Şimdi Ara

SENNHEISER CX200 STREET II İlk İzlenim (Kötü) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
14.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben de internetteki yorumlara bakarak aldım ve çok pişman oldum. Sesi net vermiyor basslar boğuk tizler de teneke gibi sesi açınca tizler tamamen birbirine giriyor. Bundan önce sony ex50lp vardı onunla dinlediğim şarkılarda nerdeyse bütün enstrümanları ayırt edebiliyorken bununla cızırtıdan ibaret bir ses duyuyorum yüksek seste. Sony nin tek eksiği ses seviyesinin 100db olmasıydı onun dışında bu kulaklıktan çok daha üstün. Bunun da bass ları ona göre biraz fazla. Kimseye tavsiye etmem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı şeyleri ben de yaşadım ama o kadar kötü bir kulaklık değil yahu ama tr pazarına göre pahalı tabi.

Ben 1,5 sene kullandım memnundum sonradan sağdan ses azaldı servise verdim içinde elma sepeti bandrollü kağıtları olmasına rağmen METAN servisine yollmış metan ya da elma sepeti yollamış bilmiyorum prosedürü ama bire bir yenisiyle değişim yaptılar. Şu anda sıfır cx200 kutus duruyor önümde satıp yine sennheiser mm30g almayı planlıyorum ama satamam herhalde.

Benim kulaklıklarda deneyimim basslar ilk zamanlar daha yüksekti. Dinleye dinleye azaldı bassları tizler öne çıktı ve ses 1 hafta içinde oturdu. Bir ep630 cx300 bassı yok ama çokta teneke tarzı değil sesler. Evet eko ayarı yapmak gerekiyor yoğun bass için.

Mid tiz ve bass üçüde aynı seviyede bir kulaklık. Sade müzik dinlemek isteyenler için iyi, sesin derinliği güzel ama kristal netliğinde tizleri yok. Örneğin ep630 da tizzler daha hissedilir ama midler ölüdür derinlik azdır.

İstediğim gibi bir kulaklık bulamadım. Tam sesleri duymak için çift sürücülü bir kulaklığa para aktarmak gerekiyor sanırım tek sürücülü kulaklıkların sorunu hep ya mid öncelikli ya bass ya da tiz. Ya da tamamen dümdüz flat sesler. Ama tizi de bassı da güzel sunup midleri de ortada sıçan var tarzı oynatmayacak dalga geçmeyecek bir kulaklık bulamadım. Bu yüzden de 200 300 tl falan kulaklıklara vermek istemiyorum. Ya bass ağırlıklı ya tiz ağırlıklı olacak. bass için cx300 alın şimdi cx3,00 oldu herhalde flat sesler içinde cx200 yeni seri cx2,00 oldu onda da tipi değişti sesleri değişti mi bilmiyorum.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Burn in olayı gerçekten var ilk izlenimim çok kötüydü ama şimdi bassları yumuşadı tizler de biraz daha birbirinden ayırt edilir oldu ama tizler yine de çok net değil. Çift sürücülü sony ex450 diye bi model var ama Türkiye'de bulamadım, amazonda fiyatı uygun buldum almadım şimdilik idare ediyor bu.

• Bu kulaklık kulağıma girmiyor bendemi bir sorun var

• quote:

Orijinalden alıntı: omerhazar

Foobar 2000, VLC, GOM player kullandım.

Basları biraz yükseltir orta kısmı biraz düşürürseniz biraz dengeleniyor

15hz de sesi biraz kısıp bası duymamızın iyiye işaret olduğu yazıyor

bu arkadaşı ihbar ediyorum sayın hayfaycılar. apaçık bilgisayardan müzik dinliyor bu, hemi de equalizer kullanıyor. alıntıdaki bölümlere dikkat edin şifreli bunlar. hz mz diyor hemen birisi çıkıp benim diplomam var benim yanımda hz diyemezsin diye çemkirsin. meydanı boş bırakmayalım :D
  • vaziyetu kullanıcısına yanıt
    Dandik bir ses kartı ile çalıştırmaya çalıştırmış cx200 ii nin sesleri piston 3 kadar temiz

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.