Şimdi Ara

seagate 320 hdd bozuldumu yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • seagate 320gb lik sata2 hdd calışmıyor 8 ve 14 sn aralıklarla dıvvvvv diye sesler gelmekte ve bilgisayarım acılmamaktadır hdd yi depo olarak kullanıyordum içinde müziklerim vardı nasıl kurtarabilirirm biri bana yol göstersin

biostan anakarta reset attım sata portlarını degiştirdim güç kablosunu kontrol ettim sonuç hüsran bilgilerimi kurtarmanın bir yolu varmı acaba

ayrıntılı anlatayım; gece 4 gibi download yapıyordum flash g. ile ve ayarlayım uyudum sabah 9 larda kalktıgımda monitörü actım ve ekranda sistem acılmıyor boot olmuyor diye ing. bi yazı yazıyı haatırlamıyorum sonra reset attım keybort mous hatası deyip sistem acımıyordu sonrası pc nin elektirigini kestim yeniden actım ve acılışta win xp açılış ekranından önce ekranın alt kısmında yükleme dolum cizgisi belirdi ve xp acılık ekranı göründü sonrası hoşgeldiniz ekranına gelmesi gereken pc siyah bi ekran görüntüsüyle kalıverdi

biraz karmaşık yazdım kusura bakmayım cok üzüldüm gercekten

• gelen sese bakılırsa teknik bi sorun var anlaşılan.bi servise göster derim.seagate 300gb 7200rpm de bende vardı.birgün acayip sesler çıkarıp kapandı.hiçbir komuta yanıt vermiyodu.teknik servis onu alıp yeni bi 320 gb olandan verdi.tabii içindeki bilgilerim gitmiş oldu.
  • sagolasın cevap yazdıgın için teselli olmaya calışıyorum garantiye götürücem her şeyi denedim zar zor actım pc yi ama hdd görünsede içindekilere ulaşılamıyor acayip ses cıkarıyor takılıyo pc haliyle zonra işlemi zar zor iptal edince sisten düzelyor garantiye götürmekten başka carem yok
  • dert etme eger görünebiliyorsa bilgilerini kurtarma ihtimalleri var demektir.bilgilerini kurtarıp yenisini verirler.benim ki görünmüyodu da.
  • v.computer e götürdüm degiştirecektiim samsung modeliyle seagate yokmuş sonra pc nin birine takıp sorunun ne olduguna bakalım dediler 5 dk sonra içeri girin dediler bi gittim hdd calışıyor bi film actı hdd den calıştı ses cıkmıyor hiç dedi bende hayret ettim sevindimde ama

eve geldim taktım gene aynı ses geliyor zor actım pc yi allahtan şimdi biraz iyi müziklerimi alıyorum içinden biraz zorda olsa yarın yine götürcem degiştircem alalı 30 dün olacak ayın 24 ünde degiştirme sansım var

heralde yolla giderken hdd sallandı biraz elimde orda calıştı sonra gelirken yenden sallandı evde zorlandım acarken. sallamadan dolayı düzeldi biraz heralde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.