Şimdi Ara

SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR... fırsat buldukça (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ARKADAŞLAR BUGÜNLÜK SORU ÇÖZÜMÜMÜZ YETERLİ YARIN YİNE AYNI SAATLERDE DEVAM EDECEĞİM İNŞALLAH ... ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN...
  • Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.
     SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça
     SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihimini -- 18 Mart 2014; 17:03:23 >

• fatihimini F kullanıcısına yanıt
    Kimya Soru 12
    1. öncül de bardağın içerisinde şeker ve kum olsun. Şeker suda çözünür.Kum dibe çöker. Bu suyu süzersek biz , süzgümüzün içerisinde kumlar kalır ve kumu elde etmiş oluruz. Yani süzerek ayırabiliriz.
    2. öncülde bardağın içine atalım tebeşir ve kumu. İkiside suda çözünmez. Tebeşir sıvının içerisinde yayılmış halde , kum ise dibe çökmüş halde bulunur. Bu suyu süzersek biz süzgümüzde kumun tamamı ve birazda tebeşir tozları kalacaktır süzgümüzde. Bunun için verimli bir ayırma işlemi olmayacaktır.
    3. öncülde bardağın içerisine kükürt ve demir tozları atalım. İkiside suda çözünmez. Kükürt tozu suyla karışmış bir halde demir ise dibe çökmüş haldedir. Bu suyu süzersek tanecik boyutu farklılığından dolayı süzgümüzde demir kalır. Kükürtlü su alta geçer . Süzme ile ayırabiliriz.
    CEVAP YALNIZ 2

Fizik 2. soru
    Şekil 1 de ip kesilmeden önce X gazının içinde bulunan bilyenin hacmini inceleyelim. İp kesildikten sonra bilye sıvıya girer ve sıvıyı bir miktar yükseltir. Yükselttiği miktar kendi hacmi kadar olur. Bu yüzden X gazının yayılmış olduğu hacim değişmez. Hacim değişmezse sıcaklıkta sabit olduğu için basınç ta değişmez.
    Şekil 2 de ip kesilirse balon yukarı doğru hakeret edecektir. Esnek olduğu için üzerindeki sıvı basıncından kurtulmak için yukarı çıkacaktır. Sıvının yüzeyine çıktığı an Y gazının yayıldığı hacmi azaltacaktır. Hacim azalırsa basınç artar. (Eğer bu durumdan sonrasını merak ediyorsan esnek balon olduğu için tekrardan biraz küçülür çünkü üzerine Y gazının basıncı başlayacaktır) CEVAP A

DOSTUM SORDUĞUN COĞRAFYA SORUSU BİRAZ MANTIKSIZ... C şıkkı demişsin sen galiba. Antarktika yı saydın galiba. Haklısın . Bu soru yanlış deyip geçerim ben....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eğitimşart -- 18 Mart 2014; 21:16:52 >

• Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.
     SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça
     SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihimini -- 18 Mart 2014; 21:49:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Eğitimşart

Arkadaşlar sorularınız varsa sorabilirsiniz. Fırsat buldukça yorumlamaya çalışacağım. YGS...
    Allah hepimize yardım etsin...

http://forum.donanimhaber.com/m_89364542/tm.htm

Şu sorularıma bakar mısınız.?
  • Lütfen yardım edin.
     SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.