Şimdi Ara

scooter önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

öncelikle durumumu özetliyim; ben aslında motor meraklısı değilim ama istanbul tarfiğinden ve kalabalığından çok sıkıldım. ev ile işim arası 15 km (gidiş dönüş 30 km) yaklaşık 10 km e-5 olacak şirinevler fatih arası. scooter ı brakabileceğim bir kaalı alan/otopark yok malesef. scooter alırken tek amacım hafta içi iş ev ulaşımını rahat ve ekonomik olarak sağlamak. bu şartlar altında en uygun pcx gibi görünüyor, ama motoru saklayacak yerim olmadığından çalınmasından korkuyorum (kasko yaptırmakta çok mantıklı gelmiyor 50 bin tllik arabama 800 tl kasko öderken 8000 tllik scootera da 850 tl kasko istiyorlar- buda astarı yüzünden pahalıya gelicek demek) o yüzen acaba ucuz çinlerden -meslela 125lik mondial- alsam iş görürmü?

unutmadan yazıyım; motorda bütün önceliğim tamamen güvenlik, dengeli olması fren vs mekanizmalrının sağlıklı çalışması, onun dışında görünüş vs gibi kaygılarım asla yok.

şimdiden teşşekkürer.

• Bir adet pcx alin anadolu sigortadan sadece calinmayi kapsayan sigorta yaptirin. Ben 2014 yamaha xmax 400 abs motorum icin 570 tl prim odedim. Pcx icin daha uygun cikacaktir.

Ekstra bilgi:madem e-5 e cikacaksiniz ve pcx dusunuyorsunuz 150lik midellere bakin. 125 lik kullandim. 104 km/h uzerine cikmiyor ve e-5 te sikintili oluyor. Arac sollamaya cikiyorsunuz en sol seritte kalakaliyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öneri için teşekkürler. zaten pcx alırsam 150'lik düşünüyorum. benim sıkıntım satın alma bütçesinden daha çok, çalınma korkusu. malum pcx çok dikkat çekici bii scooter. aslınd aben e5 te sağdan (zaman zaman emniyet şeridinden) 50-60 km yi geçmeden gitmeyi düşünüyordum. sonucta 50 km ile gitsem bile 15 dakikada işe varmış oluyorum buda gayet yeterli benim için. bu şekilde kullanamazmıyım istanbulda hiç motor tecrübem yok?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 250cc nin altına kasko yapmıyorlar veya kol gibi prim çıkarıyorlar. alarm kilit vs idare edeceksiniz artık. hırsızlar 125lik scooterlara pek bakmazlar. genelde racing büyük motorlar daha riskli. motor merakınız olmadığını belirmişsiniz ama motor almak için öncelikle bir istek ve merak olmalı. Bir eğitime katılın ve bunu oğrenin gözünüz keserse ehliyet alır sonra motor alırsınız. istanbul trafiğinde motor kullanmak göründüğü kadar kolay değil ve beklediğiniz kadar da ulaşım sorununuzu çözmüyor. sıkışık trafikte motorlar da gidemiyor. ayrıca bir sürü risk alıyorsunuz. 1.5 yıldır kulllanıyorum daha e5 e 2 kez falan çıktım. çok tehlikeli yavaş gidemezsiniz emniyet şeridinden gitmenin de bazı riskleri var EDS veya polise yakalanma. emniyet şeritini kullananlardan taciz vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 16 Nisan 2015; 1:44:49 >
  • volky80 V kullanıcısına yanıt
    hocam "ben 50-60 la giderim" gibi laflar sadece kendinizi kandırmaca.
    Bende PCX imi alırken "evimle işim arası 20 km. 40 km/h hızla gitsem bana yeter yarım saatte işe gider gelirim" diyordum ama malesef öyle olmuyor. Otoyol genelde 90-120 km/h arasında akıyor. Genelde sağ şerit 90, sol şerit 120 km/h. bir aracı sollamak istediğinizde mecburen 120 ve üzerini istiyorsunuz.
  • herşeyden önce cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar, şehir dışında olduğumdan yeni yazabiliyorum.

sanırım ben bu işten vazgeçicem, çünkü senelerdir motor kullanmıyorum ve motoru aldığım gibi 90-100 km hızlara çıkmam sakat olur, bi kaç ay alışıyım desem bu sefer yaz biitecek kış soğuk yağış başlayacak, sanırım bu iş bana göre değil, kafam çok karıştı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Bence doğru karar vermişsiniz. Yazdıklarınızdan da anlaşılan bu motor işi pek size göre değil. Başkaları gibi şişirip gaz vermeyeceğim. İçinizde en küçük bir şüphe varsa vazgeçmek en doğrusu.

• araban varmış zanten napıcaksın motoru
    Arkadasim bende sirinevlerde oturuyorum sulranahmete gidip geliyorum ve bu surecte belediyenin etinden sutunden yararlaniyorum otobus metrobus tramvay normal sartlar altinda en az 1 saat 15 dk suruyor hafta ici bende ehleyetimi aldim motor alcam simdi sanirim pcx yada people s 200 alinca tazarim sana bursan degermi degmezmi diye :)

• svtcsn1 S kullanıcısına yanıt
    ne yaptın aldın mı motoru ben hala gelgitlerdeyim, kararsızım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.