Şimdi Ara

Seiko 5 Military Hakkında Yorumlarınızı Alayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
5.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar seiko 5 military otomatik saat alma düşüncesindeyim ama ülkemizde pahalı oldugundan dolayı dışarıdan almayı düşünüyorum yardımcı olabilir misiniz bir de saat hakkında yorumlarınızı ve kullanan arkadaşlardan bi kaç fotograf isterim farklı kayışlarla felan :)

• Şimdiden hayırlı olsun. Seiko'nun çok sevilen ve tutulan bir serisi. Başlangıç için en çok tavsiye edilen saatlerdendir.

Bu seride bildiğim kadarıyla iki farklı modeli var Seiko'nun.

Birisi 37 mm çaplı 30 m su geçirmez özellikli Military modeli.
    Diğeri 42 mm çaplı 100 m su geçirmez özellikli Military modeli.

37 mm çaplı olan 7s26 diğeri 7s36 mekanizma kullanıyor. Aralarındaki tek fark 7s26'nın 21 taşlı 7s36'nın 23 taşlı olması. Temelde aynı mekanizmalar yani.

Bu kapsamda model beğenisi ve tabii saatin çapına göre karar size kalıyor. Bence ikisi de güzel.
    Şahsi görüşüm farklı kordonlarla kullanılsa da bu modellerle en iyi giden kordonun saatin temasına da uygun olarak nato kordon olduğudur.

Aşağıda da SCWF (Seiko Citizen Watch Forum) Forumunda da karşılaştırmalı bir değerlendirme var.

http://www.thewatchsite.com/16-seiko-reviews/2554-seiko-5-military-battle-snk809-vs-snzg15-j1-review.html

37 mm çaplı olan modelin fotoğraflı kısa bir incelemesi.

http://turksaat.net/forum/orijinal-saat-incelemeleri-(reviews)/seiko-5-snk803-military-kutu-acilisi/

Seiko Military serisinin quartz olarak ta farklı modelleri (chronograph vb.) mevcut.

Bu da 42 mm çaplı olanın incelemesi.

http://forums.watchuseek.com/f304/seiko-snzg15-j1-review-693057.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 16 Temmuz 2014; 9:59:23 >

• Military serisinin nispeten daha yeni modeli SRP275 hem optik hem de mekanizma olarak çok daha iyi. Aşağıda linkini verdiğim siteden alışveriş yapan bir çok forum müdavimi var. Hem fiyatları da oldukça uygun.

http://www.skywatches.com.sg/reviews/seiko-5-sports-military-automatic-watch-srp275k1-srp275.htm

• Ben bunu farketmemiştim. Hem de yeni nesil 4R36 mekanizmalı yeni bir Seiko 5 Military. Tepesi de farklıymış. Güzel alternatif oldu.

Ben şahsen yine de SNZG serisinin kadran tasarımını daha bir beğendiğimi söyleyebilirim. Yeşilinde de daha bir military havası var.

@tachyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 16 Temmuz 2014; 10:38:34 >
  • burbank kullanıcısına yanıt
    SNZG serisinin kadran tasarımı benim de hoşuma gidiyor. Ancak kollar ve tepe yeni seride daha hoş bir de bu versiyondaki yeşil daha haki yani military modele yakın.
  • yorumlarınız için herkesten tek tek teşekkür ederim dostlarım 37 mm lik siyah kadranlı modeli forumdan bi arkadaşımız dan satın almış bulunmaktayım su an saat için düşündüğüm kahverengi kayış ve kelebek toka bunu nereden elde edebilirim ?
  • Tamda bunun gibi olmasini istiyorum ne dersiniz ne kadara mal olur nerden temin edebilirim[ sm=s16.gif]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • exemaniac2 E kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir saatçi de beyaz dikişli kahve deri kordon bulabilirsin ancak kelebek deployant toka biraz zor. Eğer ebay'den sipariş veririm diyorsanız aşağıda istediğiniz türden tokalar var. Sipariş verirken kordonun lug aralığı değil toka aralığının büyüklüğünde vermeniz gerekiyor. Aksi halde kordon tokaya uymaz. Bence toka olayını geçin. Tam istediğiniz türden deployant toka bulup saate taksanız bile kolunuz rahat etmezse bir anlamı olmaz.

http://stores.ebay.com/WHOLESALEOUTLET990/DEPLOYMENT-CLASP-/_i.html?_fsub=16652080
  • quote:

Orijinalden alıntı: tachyon

Military serisinin nispeten daha yeni modeli SRP275 hem optik hem de mekanizma olarak çok daha iyi. Aşağıda linkini verdiğim siteden alışveriş yapan bir çok forum müdavimi var. Hem fiyatları da oldukça uygun.

http://www.skywatches.com.sg/reviews/seiko-5-sports-military-automatic-watch-srp275k1-srp275.htm

Bunun gri olanını düşünüyorum merak ettiğim ne kadar bir sapması var ve güç rezervi ne kadar ?

cevap için şimdiden teşekkürler.

• Mr_aKReP kullanıcısına yanıt
    Bu yeni seri 4R36 mekanizmaların sapma oranları önceki 7s26-36 serisine nispetle çok daha düşük. Bu mekanizmadan kullanan birileri cevap verirse çok daha doğru olur. Yinede sapma oranlarının saatten saate değişeceğini unutmamak lazım. 50 Saat güç rezervi olduğunu biliyorum.
  • ben snk803 kullanıyorum, skywatches dan 63 dolara geldi ve cidden fiyatına göre çok iyi bir saat. burda satışı olmadığı için zaten kimsenin elinde de görmüyorum orası da ayrı güzel ortalama 3 haftada 1 dakika falan sapıyor ki bu fiyata göre oldukça iyi bu. saniye kısmının dışarda olması, şu sport yazısının olmaması yani olabildiğince sade olması da güzel benim için. tek sıkıntı biraz küçük, 37mm herkese olmaz onu şimdiden belirteyim. 4R36 mekanizmalı olsa daha iyi olabilirdi ama 2 kat fiyat farkı var onu da hesaba katın bence, bir de diğer saat gümrüğe takılırsa 75 euro dan fazla olduğu için %20 vergi de ödemek zorunda kalabilirsiniz. buradaki saatçilere gidip en azından saati deneyin, çapı için karar vermeniz açısından yardımcı olur.

bu saate bir de kahverengi beyaz iplikli bir kordon aldım, daha güzel oldu

şöyle bir kordon modeli de var ama bunu bulamadım maalesef hiç bir yerde.

• bu military saatleri en uygun ve kolay şekilde nasıl alabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Link buradan bakabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.