Şimdi Ara

Silinmeyen Dosya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Masaüstümde silinmeyen bir dosya var.Buun için sizden bu dosyayı nasıl sileceğime dair yardım istiyorum.

Dosyayı silmek istediğim zaman altta görmüş oldugunuz hata ile karsılasıyorum.Yardımcı olan arkadaslar simdiden teşekkürlerimi iletmek ister.İyi günler dilerim.

Silinmeyen Dosya

[img=http://img187.imageshack.us/img187/1550/73998699.th.jpg]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !Léon! -- 19 Temmuz 2009; 14:58:33 >

• Alttaki linkten unlocker programını indirip kurun. Daha sonra silmek istediğiniz dosyanın üstüne sağ tıklayıp unlocker ı seçin ve açılan menüden sil seçin.
    Bu programı silinemiyor denen her dosya için aynı yöntemle sil "kilitleri aç" denilerek kullanılabilirsiniz .

http://www.freewarefiles.com/Unlocker_program_13477.html

Eğer dosya gene silinemiyorsa ve o dosya adında başka bir dosya adı yoksa; dosya adı ile registry de aratıp çıkan değerleri silebilirsiniz Sağlıkla kalın
  • bendede o türden bir dosya var ve hangi programı yüklediysemde silmeyi başaramadım arkadaşın verdiğide dahil

En sonunda gözden ırak biryere taşımakta buldum çareyi
  • Bu ayrı bir olay bu olayla karşılaşmıştım.Unlocker programı sadece o dosyayı kullanan işlemi sonlandırmak veya kilidi açarak o dosyayı taşımanız yeniden adlandırmanıza veye silmenize olanak tanır.Resimdeki hata ile ancak şöyle karşılaşabiliriz: silmek istediğiniz dosyaya sağ tık yaparak menüden sil e bastıktan sonra onaylama penceresi gelir, bu pencere açıkken dosyanın ismini değiştirir veya başka bir klasöre taşırsanız o hatayı verir.Gelelim bunun çözümüne... ilk önce xp kullandığınız için başlat>çalıştır 'dan açılan boşluğa msconfig yazın.Açılan pencerede başlangıç sekmesine geçin.Burada windowsun başlangıçta açacağı programların listesi bulunmaktadır.Bu listeden tanımadığınız programların isimlerinin başında bulunan tik işaretlerini kaldırın ve tamam a bastıktan sonra yeniden başlat butonuna basarak bilgisayarı yeniden başlatın.Bilgisayar açıldığında o dosyayı tekrar silmeyi deneyin eğer yine olmaz ise ctrl+alt+ del tuşlarıyla görev yöneticisinden explorer.exe yi bularak işlemi sonlandırın.İşlemi sonlandırdıktan sonra görev yöneticisinin sol üst tarafında bulunan dosya sekmesinden Yeni Görev (Çalıştır) a basarak açılan boşluğa explorer.exe yazın ve pencereyi kapatarak dosyayı silin.

Sorunun muhtemel sebepleri format attıktan sonra documents and settings de bulundan eski kullanıcı adınız altındaki dosyaları kurtaramayıp unlocker veya benzeri bir program yarımıyla bu dosyayı masaüstüne taşıdıktan sonra silmeyi deneme fikriniz olabilir.Eğer formattan sonra kurtaramadığınız dosyalarınız var ise explorer a alternatif olan ve her sektörü bağımsız olarak okuyan dosya gezginleri ni deneyebilirsiniz.Eğer bu tür bi gezgini bulamazsanız size Active File Recovery programının eski sürümünü tavsiye ederim.Program silinmiş dosyaları kurtarmakla kalmıyor explorer de bağımsız olarak çalışıyor ve bu sayede normalde kilitli olarak gözüken ve hem silinemeyip hem de ulaşılamayan dosyalara erişim sağlayabiliyor.Programın tek kusuru "?" bulunan dosyaları kurtaramaması ama programın güncel sürümünde de aynı erişimi sağlanabiliyorsanız yeni sürümü dedeneyebilirsiniz.

• Cevap verme zahmeti göstere arkadaslara sonsuz teşekküler.. Ancak dosya hiçbir sekilde silinmiyor.Ne dosya silme programlarıyla nede baska bir türlü yolla ..

Sasırdım kaldım yau ...
  • unlocker programını kullan %100 herşeyi siler en zor dosyaları bile silemesede pc yeniden başlatıldıgında silinmiş olarak başlar 4ever unlocker ^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: majest1xc

unlocker programını kullan %100 herşeyi siler en zor dosyaları bile silemesede pc yeniden başlatıldıgında silinmiş olarak başlar 4ever unlocker ^^

+1 bende unlocker kullanıyorum
  • C deki dosyalarını yedekledikten sonra c ye format at ama biçimlendirerk at sorunun %100 düzelecektir ki bunu sen de biliyorsun ben sadece format atmadan düzeltmene yardımcı olmak istedim ama format atarsan daha sağlıklı olacaktır hem bilgisayarın açısından hem de senin:)
  • Ben pc'yi resetliyorum, siliniyor.
  • Arkadaşlar,

Bu forumda her soruna "format at düzelir" denmesinden gerçekten rahatsızlık duyuyorum.
    Format atmak acizlik göstergesidir, işin kolayına kaçmaktır, iş bilmemektir.

Masaüstünde silinmeyen dosya var diye yeniden işletim sistemi yüklenmez.
    Onun sebeplerini vs. araştırırsınız, öyle veya böyle muhakkak çözüm üretirsiniz.

Lütfen çok rica ediyorum biraz daha araştırmacı olalım, format atma kolaylığına kaçmayalım.
  • Bu Z adlı dosyanın boyutu 0 byte mıdır?
    Bir link midir, linkse hangi klasördeki hangi dosyaya işaret etmektedir?
    Güvenli modda açıp silmeyi denediniz mi?
    Sistemi XP cd'sinden açıp repair kısmından açılan DOS penceresinden masaüstünüze ulaşıp silmeyi denediniz mi?

Önce şunlara bi yanıt alalım, diğer seçeneklere sonra bakarız.
  • Benim vista'da masaustunde bir resim klasoru vardı.Resimleri yukledim sonra sildim klasoru ama bilgisayarı ne zaman baslatsam o klasor ici bos bir sekilde masaustune geliyor.Tekrar siliyorum sorun yok siliyor ama tekrar baslat geri geliyor bundan nasıl kurtulabiliriz acaba???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.