Şimdi Ara

SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR... fırsat buldukça

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sorularınız varsa sorabilirsiniz. Fırsat buldukça yorumlamaya çalışacağım. YGS...
    Allah hepimize yardım etsin...

• hocam bu matematikte tam bölenler nasıl hesaplanıyor , amele gibi saymak zorunda kalıyorum
    bi de geometride açı çıkar mı sence bu sene çalışmaya değer mi ?
  • AnarşistKeko A kullanıcısına yanıt
    Soru üzerinde daha iyi inceleyebiliriz aslında...
    Geometride açı çıkar tabiki . Özellikle çokgende açılar... Üçgen dörtgen beklemeyin...
  • Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.
     SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça

• quote:

Orijinalden alıntı: Eğitimşart

Soru üzerinde daha iyi inceleyebiliriz aslında...
    Geometride açı çıkar tabiki . Özellikle çokgende açılar... Üçgen dörtgen beklemeyin...
    hocam şimdi tam bölenleri dediğinde sayıyı bölerek asal çarpanlarını bulacağız bunların üslerinin birer fazlasıyla toplayıp çarpacağız değil mi ?
    ne tür sorular çıkıyor acaba ?
  • Hocam benim konuma bakarmısın perm.le ilgili şuan mobilim bulursan cevaplarmısın
  • fatihimini F kullanıcısına yanıt
    12. soruya bakalım:
    A nın yörünge sayısı B den fazla ise aynı grupta A daha altlardadır. B , A'nın üzerindedir yani dikey olarak.
    Çekirdek yükü aynı grupta yukarıdan aşağı artar. Aynı periyotta soldan sağa artar. 1. öncül kesin doğrudur.

2. öncül Kimyasal özellikleri benzerdir demiş. Bir grupta ametal ve yarımetal de bulunabilir. A yarımetal B ametal olsun mesela , kimyasal özellikleri benzer diye kesin bir durum yoktur.
    3. öncül Bileşik oluşturadabilir oluşturmayadabilir. Ametal-ametal kovalent bağ yapabilirler. Metaller alaşım yapabilir. Kesin değildir.

Kesin olarak yalnız 1 diyebilirim.

9. soruya bakalım:
    Eğer zemin üzerine yansıtılan ışık , zeminin içerisinde yada zemin renginin bileşeninde mevcutsa geri yansır ve o renk görünür.
    X zemini siyah görünüyorsa . X zemininde sarı ışık bileşeni yoktur. 1. öncülde X e sarı demiş. HAYIR OLMAZ. X in kendi rengi sarı olsaydı ve üzerine sarı ışık düşseydi siyah değil yine sarı gözükürdü. 1 yanlış...

2. öncülde X cyan olursa , cyan içerisinde mavi ve yeşil vardır. SARI YOKTUR . Bunun için sarı ışık gönderildiğinde siyah görünür. Y sarı ise zaten sarı ışık sarı zeminde sarı gözükür. 2. öncül olur.

3. öncülde... X yeşil olursa yeşilin içerisinde sarı bileşeni yoktur bu yüzden siyah görünür. Y beyaz ise beyaz zeminin içerisinde her renk mevcuttur. Beyaz zemine sarı ışık gönderilirse sarı gözükür. 3 te olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eğitimşart -- 17 Mart 2014; 22:17:04 >

Evet. Bu konu ile ilgili sorular her yıl çıkar. Geçmiş ygs sorularını taradıysan karşılaşmışsındır
  • quote:

Evet. Bu konu ile ilgili sorular her yıl çıkar. Geçmiş ygs sorularını taradıysan karşılaşmışsındır

hocam 1183 ün tam sayı bölenleri nedir ?
    asal çarpanları toplamı nedir ?
    sorunun sonuna geldim 2 den başladım bölmeye yapamadım kısa yolu var mı ?
    Asal sayılar belli 2 3 5 7 11
    sırayla böleceksin artık.
    Sanırım 1183= 7x13x13 oluyor..

Pozitif Tamsayı bölenleri sayısını bulalım. 7 üzeri 1 x 13 üzeri 2 deriz

Üstleri birer artır ve çarp = 2 x3 = 6 tane poz . tam sayı böleni var.

1,7,13,7x13,13x13,1183 görüldüğü gibi 6 tanedir

Bunların bide negatifleri var.

toplam 12 tane yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eğitimşart -- 17 Mart 2014; 22:24:31 >
  • quote:

Asal sayılar belli 2 3 5 7 11
    sırayla böleceksin artık.
    Sanırım 1183= 7x13x13 oluyor..

Pozitif Tamsayı bölenleri sayısını bulalım. 7 üzeri 1 x 13 üzeri 2 deriz

Üstleri birer artır ve çarp = 2 x3 = 6 tane poz . tam sayı böleni var.

1,7,13,7x13,13x13,1183 görüldüğü gibi 6 tanedir

Bunların bide negatifleri var.

toplam 12 tane yani.
    https://disk.yandex.com.tr/public/?hash=LB6RmUYm5lKbVOPVXuj%2BSsX3SJeBlndXwwjrzY1OfK8%3D

Fırsat buldukca bunları çözersen çok sevinirim.

• inanc13 İ kullanıcısına yanıt
    FİZİK 11 :http://www.sketchtoy.com/59717817

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihimini

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.
     SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça SEVABINA SORU ÇÖZÜLÜR...  fırsat buldukça

12. sorunun II. öncülü gibi bir şey bekliyorum bu sene sınavda aynı grup ama farklı özellik yarımetal ametal vb gibi.

• tute6 T kullanıcısına yanıt
    16. soru
    Göre kelimesi orada " bakarak , inceleyerek" anlamı içeriyor. Cevap B mi ? Dönemin koşulları incelenerek bakılarak yetiştirmek gerekiyor anlamı var.

12. soru
    Ama kelimesi " yine de " anlamı katmış.
    cevap bariz B dir.

16. soru
    Edat ölçü bildiren soru
    Bu cennet kadar güzel vatan demiş.
    Burada kadar edattır zaten.
    Bu cennet kadar grubuda ölçü bildiren gruptur. Sıkıntı yok cevap c

12. soru ancaklı
    Buradaki ancak fakat anlamında değil , yürü anca gidersin cümlesindeki ancaktır :)
    Anca vakit anlamı bildirmektedir yani.
    A şıkkında fakat anlamı. B şıkkı cevabımız. C şıkkı en fazla anlamı , D şıkkı en fazla , olsa olsa anlamı , E şıkkı en fazla , maksimum anlamı vermiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eğitimşart -- 17 Mart 2014; 23:12:38 >
  • Allah(c.c.) razı olsun.
    Sağol kardeşim senden de . Umarım hepimizin istedikleri olur , hedeflerimize ulaşabiliriz...
  • quote:

16. soru
    Göre kelimesi orada " bakarak , inceleyerek" anlamı içeriyor. Cevap B mi ? Dönemin koşulları incelenerek bakılarak yetiştirmek gerekiyor anlamı var.

12. soru
    Ama kelimesi " yine de " anlamı katmış.
    cevap bariz B dir.

evet b. anladım teşekkürler:) diğerlerine de bakabilir misin?
  • Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

9. soruda
    İkizkenar üçgende tavandan inilen dik tabanı eşit ayırır.
    ADE üçgeninde A açısı ile alfanın toplanı DEB açısını verir bilgisini bilmen lazım. Üçgen ikizkenar çıkıyor .http://www.sketchtoy.com/59718851
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.