Şimdi Ara

Seat Leon yada Honda Civic premium? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
2.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Brada

Leon sadece dış tasarımdan ibaret bir araç bence tamam sportif görümlü ama o sportifliğini size kullanırken hiçbir şekilde yansıtmayacaktır leon ve çok sorunlu bir araç olduğunuda biliyorum...

Neymiş dostum sorunları? Söle de biz de bilelim
  • quote:

Orjinalden alıntı: aakyuz

Focus leondan pahalı.
    Şöyle ki ben Leon almadan önce ghia 115 beygir focus test ettim.
    Leon Stylance ve Focus Ghia pazarlık yapılmış halleri kafa kafaya geldi ikisinde de 2 milyara yakın indirim koparabilmiştim.

Standart Ghia'da Leon'a göre çok eksik vardı yalnız, hepsini hatırlamıyorum ama focusta yan,perde hava yastıkları,esp ile park sensörü yok tu ona eminim. Alarm ile cruise control var mıydı onu hatırlamıyorum.Yani donanımına göre leondan pahalı kalıyor.

Sürüş olaraksa ikisi arasında hiç bir fark göremedim , koltukları rahatsız geldi bir de yeşil kadran filan hiç sevmediğimden almadım.

Ama focusun en önemli özelliği en güvenli araç olması ama güvenlik paketi şart çünkü testteki araçtaki standart ekipman
    standart ghia'dan fazla. Nasıl oluyorsa avrupanın focus trendinde bizdeki ghia'dan fazla güvenlik var.

quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

Orjinalden alıntı: -23-

quote:

Ford focus gibi önemli bir alternatifin var.

ghia donanım tavsiye ederim.

test etmeden karar verme.

focusların fiyati 40 milyarin ustune cıkıyor.

İnternet liste fiyatlarına bakıp aldanma.

gidip bayiye önce test et.daha sonra da fiyat alıp pazarlık yap.

40 milyarın altına alabilirsin.

20 milyara 20 ay %0 faiz avantajı da var.

alarm,arka camlarda perde,sony ses sistemi,harici mp3 çalar bağlantı kiti gibi donanım avantajları var.

Arkadaşım

lütfen yanlış bilgi vermeyelim.eminim dediğin bilgilerin hatalı.

http://www.ford.com.tr/yenifordfocus/

yan,perde hava yastığı,fren destek sistemi ghia da standart.sadece esp opsiyon

hız sabitleyici ve alarm da standart

avrupadaki trendline de çift bölge otomatik klima,sony ses sistemi ,16 alaşım jant gibi birçok donanım standart değil.

koltuklar ve gösterge konusu kişiden kişiye değişir.

ben hiçbir rahatsızlık duymadım.

sürüş konusunda ise focus spor otomobiller ile kıyaslıyorlar.

ve gerçekten de araç mükemmel yol tutuyor.bağımsız arka süspansiyon bunda en büyük etken

• Peki arkadaşım o zaman ben hatamı düzelteyim.
    Bu verdiğim bilgiler 2006 nisan bilgileri o yüzden değişiklikler olmuş olabilir.
    Ama Focus fiyat hesaplama sayfasında güvenlik paketinde bakın neler varmış..:

Focus Güvenlik Paketi 2.215,43 YTL
    ESP+TCS+EBA+Yan hava perdeleri

Euroncap'e giren otomobilin donanımı aşağıdaki linkte yazıyor.
    http://www.euroncap.com/content/safety_ratings/details.php?id1=2&id2=204

Model History & Safety Equipment of Car Tested Launched Sept ‘04, the new Focus Trend comes with dual frontal airbags, side airbags, head-protecting airbag (curtain), front belts with pre-tensioners and load limiters, ISOFIX anchorages and top tethers to the rear outer seats, driver’s and front passenger’s belt reminders and ABS as standard.
    Make, model and hand of drive Ford Focus Trend 1.6 LHD
    Body type 5-door hatchback
    Model year 2004
    Kerb weight 1248 kg
    VIN and date when rating applies GCD54S24192
    Cars built on the same platform Focus C-MAX

Sürüş konusuna gelince ben kağıt üstünde yorum yapmıyorum , kullanmadan yorum yapma Arkadaşım.
    hatta focusla test sürüşü sırasında neredeyse kaza bile yapıyordum.

Amma marka fanatiği adamlar var bu forumda

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: aakyuz

Focus leondan pahalı.
    Şöyle ki ben Leon almadan önce ghia 115 beygir focus test ettim.
    Leon Stylance ve Focus Ghia pazarlık yapılmış halleri kafa kafaya geldi ikisinde de 2 milyara yakın indirim koparabilmiştim.

Standart Ghia'da Leon'a göre çok eksik vardı yalnız, hepsini hatırlamıyorum ama focusta yan,perde hava yastıkları,esp ile park sensörü yok tu ona eminim. Alarm ile cruise control var mıydı onu hatırlamıyorum.Yani donanımına göre leondan pahalı kalıyor.

Sürüş olaraksa ikisi arasında hiç bir fark göremedim , koltukları rahatsız geldi bir de yeşil kadran filan hiç sevmediğimden almadım.

Ama focusun en önemli özelliği en güvenli araç olması ama güvenlik paketi şart çünkü testteki araçtaki standart ekipman
    standart ghia'dan fazla. Nasıl oluyorsa avrupanın focus trendinde bizdeki ghia'dan fazla güvenlik var.

quote:

quote:

quote:

Ford focus gibi önemli bir alternatifin var.

ghia donanım tavsiye ederim.

test etmeden karar verme.

focusların fiyati 40 milyarin ustune cıkıyor.

İnternet liste fiyatlarına bakıp aldanma.

gidip bayiye önce test et.daha sonra da fiyat alıp pazarlık yap.

40 milyarın altına alabilirsin.

20 milyara 20 ay %0 faiz avantajı da var.

alarm,arka camlarda perde,sony ses sistemi,harici mp3 çalar bağlantı kiti gibi donanım avantajları var.

Arkadaşım

lütfen yanlış bilgi vermeyelim.eminim dediğin bilgilerin hatalı.

http://www.ford.com.tr/yenifordfocus/

yan,perde hava yastığı,fren destek sistemi ghia da standart.sadece esp opsiyon

hız sabitleyici ve alarm da standart

avrupadaki trendline de çift bölge otomatik klima,sony ses sistemi ,16 alaşım jant gibi birçok donanım standart değil.

koltuklar ve gösterge konusu kişiden kişiye değişir.

ben hiçbir rahatsızlık duymadım.

sürüş konusunda ise focus spor otomobiller ile kıyaslıyorlar.

ve gerçekten de araç mükemmel yol tutuyor.bağımsız arka süspansiyon bunda en büyük etken

• Yeni Civic Sedan kardeşimde var. Şu direksiyondan vitesli olandan.
    Yarım depo benzinle 140-150 km. gittiğini söylüyor. Şehir içi. Aracı 5000'de.
    Peh!!!
    2004 leonumda çeyreğe yaklaşırken 140 km gidiyor bende. Yarım depoda ise 350 km olmuş oluyor. Şehir içi.
    (Yenisinde de böyledir diye düşünüyorum)

Ve Civic depo 50 lt, leon depo 55 lt....
    Yeni civic alırken dikkat!!!

Bir ekleme: Babamda da 2006 Civic otomatik var, o da benzinden şikayetçi. Kardeşimin değerlerine yakın onunkilerde.
    Öyle tiptronik vites ama manuel vites gibi benzin tüketiyo hikayesine kimse inanmasın!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erulu -- 11 Aralık 2006; 14:24:11 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Loop

quote:

Leon sadece dış tasarımdan ibaret bir araç bence tamam sportif görümlü ama o sportifliğini size kullanırken hiçbir şekilde yansıtmayacaktır leon ve çok sorunlu bir araç olduğunuda biliyorum...

Neymiş dostum sorunları? Söle de biz de bilelim

Öncelikle sürekli tüketici hatası olduğunu savunan bir servis anlayışı var seatta
    Sonra leonda iç mekanın kaliteli görünüp aslında kalitesiz oluşu iç mekanda koltuk gıcırdamasından tutun konsoldan gelen plastik sesleri buna ek olarak dışarıdan motordan ve aracın çeşitli dış kısımlarından çıkan garip sesler hatta su aldığını bile biliyorum içeriye bunun yanında iyi donanım olduğu söylenilen özelliklerin çoğu sorun çıkarıyor (park sensörü,otomatik yanan farlar vb) nerden biliyorum en iyi dostum olan kuzenimde leon var aradada kullanıyorum aracını büyük umutlarla almıştı hatta bende desteklemiştim iyi seçim yaptın diye ama yanılmışız..

• quote:

koltuk gıcırdamasından tutun konsoldan gelen plastik sesleri buna ek olarak dışarıdan motordan ve aracın çeşitli dış kısımlarından çıkan garip sesler

Yeni leonda da mı var bu sorunlar
    2004 leonda zaten çekiyorum bu sıkıntıları.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erulu

Yeni Civic Sedan kardeşimde var. Şu direksiyondan vitesli olandan.
    Peh!!!
    2004 leonumda çeyreğe yaklaşırken 140 km gidiyor bende. Yarım depoda ise 350 km olmuş oluyor. Şehir içi.

Bir ekleme: Babamda da 2006 Civic otomatik var, o da benzinden şikayetçi. Kardeşimin değerlerine yakın onunkilerde.
    Öyle tiptronik vites ama manuel vites gibi benzin tüketiyo hikayesine kimse inanmasın!!!

Yani kardeşinin aracı 100km de 20lt filan yakıyor ölemi
  • quote:

quote:

Peh!!!

Hatta 25 lt yi bile gördüğünü söyledi tabi bu anlıktır. Şimdi bi depo ile kaç km gittiğini sorucam. Birasdan yazarım.
    Ek: Babamın 400-450 arası gittiğini biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erulu -- 11 Aralık 2006; 14:49:08 >

• civic bence tip özürlüsü araba çirkin ördek yavrusuna benziyor komşunun var gördükçe gülesim geliyor
     Seat Leon yada Honda Civic premium?

yerinde olsam seat alırım iç dizayni hondadan güzel honda genelde eski toroslar gibi yapıyor 10 cm göğüsü yapıyor altı bomboş ne bu yani ama malzeme kalitesi içinde hangisi iyi dersen elbette hondadır

• quote:

quote:

quote:

Peh!!!

Hatta 25 lt yi bile gördüğünü söyledi tabi bu anlıktır. Şimdi bi depo ile kaç km gittiğini sorucam. Birasdan yazarım.
    Ek: Babamın 400-450 arası gittiğini biliyorum

Şimdi tekrar konuştum. Düzeltiyorum. Yarım depoda 180 km miş. Yine de çok yakıyormuş ya..

• yeni civic te bile hala bunlar yoksa yuh derim başka bişey demem. 2000 de yollara çıkan stilo da bunların hepsi var, ama 2006 da çıkan civic te yok...

yemişim motorunu.

quote:

soyle soyliyim bu segmentte,fiyatina gore en donanimli araba seat leon.park sensoru,yagmurda otomatik calisan silicekler,otomatik yanan farlar honda'da yok....
  • quote:

Orjinalden alıntı: metinemre

yeni civic te bile hala bunlar yoksa yuh derim başka bişey demem. 2000 de yollara çıkan stilo da bunların hepsi var, ama 2006 da çıkan civic te yok...

yemişim motorunu.

quote:

soyle soyliyim bu segmentte,fiyatina gore en donanimli araba seat leon.park sensoru,yagmurda otomatik calisan silicekler,otomatik yanan farlar honda'da yok....

otomatik calisan silicekler,otomatik yanan farlar olsa ne olur olmasa ne olur

elimle çeviririm silecek kolunu buda çok zor değil

• quote:

Orjinalden alıntı: profuzman

quote:

yeni civic te bile hala bunlar yoksa yuh derim başka bişey demem. 2000 de yollara çıkan stilo da bunların hepsi var, ama 2006 da çıkan civic te yok...

yemişim motorunu.

quote:

ne kadar fanatiksiniz yahu yuh diyorum başka birşey demiyorum silecekleri eliyle çevirecekmiş fanatikliğinde bu kadarına yuh artık tamam seversinde altta kalmamak için çok saçmalayorsun hondayı nasıl överim diye iki ayağın bir pabuca giriyor hayret bişey haaa

teknoloji bu olmazsa olmaz o zaman yol bilgisayarı da çok gereksiz birşey arkadaşlar öyle demeyin biz yolları kendimiz buluruz hele hele cd çalar hiç bir işe yaramaz kendimiz söyleriz

• quote:

Orjinalden alıntı: nolamaz

quote:

quote:

yemişim motorunu.

quote:

ne kadar fanatiksiniz yahu yuh diyorum başka birşey demiyorum silecekleri eliyle çevirecekmiş fanatikliğinde bu kadarına yuh artık tamam seversinde altta kalmamak için çok saçmalayorsun hondayı nasıl överim diye iki ayağın bir pabuca giriyor hayret bişey haaa

teknoloji bu olmazsa olmaz o zaman yol bilgisayarı da çok gereksiz birşey arkadaşlar öyle demeyin biz yolları kendimiz buluruz hele hele cd çalar hiç bir işe yaramaz kendimiz söyleriz

bir aracın cd çalarlı olması ile sileceğin otomatik çalışması arasında nasıl bi bağlantı kurdun anlamış değilim

ayrıca ben cd çalar yada yol bilgisayarı gereksiz demedim ama sileceklerin otomatik çalışması gereksiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi profuzman -- 11 Aralık 2006; 16:43:40 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

yemişim motorunu.

quote:

cd çalarla olması ile sileceğin otomatik çalışması arasında nasıl bi bağlantı kurdun anlamış değilim

ayrıca ben cd çalar yada yol bilgisayarı gereksiz demedim ama sileceklerin otomatik çalışması gereksiz

bağlantıyı şöyle kurdum: eğer ki silecekler ve farlar otomotik gereksizse cd çalarda gereksiz diyerekten kurdum buna bağlantı demeyelimde senin fanatikliğini yüz üstüne çıkarma diyelim yani tamam honda kötü değilde zaten hondaya forumda en ufak lafım olmaz da sende biraz fazla sıkıyorsun fanatiklik fanatiklik fanatiklik nereye kadar

• quote:

yemişim motorunu.

quote:

2000 de çıkan sitiloda olsa ne olurki gördük stiloları fiatın en fiyasko araçlarından biri oldu.Ben elimle açıyorum herşeyi hiçte zor değil bunları açıp kapamak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brada -- 11 Aralık 2006; 16:50:35 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yemişim motorunu.

quote:

cd çalarla olması ile sileceğin otomatik çalışması arasında nasıl bi bağlantı kurdun anlamış değilim

bağlantıyı şöyle kurdum: eğer ki silecekler ve farlar otomotik gereksizse cd çalarda gereksiz diyerekten kurdum buna bağlantı demeyelimde senin fanatikliğini yüz üstüne çıkarma diyelim yani tamam honda kötü değilde zaten hondaya forumda en ufak lafım olmaz da sende biraz fazla sıkıyorsun fanatiklik fanatiklik fanatiklik nereye kadar

benim işim fanatiklikte değil ama normalde bana gereksiz geliyor sen bağınıtıyı yanlış kurmuşsun eğer ben deseydimki farlar ve silecekler gereksiz o zman sende demeliydinki cd çalarda gereksiz

• devam et aslanım sen devam et
  • ya civicde yol bilgisayarı yokmuş

aslında var fakat en gerekli bilgiler yok.

civici olanlar cevap verebilirmi ?

gerçekten 2-3 parametre mi var?

anlık tüketim vs.. göstermiomuş

• Ben 1 yıldan fazla oldu leonu alalı, hiç bir problemle karşılaşmadım, ama duyduğum farlar buğulanma yapıyormuş, bende öyle bir şey olmadı, başka kronik problem de duymadım...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.