Şimdi Ara

Seat Leon Manuel Vites Sorunları Yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
9.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Menergy

İyimiş hocam içimi ferahlattınız Allah kazasız belasız yolculuklar nasip etsin :) Astrada yüksek vites gitmediği için araba 1.3 CDTI bakalım seat leonda nasıl olucak :)

Hocam rahat olun bir sorun olmaz.
    1.3 cdti astra, 1.6 tdci focus vb sürdüm .
    Benim alışkanlığım çabuk vites değiştirmek.
    Ama dizeller hemen yigiliyor .düşük deviri hiç sevmiyor.
    Ama turbo benzinlilerde (en azından tsi için soyleyim) düşük devir sorun olmuyor. Hem.ekonomik oluyor hem çekişi düşmüyor .1500 devirde 6. Viteste bile gaza basinca hızlı tepki veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vag grubunun bütün arabalarının manuel kutuları vasattır. Hassas yapılıdır, sert sürüşü gelmez diğer markalara göre daha kısa sürede senkromeç dağıtır. Vites yolları nettir ama yoluna lık lık rahat geçmez, hafif veya modeline göre biraz fazla kemiklidir. Hemen hepsinde çok düşük hızda 1. vitese zor geçme durumu vardır ki bu mercedeste de görülebilen bir durum. Geri viteslerde çoğu marka gibi hafif yavaş geçilirse daha rahat olur ama öyle geçmede sıkıntı yaratan bir durumu yoktur. Sıfır km alınan aracın haliyle kutusu da yeni olduğundan yoluna geçer ama kullanıldıkça senkromeçler laçkalaşacağından o ilk halinden eser kalmaz. Ben şahsen kemikli vites hiç sevmem, fransızlar gibi bomboş hissiz kutu da sevmem. Şimdiye kadar kullandığım araçlardan en güzel manuel kutular genelde fordlardaydı. Hem yolları nettir, hem lıkır lıkır kemiksiz geçer.
  • test sürüşü yap, olmadı showroomda debriyajı dene, biraz sert olur genelde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Evil -- 23 Nisan 2016; 0:11:47 >
  • @Master_Evil Showroomda aracın vitesi denedim ama baya bir sert geldi tam debriyaj yüklenmeme rağmen bir rahatlık göremedim, acaba showroom aracları yıpranmış yorulmuş olabiliyor mu? Bilginiz var mı? Satıcıda son araç showroom daki dedi :)
    @Lord Sparhawk
    Evet hocam tamda düşündüğüm gibi Seatlar için o zaman ama Ford tam dediğiniz gibi Avrupai Amerikan tam bir vites geçişleri yalnuz Hyundai yeni i20 de aşırı bi rahatlık gördüm hissizlik derseniz oda normal seviyede konforu yüksek mi evet enteresandı :)

Yorumlarınız içinde ayrıyetten çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SemBerk7

Aynen vites geçişleri sıkıntılı sıfır araba alıyorsun vites düşemiyorsun bazen araba 1.vitese geçmek istemiyor mecburen 2.viteste kalkıyorsun hatta geri vitese genellikle geçmiyor dikkat edersen Leon sahipleri dikey park etmez.

1. Vites konusuna katılıyorum.Gerçekten 2'den 1'e zor geçiyor genelde.Sadece durunca rahat geçiyor hatta nadiren de olsa 1 ve geri viteste boşa geri atıyor tam geçmediği için.10 km gibi hızlarda vites 1'e zor geçtiği için ben de genelde 2'de devam ediyorum.Şirketteki Polo'da da durum pek farklı değil o da kemikli ve Leon gibi biraz üstte kavrıyor.Sanırım Vag grubu araçların benzer genel olarak.

Gerçi bir diğer şirket aracı Fluence' de ise çok kolay geçse de vites yolları hiç belli değil, hiçbir şey hissetmiyorsunuz.Ayrıca 5 ve 6. vites için sağa doğru yolu uzun.O yüzden ben yoların belirginliği ve daha kısa olmaları sebebiyle Polo ve Leon'u daha çok seviyorum.Tercih meselesi tabii...

Edit: Dikey park konusunu biraz abartmışsınız sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fhistle-X -- 23 Nisan 2016; 10:57:06 >

• Fhistle-X kullanıcısına yanıt
    Hocam dalgasına yazdım :D Araçta vitesle alakalı bir sıkıntı yok bunu nasıl ve nereden çıkardıklarını merak ediyorum :D Leon ve Scirocconun vites geçişleri aynı sertlikte aklında soru işareti olan varsa :D
  • SemBerk7 S kullanıcısına yanıt
    Scirocco ile aynı olması şaşırttı beni açıkcası emin misin hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Menergy

Scirocco ile aynı olması şaşırttı beni açıkcası emin misin hocam ?

Yani önceki arabam Scirocco eminim sanırsam ? Scirocco , Leon Fr sert araçlar vites geçişleri vs süspansiyon felan sert ama vites geçmeme felan saçma haberiniz olsun şu şartlarda ülkemizde alacağınız herhangi bir "0" arabada böyle bir soruna rastlayamazsınız bunu nerden duydunuz yada konu troll mu anlamadım.Konfor arıyorsan Leon alma ayrıca.
  • Menergy kullanıcısına yanıt
    showroomdan farklı olmaz hocam gerçekteki araç
  • Bir hafta önce aldım 800 km'ye geldi araç vites geçişleri çok net ve keyifli ama birkaç defa 2 den 1 geçerken zorlandım o da çok sıkıntı değil benim için yani vites için vaz geçilecek araç değil leon.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tam aksine vites geçişleri belirgin. geri vitese almak kolay. 20 km hızın altına düşünce birinci vitese geçiyor. vites geçişleri hissiz değil. spor araç gibi geçiyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.