Şimdi Ara

şehiriçinde en az yakan 1,6 otomobil hangisidir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
1.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: herby

1.6tdci focus kullanan arkadaşlar bi yorum yapabilirlerse sevinirim.. bizdeki tdci focusun şehir içinde 700 şehir dışında 900km'de mazot ışığı yanıyor araba 17000 kmde sizce bu rakamlar normal mi??

kaç litre arabanın deposu yazsaydın bi yorum yapardık

30 litre ise gayet iyi
  • yok artık o kadar da değil abartısız yorum yapalım lütfen 30 litreyse iyi fln.senin getz dizel bile sehir dışında bir depoyla(45lt) 1200 ü geçemiyor nedeni de hafif olması ve daha güçsüz(tabi 110 hp diilse) focusunda şehir dışında 55 lt lik yakıt kapasitesiyle 1300 ü zorlayacağı belirtiliyorama bu arkadaşın arabasında bir sorun var kullanmasından kaynaklı da olabilir tabi ki yüksek devirde vites atarsan yakıt tüketimin artar 3000 den sonrası artık cebinden götürür.
    quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

1.6tdci focus kullanan arkadaşlar bi yorum yapabilirlerse sevinirim.. bizdeki tdci focusun şehir içinde 700 şehir dışında 900km'de mazot ışığı yanıyor araba 17000 kmde sizce bu rakamlar normal mi??

30 litre ise gayet iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FullPerfromance -- 1 Temmuz 2006; 16:28:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Gökberg_ß

yok artık o kadar da değil abartısız yorum yapalım lütfen 30 litreyse iyi fln.senin getz dizel bile sehir dışında bir depoyla(45lt) 1200 ü geçemiyor nedeni de hafif olması ve daha güçsüz(tabi 110 hp diilse) focusunda şehir dışında 55 lt lik yakıt kapasitesiyle 1300 ü zorlayacağı belirtiliyor
    quote:

quote:

30 litre ise gayet iyi

öyle soruya böyle cevap verilir

benim getz 1200 kg dır yani hiçde hafif değildir

benim getz sehir dışında 45 lt ile en fazla 900 km yapar

• bu kadar basit sorunun cevabını kimse bulamamış.

tabiki tüplü corolla
  • quote:

yok artık o kadar da değil abartısız yorum yapalım lütfen 30 litreyse iyi fln.senin getz dizel bile sehir dışında bir depoyla(45lt) 1200 ü geçemiyor nedeni de hafif olması ve daha güçsüz(tabi 110 hp diilse) focusunda şehir dışında 55 lt lik yakıt kapasitesiyle 1300 ü zorlayacağı belirtiliyorama bu arkadaşın arabasında bir sorun var kullanmasından kaynaklı da olabilir tabi ki yüksek devirde vites atarsan yakıt tüketimin artar 3000 den sonrası artık cebinden götürür.
    quote:

quote:

30 litre ise gayet iyi

arkadaşlar focusun deposu 52.7 litre.. arabayı devirlide kullanmıyorum 15000 bakımında servise de söyledim biraz fazla yakıyor diye ama onlarda hiç sorun bulamadı. anlamadım gitti. bence 1000 km görmesi lazım şehir dışında

• Golf ile şehiriçi 48 lt benzin aldım 700 km yaptım golfün depo kapasitesi 55 lt.FSI motor farkını gösteriyor.
  • Opelin astra 1.3cdtı 90hp modeli var al ve bana hergün dua et bende corsa 1.3cdtı70hp var küçük geldiği için 2007nin başında değiştiricem(station wagon) ve kara kara düşünüyorum ne alıcam diye uykularım kaçıyo.istanbul-marmaris(bördübet)850km yolboyu klima açık aydın otobanında 160-170km sürat vardığımda ışık yeni yandı bu ne demek 80km daha var demek tabi arabada.Yapılan hesaplamalar gösterdiki şehir içindeki ortalama hızımız tabi istabul için sadece 30km yani 90hp motorların üstü yalan dolan.Konfor önemli dolayısı ile.son zamlarla 95ytl'ye doluyor depo44lt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parodi -- 1 Temmuz 2006; 17:58:05 >

• Bende kanıt deyince kendi tüketim değerlerini vereceksin sandım. 8 L/100 km iyibir değer ama daha az

yakan da var...

Forumda tarama yapabilirsiniz. Ümit arkadaş çekip yol bilgisayarının fotosunu koymuştu. İstanbul şehir içi ve kışın: 1.6 astra 7.2-7.4 L/100 km
    quote:

benzinli olarak eski focus diyorum kendimde olduğu için değil :kanıtı da var :

http://arabam.milliyet.com.tr/arabamtest/ford_focus_2002/ford_focus1.asp

• kafayı yicem ya 1.6fsi golfün şehir içinde 700 km yaptığı söyleniyor.. bu focus deli edicek beni
  • İstanbul Şehir içi mi?

Bence yakıt tüketimleri 3 e ayrılır...

1. İstanbul şehir içi::: Gerçek şehir içi

2. İstanbul dışı şehir içi=aslında bu istanbulun ortalama tüketimine eş değer(Ankara-izmir dahil)

3. şehir dışı.

Mesela örnek verirsek bir araba Şer içi/ortalama/şehir dışı 4/5/6 L/100 km yakıyorsa (dizel)

Bir arkadaş gelip ben ankara şehir içi 5 L yakıyorum diyorsa bunun ist şehir içi anlamı 6L/100 kmdir.
    quote:

Orjinalden alıntı: onboardx

Golf ile şehiriçi 48 lt benzin aldım 700 km yaptım golfün depo kapasitesi 55 lt.FSI motor farkını gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 1 Temmuz 2006; 18:15:58 >

• Benim yeni seat leon 1.6, izmirdeyim ve rodajdan sonraki 4000 - 5000 km'dir, 6.2 lt/100km benzin tüketiyor. Genelde şehir içindeyim ama çok da fazla trafiğin olduğu saatlere denk gelmiyorum, trafik varsa değer 7lt'yi bulabiliyor.

Ben bu kadar az tükettiğime göre sakin kullanımla focusmuş, megane'mış bunlar 5'li değerlere bile inebilir herhalde - leon o kadar fazla yakıyor dendiğine göre... tabi bir dizel aracım olsa, hatta abartayım hybrid bir araç kullansam benzinciler vurur beni diye düşünüp almıyorum, yoksa ben de hybrid alırım hemen
  • quote:

Orjinalden alıntı: gorele2000

İstanbul Şehir içi mi?

Bence yakıt tüketimleri 3 e ayrılır...

1. İstanbul şehir içi::: Gerçek şehir içi

2. İstanbul dışı şehir içi=aslında bu istanbulun ortalama tüketimine eş değer(Ankara-izmir dahil)

3. şehir dışı.

Mesela örnek verirsek bir araba Şer içi/ortalama/şehir dışı 4/5/6 L/100 km yakıyorsa (dizel)

Bir arkadaş gelip ben ankara şehir içi 5 L yakıyorum diyorsa bunun ist şehir içi anlamı 6L/100 kmdir.
    quote:

Orjinalden alıntı: onboardx

Golf ile şehiriçi 48 lt benzin aldım 700 km yaptım golfün depo kapasitesi 55 lt.FSI motor farkını gösteriyor.

Evet şehiriçi değerler bu klima ara sıra kullanımda ve piknik şu bu derken bu kadar yol yapmışım.Yazın dikkatimi çeken birşey var tüketim düştü ben bu motorda 6.2 ltyi bilew gördüm ort değerlerde.Birde bu 700km trip göstergeden aldığım değerdir sıfırlamıştım göstergeyi.

• quote:

quote:

yok artık o kadar da değil abartısız yorum yapalım lütfen 30 litreyse iyi fln.senin getz dizel bile sehir dışında bir depoyla(45lt) 1200 ü geçemiyor nedeni de hafif olması ve daha güçsüz(tabi 110 hp diilse) focusunda şehir dışında 55 lt lik yakıt kapasitesiyle 1300 ü zorlayacağı belirtiliyorama bu arkadaşın arabasında bir sorun var kullanmasından kaynaklı da olabilir tabi ki yüksek devirde vites atarsan yakıt tüketimin artar 3000 den sonrası artık cebinden götürür.
    quote:

quote:

30 litre ise gayet iyi

arkadaşlar focusun deposu 52.7 litre.. arabayı devirlide kullanmıyorum 15000 bakımında servise de söyledim biraz fazla yakıyor diye ama onlarda hiç sorun bulamadı. anlamadım gitti. bence 1000 km görmesi lazım şehir dışında

valla bizim arkadaştaad dizel cmax var

ve şehir içi 8.5 litrenin altına inmiyo yol bilgisayarı

kaç kez servise gitti egr valfine kadar değiştiler yine değişmedi yakışı

yani onun sorunuda bulamadılar

• c-max i olan kardeşim aracın devrini hep kontrol et yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimini aç gözün orada olsun rampada gereğinden fazla gaza basma ani kalkışlar yapma
  • quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

c-max i olan kardeşim aracın devrini hep kontrol et yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimini aç gözün orada olsun rampada gereğinden fazla gaza basma ani kalkışlar yapma

valla araç arkadaşımın 2000 deviri geçmezdi

ama egr valfini sökünce hep kirlenmiş

ve yenisini taktılar

servis kirlenmesinin sebebinin düşük devirde kullanmak olduğunu söylemiş

oda şimdi 2500-3000 devirde kullanıyo arbayı

ama düşük devirdede yakıt yüksekmiş yine
  • bendede dizel focus var arabayı yeni aldım ilk depoda araba 600 km de lambayı yaktı . yol bilgisayarı da 7.6 lt gösteriyordu .araba yeni oldugu icin yakıt su an icin fazla . focusun fabrika verisi sehiricinde 6.2 lt ama ben bu degerlere araba inermi diye merak ediyorum.
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

30 litre ise gayet iyi

valla bizim arkadaştaad dizel cmax var

ve şehir içi 8.5 litrenin altına inmiyo yol bilgisayarı

kaç kez servise gitti egr valfine kadar değiştiler yine değişmedi yakışı

yani onun sorunuda bulamadılar

• benim alfa 147 120 bg lik arabam 60 lt lik depo ile şehir içi 700 km yapıyor bu sizin sürdügünüz focuslar benzinli olmasın sakın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemy32tr

benim alfa 147 120 bg lik arabam 60 lt lik depo ile şehir içi 700 km yapıyor bu sizin sürdügünüz focuslar benzinli olmasın sakın.

kardeş seninki nasıl bi şehir içi ya?? . valla biz dizele boşuna para verdik demektir bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemy32tr

benim alfa 147 120 bg lik arabam 60 lt lik depo ile şehir içi 700 km yapıyor bu sizin sürdügünüz focuslar benzinli olmasın sakın.

Aynı motorlu Alfa 156 şehiriçinde 450 km'yi ışık yanmadan göremiyor neden acaba?

Yoksa sen otoyolları da şehiriçi olarak mı sayıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX35 -- 2 Temmuz 2006; 8:10:11 >
  • şehir içi tüketim yol durumana ve sürücüye göre değişir.boşuna polemik yaratmayın

ölçülmesi gereken ortalama tüketimdir.

otobandan da şehir içi yolculuk yapıp.tüketim verisi söylenebilir.

fabrikanın bahsettiği şehir içi tüketim o değildir.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.