Şimdi Ara

şehiriçinde en az yakan 1,6 otomobil hangisidir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
1.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim arakadaşın 1999 renault megane 2.0 aracı, benzinde son zam dahil 0,20 ykr.lpg de ise 0,12 ykr yaktığını söylüyör gel de inan

• 1.6 tdci ford.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeHash

1.6 tdci ford.
    benzinliden bahsedıosan honda civic e hiçbir arac rakıp olamas dizelde ise bişi diemiicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeHash

1.6 tdci ford.
    +1 kanıtlanabilir de
    quote:

Orjinalden alıntı: YorgunBaba

1.6 tdci ford.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

benzinliden bahsedıosan honda civic e hiçbir arac rakıp olamas dizelde ise bişi diemiicem

Alıntıları Göster
    Ben şahsen 115 BG lik Tİ_VCT yeni Focusun yakışından memnunum..sakin kullanımda 8,5-9 LT felan yakıyor
  • meganada kesinlikle inanmadım..arkadaş galiba depoda benzin varken üstüne benzin alıp bak şu kadar lt aldı bu kadar aldı şeklinde hesaplayanlardan..kesinle ulaşılabilecek bi değer değil küçük arabalar dahi çok daha fazla yakıyor..dizeller yerine göre şehir içinde 150-200 arası değiyor nasıl oluyorda 2.0 LT benzin li motor 200 yakar kesinlikle yanlış
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

meganada kesinlikle inanmadım..arkadaş galiba depoda benzin varken üstüne benzin alıp bak şu kadar lt aldı bu kadar aldı şeklinde hesaplayanlardan..kesinle ulaşılabilecek bi değer değil küçük arabalar dahi çok daha fazla yakıyor..dizeller yerine göre şehir içinde 150-200 arası değiyor nasıl oluyorda 2.0 LT benzin li motor 200 yakar kesinlikle yanlış
    arkadaşım 2.000 deviri görünce vites büyüttüğünü söylüyor.bu o kadar etkiler mi?ayrıca gazı hesaplarken lpg si bitene kadar kullandığını söylüyor.hesabı o şekilde yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: obenhidir

arkadaşım 2.000 deviri görünce vites büyüttüğünü söylüyor.bu o kadar etkiler mi?ayrıca gazı hesaplarken lpg si bitene kadar kullandığını söylüyor.hesabı o şekilde yapıyor.

Alıntıları Göster
    8,5-9 litreden memnun musunuz?
    Ben hiç memnun değilim de...
  • quote:

Orijinalden alıntı: antiochos

8,5-9 litreden memnun musunuz?
    Ben hiç memnun değilim de...

Alıntıları Göster
    civicler'in dehşet yakıt tasarrufu var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seyfülislam

Alıntıları Göster
    benzinli de civic sonra corolla civic biraz daha az yakıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seyfülislam

Alıntıları Göster
    hehe 2.0 megane 20 ykr yakıyor he buna sadece gülerler. Ancak devamlı yokuş aşağı giderse belki bu değere ulaşabilir. arkadaşın dalgamı geçiyosunuz siz kmde 20 ykr 100 km.de 6,5 lt civarı yaparki bu değeri ancak uzun yolda yakalayabilir.Şehir içinde o araç en az 10-11 lt yakar.
    1.6 scenic bile 10-11 lt arası yakıyo neden bahsediyosun sen

• quote:

Orijinalden alıntı: istako

hehe 2.0 megane 20 ykr yakıyor he buna sadece gülerler. Ancak devamlı yokuş aşağı giderse belki bu değere ulaşabilir. arkadaşın dalgamı geçiyosunuz siz kmde 20 ykr 100 km.de 6,5 lt civarı yaparki bu değeri ancak uzun yolda yakalayabilir.Şehir içinde o araç en az 10-11 lt yakar.
    1.6 scenic bile 10-11 lt arası yakıyo neden bahsediyosun sen

Alıntıları Göster
    Bende öyle biliyorum benzinli 2 lt lik motor şehir içinde 11-12 lt yakar.

• quote:

Orjinalden alıntı: obenhidir

Bizim arakadaşın 1999 renault megane 2.0 aracı, benzinde son zam dahil 0,20 ykr.lpg de ise 0,12 ykr yaktığını söylüyör gel de inan

Neee? Arkadaşın sana varya öyle bi sallamış ki, tam sallamış yani..

Daha eski bir teknoloji ile yapılmış bir 2.0 araç şehir içinde 20 YKR Yakıyor hah? Yürüsün gitsin ordan, onun ben yalanını yiyeyim.. Yav 2.0 bir araba 100 KM'de 6.5 LT yakıyor.. İMKANSIZ! 1.4 dizel bir araç bile o kadar az yakamıyor..

O araba şehir içinde en az diğer arkadaşlarında söylediği gibi 11 - 12 LT yada daha fazla.. Benimde 2.0 aracım var 2005.. şehir içinde sakin kullanımda 11.2 olarak gösteriyor..

Ha birde arkadaşın 2.000 devirde vites değiştirmeye devam etsin, ben ilerde görürüm onu..

• quote:

Orijinalden alıntı: worldwar

Bende öyle biliyorum benzinli 2 lt lik motor şehir içinde 11-12 lt yakar.

Alıntıları Göster
    ya bu civic'ler nasıl en az yakan otomobil oluyorlar sanırım biz yaktıramıyoruz az bizim arkadaşta 2006 model honda civic sedan 1.6 var ya biz ne zaman benzin alsak hep cok yaktıgını farkedıyoruz gerci daha sakın kullanıma ulasmadık ehlıyette 1 ay sonra geliyo ama biz genc oldugumuzdanmıdır nedir hıc az yaktıramadık zaten sagolsun devletımızde benzıne zamları arttırdıkca arttırıyor araba kullanmak zevkten cıkıp ıskenceye donusmeye basladı. Gerci arabada dehşet insan basmadan edemiyor adrenalinde istiyoruz. Tabiki hep sınırlar cervesinde hızın kotu bırsey oldugunun farkındayız fakat nadırde olsa ınsanın canı cekıyo

• quote:

Bizim arakadaşın 1999 renault megane 2.0 aracı, benzinde son zam dahil 0,20 ykr.lpg de ise 0,12 ykr yaktığını söylüyör gel de inan

Sen o arkadaşa yalancının.... deseydin

Hesapladım o arkadaş şehir içi 100 km de 6,6 litre yakıyor, hemde 2.0

• quote:

Orijinalden alıntı: muratugras

quote:

benzinli olarak eski focus diyorum kendimde olduğu için değil :kanıtı da var :

http://arabam.milliyet.com.tr/arabamtest/ford_focus_2002/ford_focus1.asp

• quote:

Orijinalden alıntı: muratugras

quote:

Ford Focus 2000 Model LPG şehir içi en fazla 12 kuruş yakıyor. Tabi İzmir' de iken. Burada LPG daha pahalı olduğu için 13 kuruş yakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: eaglevip

Ford Focus 2000 Model LPG şehir içi en fazla 12 kuruş yakıyor. Tabi İzmir' de iken. Burada LPG daha pahalı olduğu için 13 kuruş yakıyor.

Alıntıları Göster
    Benim arabam tabiki

• quote:

Orijinalden alıntı: dozi17

Benim arabam tabiki

Alıntıları Göster
    benim elantra 7,5 1.6 baya yakar diyodular kasa agır falan ama yakmıyo tek bu huyunu seviyom
  • quote:

Orijinalden alıntı: aligfb_1907

benim elantra 7,5 1.6 baya yakar diyodular kasa agır falan ama yakmıyo tek bu huyunu seviyom

Alıntıları Göster
    1.6tdci focus kullanan arkadaşlar bi yorum yapabilirlerse sevinirim.. bizdeki tdci focusun şehir içinde 700 şehir dışında 900km'de mazot ışığı yanıyor araba 17000 kmde sizce bu rakamlar normal mi??
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.