Şimdi Ara

Scottish Fold Yavru Sahiplenmek İstiyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
11.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Conservator

Ancak istiyorsunuz, istemekten başka marifetiniz yok.

aynen bedava istemekten baska marifetleri yoktur ozellikle ! kardesim millet keriz mi scottish yavrusunu bedava versin ? bu kediyi alacaksaniz bedelini verirsiniz arkadaslar scottish fold ucretsiz olsun kim alir evine sokak kedisi kim bakar ayrica ? gecen aylarda bir arkadas fb kedi manyaklari grubunda ucretsiz scottish yavrusu veriyordu kulaklar allaha emanet kirmanin en onde gideni yazik irk standartiyla alakasi yok yavrularin millette sak sakliyo bravo diye . bide eleman bu yavruyu alacaksan once insan olcaksin demis baslikta allahim cildirmistim :))))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahbeyazov

quote:

aynen bedava istemekten baska marifetleri yoktur ozellikle ! kardesim millet keriz mi scottish yavrusunu bedava versin ? bu kediyi alacaksaniz bedelini verirsiniz arkadaslar scottish fold ucretsiz olsun kim alir evine sokak kedisi kim bakar ayrica ? gecen aylarda bir arkadas fb kedi manyaklari grubunda ucretsiz scottish yavrusu veriyordu kulaklar allaha emanet kirmanin en onde gideni yazik irk standartiyla alakasi yok yavrularin millette sak sakliyo bravo diye . bide eleman bu yavruyu alacaksan once insan olcaksin demis baslikta allahim cildirmistim :))))

İlk cümlen haricinde yazdıkların tırt. Ben hayvanların mal gibi satılmasına ve doğurtulup üzerinden para kazanılmasına karşıyım. Yazdıklarına tek tek cevap dahi vermeyeceğim çünkü cehaletin utanç verici.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: siyahbeyazov

quote:

İlk cümlen haricinde yazdıkların tırt. Ben hayvanların mal gibi satılmasına ve doğurtulup üzerinden para kazanılmasına karşıyım. Yazdıklarına tek tek cevap dahi vermeyeceğim çünkü cehaletin utanç verici.

mobilden senin seviyesiz alintina karsi cevap yazacak zamanim bile yok yoksa ben sana gosterirdim tirti

• scottish daha bir ev kedisi, bedava cins kedinin kıymeti de olmaz sanırsam, 1 yıl sonra sokağa bırakılan kedilerle dolu ortalık, öyle bir kedi dışarıda harcanır valla. Para ile alınıp satılması bence

daha iyi, en azından kedi bakmayı bilmeyenler alıp alıp hayvanları telef etmezler. Bu arada hayvan sevgisi de farklı bir duygu scottish felan dinlemez, sokaktan da alırsın, barınaktan da...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AMADEUS_

Şaka gibi tavsiyeler yorumlar görüyorum, scottishfold a insan canlısı değil diyenler, sokaktan al diyenler, yarısı sakat doğar vs. , arkadaşlar konuştuğunuz kelimelerin biraz altı dolu olsun, insanları da yanlış yönlendirmeyin lütfen, scottishfold ancak kendi gibi safkan bir scottishfold ile çiftleşirse bebeklerin birkaçının sakat doğma ihtimali olabilir, bakın kesin demiyorum ihtimal diyorum, bu sebepten dolayı biz scottishfold ları british lerle çiftleştiririz. Ama isteyen tekir ile bile çiftleştirebilir. Ayrıca ev ortamında ben tekir veya sarman cinsi kedileri hiç uygun bulmuyorum çünkü onlar sokak kedileridir ve orada mutludurlar, gönül isterdi ki sokaklarda hiçbir hayvan olmasın, kontrollü bir şekilde çiftleşip barınaklarda yaşasınlar ama ülkemizde bu mümkün değil.

Scottish ile ilgili yazdıklarınızda haklısınız ama sonrası öyle değil, sokakta hiçbir kedi mutlu değildir, ev ortamına da kediler cinslerine göre değil huylarına göre uygun olmayabilir o da çok düşük ihtimal, kediler yaşadığı bölgeyi sahiplenir, ev de sınırlı, güvenli bir ortam olduğundan gayet uygundur.

• mertzeko kullanıcısına yanıt
    irtibata geçelim bende ilgileniyorum
  • su bedava kedi muhabbetine cok ayar oluyorum neden kiymeti bilinmesin ki. ben gayette biliyorum kedimin kiymetini. cins kedi degil, para karsiliginda da almadim ama uzerine titriyorum resmen, olay para degil para verdim aman deger vereyim mantigi cok yanlis. insanin icinde olacak once bir canlinin sorumlulugu almak cok onemlidir, gunahi uzerime gelmesin diye yaptirmadigim asisi kalmadi o olmasada olabilir denilenleri bile yaptirdim. sorumluluk en onemlisi. para verdim aman degerde vereyim mantigi cok yanlis. bir can'in sorumlulugu onemlidir.

ve ayrica.. tekir cinsler ev ortamina gayet uyumludur, bunun aksini soyleyen arkadas yanlis dusunuyor. siz kedinize evde onu rahat ettirecek enerjisini atabilecek bir ortam olusturun bakalim nolacak. avcilik duygularini karsilarsaniz oyunlarla ve onu "kaliteli" beslerseniz disarida gozu olmaz..

sokaktaki tekir kediler en fazla 2 yil yasayabiliyor ya hastaliktan oluyorlar ya araba carpmasindan. ama evde beslenen tekir kedi 10 yildan fazla yasayabiliyor. cins kedilerin durumunu bilmem hic beslemedim fikrimde yok.
    simdi soruyorum hangisi daha adaletli bir canli icin ev ortamimi yoksa sokaklar mi? (tekir kediler icin) lutfen biraz dusunerek yorumlar yapalim..

• fnacar, herkes senin gibi bilinçli, kendine yetebilen, kedisine paşalar gibi bakabilen insanlar değil. Daha dişine dolgu yaptıramayıp kedi bakmaya çalışan, kediyi goody, ve whiskas mamaya mahkum eden insanlarla dolu bu ülke.
    Ben birşey söylüyorsam yanlış anlama ama sonunu az çok kestirebildiğim için söylüyorum. Bana göre, scottish daha kibar bir ırk, herkes her kediye bakamaz, düşünsene sen apartman hizmetlisi bir insanın çocuğuna savannah hediye eder misin?

Bu arada arkadaş yukarda demiş, tekir kedi, sarman kedi sokak kedisidir diye, bütün kediler predatör'dür ve hepsi sokakta yaşayabilir ama karakteristiğe bakarsak bazıları çok zorlanır ve sokaklarda daha kolay telef olur,

hele uysal bir ev kedisi dışarıda neler yaşar, orasını kimse bilemez...
  • arkadaşlar konuyu hortlatmış olacağım ama bende bir Scottish fold yavrusu (tercihan erkek) evlat edinmek istiyorum. İstanbul'dayım.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.