Şimdi Ara

Silinebilir..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cuz I Got High -- 24 Ağustos 2014; 15:14:26 >

• Merhaba,

Açıkçası aradığınız motorsiklet yok gibi birşey. Çünkü tur motorları (uzun yola gittikleri için) yüksek cc'li, ortalama motorlara göre pahalı ve son derece ağırdır. Benim tavsiyem ilk motorunuzun 250 cc'yi geçmemesi yönünde. Bir sene bu motoru kullandıktan (belirli bir km yaptıktan) sonra daha yüksek cc'lere ilerlemeniz sizin de sağlığınız açısından iyi olur.

Aradığınız fiyata;

Mondial 250 MR Destro
    Mondial X-Treme MAX
    Mondial 250 MCT

gibi modeller mevcut. Hepsini Mondial'den örnekledim çünkü 250 cc aradığınız fiyat aralığında çeşitli türlerden bunlar gözüme çarptı. Ha motorlar iyidir kötüdür orasını tam olarak bilemiyorum, çünkü kullanmadım ama Çin malı olduklarını belirtmekte fayda var. Sadece size farklı sınıflardan türler göstermek istedim.

Sahibinden'in motosiklet bölümünü biraz kurcalayın. Elbet aklınızı çelen cebinize uygun bir motor çıkar 250 cc kuralını unutmayın :)

• Aslında tamda istediğim gibi tavsiyede bulunmuşsunuz, ilk mesajda ben anlatamamışım

Tavsiye ettiğiniz motosikletler gibi başlangıç tavsiyeleri istiyorum. Ama motorun tipi Mondial 250 MCT gibi, cruiser oluyor galiba, bu tarz istiyorum.
    Hem cruiser motorlar büyük motorlara alışmamda yardımcı olur diye düşünüyorum.
    Üniversitede okuyorum ve 2015 yazına kadar almayı düşünüyorum, belki yaza kadar bütçeyi ikiye katlayabilirim.
    Araştırmalarımda Hyosung GV250 tavsiye eden çok, bu motor hakkında düşünceleriniz nelerdir.
  • Öncelikle hakkında hayırlısı:) ama o ayırdıgın bütçeye hevesini kırmak gıbı olmasında o fiyatalara o motorlar çok zor :)
    İlk başta ehliyeti alıp sonrası da honda'Nın veya GİS akademi'nin egitimlerine katılmanı öneririm ..
    Güvenlik konusunda da çok ucuza kaçma önemli olan güvenlik motora ayırdıgın bütcenin %70i kadar ayırmanı isterim senin için :)
    İstedigin motor türlerini bende seviyorum arkadasımda var bi denedim ama acemilerin yapabilecegi şey degil o makineleri kullanmak:)
    En iyisi 250cc lik biseyle baslamak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vallahi biraz araştırmayla o bütçenin yetmeyeceğinin bende farkına vardım..
    Bütçeyi 2015 yazına kadar artırabileceğim kadar artıracağım, o zamana kadarda ehliyet ve eğitimi halledeceğim..
    Yaz geldiğinde ise 250cc güzel ve sağlam bir motorla 1-1,5 senelik alıştırma sürecinden sonra yavaş yavaş büyüteceğim motoru, araştırmalarımdan sonra planım bu yönde..
    Cevap için teşekkürler..
  • Cuz I Got High kullanıcısına yanıt
    Seneyemi almayı düşünüyonuz....?

Ehliyet,tecrübe ve manide yok.....

Doğmamış çocuğa don
    biçilmez........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expertadvisor -- 24 Ağustos 2014; 15:28:31 >
  • Galiba haklısınız, baya bi aceleci davranmış olabilirim konu açmak için..

Zamanı gelince tekrar konu açarım, yardım eden arkadaşlara teşekkürler..

Konu kapansın..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.