Şimdi Ara

Ses Sistemine Yatırım Yapanlara Anket

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Topluluklar oluşturmak üzere eğilimlerimizi öğrenmemiz adına merak ettiklerimi paylaşmak isterim.

Ewwet! Gücümüze göre ses sistemine yatırım yapmaya çalışıyoruz…

Karşılığında doğasıyla en iyi neticeleri almak istiyoruz…

1. Ben Müzik dinlemeyi Seviyorum; en keyfli nasıl olabilir?

Ben Film izlemeyi seviyorum:

1. Yabancı filmlerin orijinale ( BluRay ) en yakın ( 720p/1080p): görsel ve seslendirmelerini en üst kalitede olanını edinip izlemek istiyorum, lisan önemli değil.

2. Yabancı filmlerin orijinale ( BluRay ) en yakın ( 720p/1080p): görsel ve özellikle seslendirmelerini en üst kalitede olanını edinip izlemek isterim, aylem veyahut misafirlerim Türkçe seslendirmeli izlemek istiyor.

3. Yabancı filmlerin orijinale ( BluRay ) en yakın ( 720p/1080p): görsel ve özellikle seslendirmelerini en üst kalitede olanını edinip izlemek isterim, Altyazılı filmleri tercih ediyorum ( orijinal sesli filmi türkçe altyazılı tercih ediyorum ).

4. Yabancı filmlerin orijinale ( BluRay ) en yakın ( 720p/1080p): görsel ve özellikle seslendirmelerini en üst kalitede olanını edinip izlemek isterim, Altyazılı filmleri tercih ediyorum ( orijinal sesli filmi orijinal lisan altyazılı tercih ediyorum ).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thermalix -- 20 Aralık 2012; 14:01:05 >

• Abi ben 2. secenegi seciyorum.Ben biraz ingilizce biliyorum ama sadece tr dublajli filmler ekstra ucuz oluyor.Yoksa cok isterim alt yazisida ingilizce olsun.Daha kolay ingilizcemi gelistirirm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rdegerli

Abi ben 2. secenegi seciyorum.Ben biraz ingilizce biliyorum ama sadece tr dublajli filmler ekstra ucuz oluyor.Yoksa cok isterim alt yazisida ingilizce olsun.Daha kolay ingilizcemi gelistirirm.
    1 ağır basıyor ama 2 de arkadan geliyor.Yine de 1
  • Abi direk konuya gelsek :)
  • quote:

Abi direk konuya gelsek :)

Aslında bir siteye abone olup harbi HD film indirip izliyorum fakat türkçe seçenek %93 Ac3 2.0 gerisi Ac3 6.0

Efekt kaybı olmadan 5.1/7.1 TÜRKÇE film izleyebilmek bence iyi fikir.

Bu işi doğru düzgün gerçekleştirmek için BluRay diskinden mkv dosyasına dönüştürülmeli.

Bu tarz hizmetler teşvik edilmeli. Yani paralı olsa para verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thermalix -- 20 Aralık 2012; 13:46:42 >
  • Yani TR dil secenegi ve bunu HD ses formatlarinda yapilmasi icin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thermalix

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle EWET!
    Ses sistemi var ise sinemaya gitmek saçma olur. Keyfi başka lakin neticede kendi evinde çılgınlık ötesi izleme olur.
    Full HD destekli her hangi bir TV yeterli! Çünkü asıl aktör ses ve yanında getirdiği bir miktar titreşim.
    Yani TV ye çok para vermeye gerek yok. 3000 / 4000 TL yi sadece TV ye yatırmaya gerek yok; bu parayla TV + giriş seviyesi ses sistemi edinilebilir, neticesi çok daha keyfli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thermalix -- 20 Aralık 2012; 13:48:23 >

• Sonuc olarak fok baliklari neden yalnizlar:))

Abi bi anlayabilsem konuyu:)

Ya bu avr 2ch kayit icin sanal surround vermiyor mu? Veriyor.

Herseyde oldugu gibi yoktan var edemedigin gibi baslangicta kaybettigini geri kazanamazsin tweaklerle veya yapilanlarla bu iste degil mi? Evet.

Anladigim kadari ile yapilan islem zaten sanal surround ile ayni neticeye cikmiyor mu? Benim icin evet.

Olayi hala anlamadim ben:)))
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Sanal Surround yapay ortam. Sanal olacaksa AVR li sistem anlamsız olur. Müzik için stereo Aplifikatör yeterli olur ( bir anfi, 2 ad hoparlör ).
    AVR var ise hakkını vermek lazım diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thermalix -- 20 Aralık 2012; 14:11:02 >
  • quote:

Sanal Surround yapay ortam. Sanal olacaksa AVR li sistem anlamsız olur. Müzik için stereo Aplifikatör yeterli olur ( bir anfi, 2 ad hoparlör ).
    AVR var ise hakkını vermek lazım diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Kafana yağmur yağır, araba bir yandan basar ön çaprazdan gider, ayağa kalktığında bomba patlar farklı etkiler... vızırt diye bişeyler oradan oraya geçer...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thermalix -- 20 Aralık 2012; 14:12:42 >
  • Ya sen onu bunu bosver abi.Sen bu nirvanaya nasil ulastin onun tarifini ver bana:)
  • quote:

Sonuc olarak fok baliklari neden yalnizlar:))

Abi bi anlayabilsem konuyu:)

Ya bu avr 2ch kayit icin sanal surround vermiyor mu? Veriyor.

Herseyde oldugu gibi yoktan var edemedigin gibi baslangicta kaybettigini geri kazanamazsin tweaklerle veya yapilanlarla bu iste degil mi? Evet.

Anladigim kadari ile yapilan islem zaten sanal surround ile ayni neticeye cikmiyor mu? Benim icin evet.

Olayi hala anlamadim ben:)))

"Çakma" ile gerçek arasında uçurumlar var. Tabi fok balıkları bunu anlamaz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thermalix -- 20 Aralık 2012; 13:00:19 >
  • quote:

Ya sen onu bunu bosver abi.Sen bu nirvanaya nasil ulastin onun tarifini ver bana:)

• quote:

Orijinalden alıntı: mahemir

quote:

Ya sen onu bunu bosver abi.Sen bu nirvanaya nasil ulastin onun tarifini ver bana:)

Tabi çoluk çocuk da bilgisayar başına geçebilir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mahemir

quote:

Tabi çoluk çocuk da bilgisayar başına geçebilir

Alıntıları Göster
    Abi tamam kusura bakma kriz tuttu da...

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E707505F2

Abi tamam kusura bakma kriz tuttu da...

Alıntıları Göster
    Tabi bu mevzu daha çok taşrada yaşayanları cezbedebilir, her yer İstanbul değil malesef.
  • quote:

Tabi bu mevzu daha çok taşrada yaşayanları cezbedebilir, her yer İstanbul değil malesef.

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: byhaylaz

Alıntıları Göster
    3. seçenek geliyor benim için, 4.seçenekte yakın takipte.

Sinema sistemine yatırıp yapıpta türkçe dublaj izlemek o sistemi cezalandırmak gibi bir şey olur şahsi görüşüm :). Ben mkv bile izlememem (diziler dışında), sadece orjinal bluray izlerim. Çünkü biliyorum ki en iyi sıkıştırılmamış ses ve görüntü orjinal kaynaklarda bulunuyor. Yani 4K gelene kadar şu anda en iyisi bu . 2-3 yıl sonra devir değişecek gibi gözüküyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Aydindril

3. seçenek geliyor benim için, 4.seçenekte yakın takipte.

Sinema sistemine yatırıp yapıpta türkçe dublaj izlemek o sistemi cezalandırmak gibi bir şey olur şahsi görüşüm :). Ben mkv bile izlememem (diziler dışında), sadece orjinal bluray izlerim. Çünkü biliyorum ki en iyi sıkıştırılmamış ses ve görüntü orjinal kaynaklarda bulunuyor. Yani 4K gelene kadar şu anda en iyisi bu . 2-3 yıl sonra devir değişecek gibi gözüküyor

Alıntıları Göster
    3. no

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

3. no

Alıntıları Göster
    ağırlık tercihim 4 yoksa 3.sisteme gelince full hd led-laptop ve sony dav-dz260 işimi harika görüyor.filmleri çoğunlukla o dillerin olduğu sayfalardan indiriyorum...laptop ve sony hdmi ile led'e bağlı,sony optik converter ile laptopa bağlı...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.