Şimdi Ara

ShowTV HD yayın neden açılmıyor? (Acil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
6.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar diğer hd kanallar açılıyor fakat show tv hd sinyal bulamıyor. bu işte yeni sayılırım bilmediğim bir şey mi var acaba?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Show TV HD Yayını Neden Açılmıyor?

Show TV HD yayınıyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

• Anten bağlantınızı kontrol edin: Anteninizin düzgün şekilde takılı ve yönlendirilmiş olduğundan emin olun.
    • Frekans ayarlarını güncelleyin: Televizyonunuzun frekans ayarlarını kontrol edin ve Show TV HD için güncel frekansları girin.
    • Uydu alıcınızı yeniden başlatın: Uydu alıcınızı kapatıp tekrar açarak sorun giderilebilir.
    • Cihazınızın yazılımını güncelleyin: Televizyonunuzun veya uydu alıcınızın yazılımının güncel olduğundan emin olun.
    • Başka bir cihaza bağlanmayı deneyin: Farklı bir televizyon veya uydu alıcısı kullanarak yayını açmayı deneyin.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra sorun devam ediyorsa aşağıdaki ek bilgileri dikkate alabilirsiniz:

• Bölgesel kesintiler: Yayın bölgenizde geçici kesintiler veya bakım çalışmaları olabilir.
    • Teknik sorunlar: Show TV yayınında teknik sorunlar yaşanıyor olabilir. Bu durumda güncellemeler için resmi kaynakları takip edin.
    • Frekans değişiklikleri: Show TV HD frekansları zaman zaman değişebilir. Güncel frekansları resmi web sitesinden veya yerel yayıncınızdan kontrol edin.
    • Yayın hakları: Bazı içerikler belirli bölgelerde yayın haklarına tabi olabilir. Yaşadığınız bölgede yayını açamıyorsanız bunun nedeni bu olabilir.

Problemin devam etmesi halinde Show TV teknik destek ekibiyle iletişime geçmenizi öneririz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • frekansı tekrar gir arat platformlar çalışıyor..
  • showtv nin kendi sitesindeki frekansları denedim. sonuç aynı.
    bu arada pc de hd tv kartı kullanıyorum. program olarakda dvbdream bilmiyoruym etkisi olurmu bunun
  • Kullandığın devices içindeki sürücüde etkisi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berke_21

normali izle bunuda benmi söyleyeyim yav

Forumda okuduğum en mantıklı cevap :D

Fakat projeksiyona yansıttığımdan çözünürlük ciddi anlamda fark ediyor. Malumunuz insanoğlunun nefsi doyumsuz. İlla ki fazlası varsa o olacak :)

Biraz daha araştırma yaptım ve tv kartımın ShowHD yayınını desteklemediğini öğrendim :(

Tv Kartım SkyVision Twinhan. Başkasının başına gelirse zaman kaybetmeden ümidini kessin :) Ben yandım sizde yanın

• @nedsret Agah kardeşim sorununa çözüm önerisi olurmu bilemem ama benzer sorunla bende karşılaştım.

Şöyleki Show HD nin ücretsiz olduğunu Kanal D HD ücretsiz konusu açılınca öğrendim. Orayada yazmıştım zaten. KONU LİNKİ Cihaz olarak Dreambox 800HD PVR kullanıyorum. Ama ben hazır liste yerine tarama yaparak kullanıyordum. Defalarca tarama yapmama rağmen Show HD çıkmadı. Yanlışlıkla listeleri tamamen sildim. Yeni tarama yapınca Show HD geldi TV 8 HD gitti. Ne yaptıysam düzelmedi hatta kendime kızdım TV 8 HD kalsaydıda Show HD olmasaydı diye.

En sonunda nette ki 4 uydulu kanal listelerinde güncelini buldum. Türksat harici uyduları silerek yükledim şimdi kullanıyorum. Türksatta şifresiz olan 30 HD kanaldan 27 tanesi var. Olmayanlarda hiç izlemeyeceğim kanallar olduğu için uğraşmadım.

Diyeceğim odur ki eğer cihazınıza hazır kanal listesi yükleniyorsa bir dene. Yoksa inatlaşmanın gereği yok. Biri gelirken diğeri her an gidebilir.

• mmysterious kullanıcısına yanıt
    bi arkadaş kendi programını atmıştı. bütün ayarlar kanal listesi onda ki gibiydi. onda çalışan kanal bende yine çalışmadı.

Muhtemel sebebi DVB-S ve DVB-S2 yayınlar. DVB-S HD kanallarını gösteriyor DVB-S2 HD için gerekli anten gücü yokmuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.