic 2 otomatik 1.6 privilege
    9.ilker3838 2001 SCENİC RXT 1.6 16V ANKARA
    10.tolis 2004 scenic privilege bva Denizli
    11.zekpet scenic 2001 rxt bva
    12.06snn66 2007 RENAULT SCENIC PRİVİLEGE+ 1.5 DCİ 100 BG
    13.alize 2002 scenic rxe 1.6
    14.sedat75 2001 Scenic RXT
    15.tamay_aytam 99 scenic rtx
    16.bilgecik 2007 grand scenic istanbul
    17.KARDELEN ÖZER 2004 SCENİC 1.6 16V DYNAMİC
    18.özgür78 2004 scenic ıı 1.6 16v Dyn
    19.murtimix 2000 model 2,0 16V Scenic RXI
    20.toyota67 2001 scenic
    21.gojom 2001 scenic 1.6 16v rxt bva fıstık yeşili,Yalova
    22.tiesto_rise 2004 scenic 1.6 16v privilege
    23.downahar Scenic II Başak Sarı Cam Tavan
    24.alfastar 2000 Megane Scenic 1.6 16v Rxt Bordo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar1646 -- 19 Mayıs 2008; 12:28:28 >

• Teşekkürler... En sondan geleme Rağmen.. hepinizi geçicem inşallah:)
    İyiki varsın Scenic!
  • arka kapılar için hoparlor bakıyorum 13 cm olduğunu düşünüyorum bu konuda bilgisi olan varmı? hangi markayı önerirsiniz? kendim takabilirmiyim? kapakları açtım soketi bi yere gömmüşler çıkaramadım fazlada zorlamadım.. ilginiz için tesekkurler
  • Kendin montajını yapabilirsin gayet kolay.. Montajı yaptıktan sora Teyp açkken SRC tuşuna bir müddet basılı tutup rear ı on yapıcan.. Privilage de olmaması garip geldi doğrusu benim DYNAMIQUE de var..
    Söylemeyi unuttum arka hoporlorlar 13 lük evet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi downahar -- 17 Mayıs 2008; 21:01:00 >
  • mrb.lar

Selam arkadaşlar hepinize merhabalar diyorum bende aralık 2007 yılında İzmirden katıldım aranıza yillarca hayalini kurduğum 2001 RXT model fıstık yeşili scenıcimle
  • Herkese merhaba
    Scenic gurubunu aracı sevdiğimden ve seat altea ile arasında karasız kaldığımdan bilgi almak için hemen katıldım.
    geçenlerde bir tane scenic buldum ve sahibi araca 27000 tl istiyor araç 2005 kum gri renk Dyn. versiyonu-Tekno paket-Exe. paket-Sensör paket-ABS-ASR-Komple cam tavan-Xenon-Elektronik klima-Park sensörü-Yağmur Sensörü-Cruise control-Far sensörü-6'lı Cd Alpine-7 Airbag-Pax. sistemi(Lastik basınç ikaz)-Alaşım jant-Far yıkama ve yükseklik ayarı-Elektrikli katlanır aynalar-Ekstra alarm .
    Bu fiyat bu araç için nasıl normalmidir?
    benim sorum elktr. klima ön ve arka koltuktakiler ayrı ayrımı ayarlanıyor, birde bu cam tavanlı aracı almaya karar verdiğimde araçta dikkat etmem gereken önemli şeyler varmı,
    -aracın motorunun performansı sol şeritte beni üzermi,
    -aracı lpg ye çevirdiğimde sorunla karşılaşırmıyım lpg li aracı olan arkadaşlardan cevap bekliyorum,
    -cam tavanda sorunla karşılaşılıyormu? Bilen arkadaşların görüş ve bilgilerini bekliyorum.

teşekkür ederim.

• bende 2004 Dyn var aynı özelliklere sahip.. başak sarı.. 36.000 Km de yeni aldım.. Sürüşü çok güzel bugün biraz önce geldim.. ilk uzun yolumu yaptım.. pek uzun sayılmaz ama körfezden yalovaya gidip geldim. Ancak bu aracın biraz çekişi düşük.. ben 183 Gördüm son hız..(LPG de Gerçi hiç bi fark yok benzinle LPG arasında..) motor biraz küçük geliyor kanımca.. . ben her bindiğimde Edl yi aktif ediyorum.. viraj kabiliyeti zaten çok iyi edl açıkken daha da güzel oluyor.. Normal binekle 100 Le gireceğin virajlara bununla 110 la gir.. yüksek olmasına rağmen.. çok kabiliyetli yani viraz dönüşü maaşallah.. fren kabiliyeti de çok iyi maşallah.. megane II kadar değil ama.. araç seni üzmez.. LPG de ben zavolli taktırdımDudulluda kendi yerlerinde çekişinden çok memnunum ancak yakıttan değilim.. 1500 Km den sora çok düşecek dediler onu bekliyorum.. 250 YKR yakıyor istanublun en dur kalklı trafiğinde.. uzun yolda da 100 ü geçmessen hız sabitleyiciyi açınca 17 - 18 YKR ye kadar düşüyor.. ama 1500 den sora şehir içinde 20 YKR ye düşücek dediler.. araba iyi yani.. ben tavsiye ederim.. ancak 60.000 Bakımı yapılmamışını alma.. benim arabam 36.000 Km de idi kemal tepret oğullarından aldım.. aracın ufak tefek perde filan hepsini yeniilediler.. ben kmsi az ve araç temşz dşe 1-2 bin ytl fazla verdim.. 25000 YTL ancak 27000 Fazla sen onunla pazarlık yap 25 e alırsın eğer km si azsa..

• bu arada sölemeyi unuttum cam tavansız alma.. aldığın can tavanıda bir kaç kere aç kapat tırtıklanarak kapanıyorsa alma.. çünkü tamiri çok zor ve pahalı.. bide kaskoda en uygun fiyatı anadolu ve HDI veriyor.. 1500 YTL..
    Kaskosu pahalı.. ama bu bütün anlattığı dez avantajlara rağmen.. herşeyiyle sürüşü güzel bir araba.. babamda megane II 2008 Privilage var DCi 100 bg geçen 100 Km kadar kullandı gidişine hasta oldu.. özellikle şehir içindeki sessizliğine ve iç hacmine resmen hayran kaldı.. Araç 110 a kadar çok sessiz.. ancak 110 dan sora bütün MPV ler gibi.. ses artıyor.. önemli değil.. zaten yani çok iyi performans arıyorsan ya crysler Voyager Alacan yada carens.. onlarında yakıtına katlanman lazım.. Ya sen bi test sürüşü yap göreceksin arabayı.. Bu arada bu araçta 7 değil tam 8 tane var Havayastığı.. Aracı aldığında Bosch Car Serviceye götür.. ben yaklaşık 2-3 araç baktırdım.. ümraniyedekini hiç gözüm tutmadı.. ancak topkapıdaki kale center in karşısında.. süper.. 60 YTL alıyorlar.. bide servisten bakıma geldiği tarihlerdeki kmleri incelettir.. serviste havuz sistemi var.. orjinal km mi değilmi örenirsin..

Son olarak Otomatik vitesliyi tavsiye etmem.. manuel al..
    Gazdan Korkma.. gayet iyi.. çekişi yani..

• Merhaba arkadaşlar.... rica etsem herkes Scenic inin LPG de kaç litre Tükettiğini şehir içi ve şehir dışı yazarsa sevinirim.. burda sorduğumda benzinde şehir içi 25 YKR değerler elde edenlerin olduğunu gördüm.. ben LPG de okadar yakıyorum. gerçi yeni lpg ama.. yani busefer kendimi sorgulamaya başladım yanlışmı kullanıyorum die..
  • benimki lpgli değil ki ama şehir dışında 5.5 yakıyor.....
  • Arkadaslar beni de ekler misiniz? 2000 Megane Scenic 1.6 16v Rxt Bordo
    2 aydır kullanıyorum ve cok keyif alıyorum sadece aldıgımda bobin sorunu vardı onuda halletim.
  • senide ekledim kardeş
  • selam arkadaslar lpg li senic kullanan arkadaslarin dikkatine sayet aku deyistirdiyseniz yada akunun herhaki kablosunu akuden ayirirsaniz tekrardan bagladiginizda motor calismiyor ise panige gerek yok aku uzerindeki kaplonun birini ayirin ve tekrardan takin motor calisacaktir
  • arkadaşlar forum çok cansız biraz canlanalım resimler filan koyalım
  • Beni de eklediginiz icin tesekkur ederim.
    bu kadar keyifli bir arac oldugunu bilseydim daha önce almaya calısırdım
  • 24 olduk. bakalım bir buluşma yapabilecekmiyiz? alfastar kardeş hangi şehirdesin onuda yazıyım
  • herkese merhaba

Galiba böyle giderse 25 yada 26'cı ben olucam ama gene birkaç sorum olucaktı.
    - Aracın dijital kliması ön ve arkada ayrı ayrımı kumanda ediyor?
    - Aracın ağır bakımı ve normal bakımları kaç km de bir oluyor? Ağır bakım ile normal bakım kaça mal oluyor?
    - istanbul avrupa yakasında bildik iyi scenic ustası varmıdır?

bu foruma en kısa sürede bir scenic sahibi olarak dönme ümidi ile
  • bakım aralığı 10 binde.tek bir yerde kumanda ediyor.ben bursadayım.listeye bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.