Şimdi Ara

SİSTEM TAVSİYESİ İSTİYORUM..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar öncelikle arkadaşlar bundan 7 yıl önce HP COMPAQ 500 B diye bi bilgisayar almıştım ve halada kullanmaktayım ama gün geçtikçe eskidiğini ve oyunlarda kasım kasım kasıldığını fark etmiş bulunmaktayım ve sizlerde ucuz yollu bi sistem istiyorum oyunları çok severim ama öyle 1920*1080 high da oynayacak kadar bi sistem istemiyorum elimdeki mönitör 1366*768 bana bu çözünürlükte oyunları oynayacağım bilgisayar önerebilir misiniz yada işlemciyi değiştirsem yetermi acaba diye düşünüyorum tabi sizler benden daha iyi bilirsiniz şimdiki bilgisayarımın özellikleri şı şekilde;
    İNTEL PENTİUM DUAL CORE E5300-2.60 GHZ
    ATİ HD7750 EKRAN KARTI
    4 GB DDR3 RAM
    İNTEL G41 ANAKART
    yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim şimdiden...

• Yardım edebilecek biri varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferit32

Yardım edebilecek biri varmı?
    rx460 400-450tl
    athlon x4 840 200tl
    ucuz 8gb ram ve anakart(akım koruması olursa güzel olur) 125tl+150tl
    kaliteli 350-400watt psu(kaliteli olması önemli bilgisayar parçalarının ömrü için)+kasa 200tl
    hdd veya ssd:<200tl
    max toplam:1325tl
    şuan popüler ve ucuz bir pc olarak görüyorum şimdi imzama ekleyeceğim bu yazdıklarımı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overclockmanyağı -- 1 Temmuz 2016; 1:29:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overclockmanyağı

rx460 400-450tl
    athlon x4 840 200tl
    ucuz 8gb ram ve anakart(akım koruması olursa güzel olur) 125tl+150tl
    kaliteli 350-400watt psu(kaliteli olması önemli bilgisayar parçalarının ömrü için)+kasa 200tl
    hdd veya ssd:<200tl
    max toplam:1325tl
    şuan popüler ve ucuz bir pc olarak görüyorum şimdi imzama ekleyeceğim bu yazdıklarımı...

Alıntıları Göster
    Tavsiye için teşekkürler peki bu bazı sitelerde 500-600 tl arası intel core i3 intel core i5 işlemcili bilgisayarlar satılıyor onlar nasıldır birde benim ekran kartım benim mönitörün çözünürlüğünde idare etmezmi

http://urun.n11.com/masaustu-bilgisayar/izoly-m164-i7m-4gb-320gb-masaustu-bilgisayar-P95867437 linkteki gibi mesala bi bilgisayar

• ferit32 kullanıcısına yanıt
    Linkteki gibi pclerden uzak durun.Tam bir çöp.Anakartınızın tam modelini yazın ona göre tavsiye edelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ydagli42

Linkteki gibi pclerden uzak durun.Tam bir çöp.Anakartınızın tam modelini yazın ona göre tavsiye edelim.
    eski bir anakart baya intel g41
  • quote:

eski bir anakart baya intel g41

Alıntıları Göster
    yardımmmmmm
  • quote:

İyi akşamlar öncelikle arkadaşlar bundan 7 yıl önce HP COMPAQ 500 B diye bi bilgisayar almıştım ve halada kullanmaktayım ama gün geçtikçe eskidiğini ve oyunlarda kasım kasım kasıldığını fark etmiş bulunmaktayım ve sizlerde ucuz yollu bi sistem istiyorum oyunları çok severim ama öyle 1920*1080 high da oynayacak kadar bi sistem istemiyorum elimdeki mönitör 1366*768 bana bu çözünürlükte oyunları oynayacağım bilgisayar önerebilir misiniz yada işlemciyi değiştirsem yetermi acaba diye düşünüyorum tabi sizler benden daha iyi bilirsiniz şimdiki bilgisayarımın özellikleri şı şekilde;
    İNTEL PENTİUM DUAL CORE E5300-2.60 GHZ
    ATİ HD7750 EKRAN KARTI
    4 GB DDR3 RAM
    İNTEL G41 ANAKART
    yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim şimdiden...

İşlemci: AMD Athlon X4 860K 3.7 GHz Soket FM2+

https://www.webdenal.com/amd-x4-860k_758408.html?ref=akakce&v=1.70.4

Anakart: Gigabyte F2A68HM-DS2 DDR3 Soket FM2+ (Ücretsiz Kargo)

http://www.incehesap.com/gigabayte-f2a68hm-ds2-amd-anakart-fiyati-27232/

RAM: Kingston Hyperx Fury 4 GB DDR3 1600 MHz Tek Modül

https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-kingston-hyperx-ddr3-4-gb-1600-mhz-ram-219498585/detay

• quote:

Tavsiye için teşekkürler peki bu bazı sitelerde 500-600 tl arası intel core i3 intel core i5 işlemcili bilgisayarlar satılıyor onlar nasıldır birde benim ekran kartım benim mönitörün çözünürlüğünde idare etmezmi

http://urun.n11.com/masaustu-bilgisayar/izoly-m164-i7m-4gb-320gb-masaustu-bilgisayar-P95867437 linkteki gibi mesala bi bilgisayar

en eski i5-i7 MOBİLE işlemcileri satıyorlar şuanki güncel pentiumu bile geçemiyor o işlemciler sakın kanıpta alma...

daha ucuz sisteme kaçarsan üzülürsün dediğim gibi imzamdaki sistem,daha ucuz bir sistem istiyorsan a8 7600 ekran kartsız apulara yönelebilirsin...

• + bütçene göre custom rx470 ya da rx480
    Bu mesaja eklenen görseller:

SİSTEM TAVSİYESİ İSTİYORUM..
  • Kardeşim dalga mı geçiyosunuz siz ? Adam 720p de oynatıcak bir bilgisayar toplayın demiş.Sen 2.2 ye ekran kartsız bilgisar topluyosun.Lan o adam o anakartı neresine soksun ? Rx480 D12 de 1440p +60 fps veren bir kart nerdeyse.Sen D11'de 720 p isteyen adama bu kartı öneriyosun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yussuf273

Kardeşim dalga mı geçiyosunuz siz ? Adam 720p de oynatıcak bir bilgisayar toplayın demiş.Sen 2.2 ye ekran kartsız bilgisar topluyosun.Lan o adam o anakartı neresine soksun ? Rx480 D12 de 1440p +60 fps veren bir kart nerdeyse.Sen D11'de 720 p isteyen adama bu kartı öneriyosun.
    Anakart için Asus h110m-k ddr4 2133 mhz =>> 200 tl

i3 6100 skylake =>> 350-400 tl arası.

Ekran kartı => Gtx750ti => 420 tl

8gb ddr4 2133 mhz ram markayı seçebilirsin => 150 tl.

1 Adet kasa iskeleti minide olabilir. => 100 tl

400-500 W +80 Bronze psu => 150-200 tl

1 Adet soğutucu fan aerocool,zalman filan => 50 tl

1500 TL filan yapıyor.

Bu sistemle önümüz senenin oyunlarınıda 720p de high-ultra oynarsın.Tabiki Directx11 destekli olanları.Maalesef D12 için +2000 gözden çıkartman gerekiyor ki 720 p için D12 gereksiz.

• Önerileriniz için teşekkür ederim ama.bütcemi acıyor benim istediğim 1366×768 de oyun oynamak yeterli benim için şu An için işlemciyi falan değiştirsem is gormezmi ?
  • Bide şimdi ki erkan kartım hd7750 de mi çok düşük güzel bi işlemci ile 1366×768 de oynatmazmi oyunları hd7750ddr5 modeli
  • quote:

Bide şimdi ki erkan kartım hd7750 de mi çok düşük güzel bi işlemci ile 1366×768 de oynatmazmi oyunları hd7750ddr5 modeli

Benim önerdiğim parçalar tam senin istediğin gibi kardeşim.. yukarıdaki diğer mesajıma bak.. arada kaynadı sanırım.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelmax

quote:

Bide şimdi ki erkan kartım hd7750 de mi çok düşük güzel bi işlemci ile 1366×768 de oynatmazmi oyunları hd7750ddr5 modeli

Benim önerdiğim parçalar tam senin istediğin gibi kardeşim.. yukarıdaki diğer mesajıma bak.. arada kaynadı sanırım.. :)

Alıntıları Göster
    Farkettim sisteminizi ama onda anakart falan değiştirmek zorunda kalıcam şu şekilde sadece islemçi değiştirsem ne olur yok herhangi bir verim alamazsın derseniz 600-650 tl ye kadar sıfır ve temiz 2.el bi kasada düşünebilirim

• quote:

Farkettim sisteminizi ama onda anakart falan değiştirmek zorunda kalıcam şu şekilde sadece islemçi değiştirsem ne olur yok herhangi bir verim alamazsın derseniz 600-650 tl ye kadar sıfır ve temiz 2.el bi kasada düşünebilirim

Elindeki anakarta en fazla Q9550 falan takabilirsin.. o da anakart destekliyorsa tabi.. RAM desteği de düşüktür o modelin.. işlemci önemli senin çözünürlük için.. benim önerdiğim kombinasyonda elindeki ekran kartını kullanarak performansı artırabilirsin.. daha sonra ister daha güçlü APU işlemci, istersen sadece ekran kartı eklersin 2. elden.. mesela HD 7850 ya da R7 265 gibi.. 64 GB'a kadar da RAM ekleyebilirsin anakarta.. yükseltme seçeneği bol yani.. 600 - 650 liraya çıkabiliyorsan hazır kasa alma sakın.. :)

• quote:

quote:

Elindeki anakarta en fazla Q9550 falan takabilirsin.. o da anakart destekliyorsa tabi.. RAM desteği de düşüktür o modelin.. işlemci önemli senin çözünürlük için.. benim önerdiğim kombinasyonda elindeki ekran kartını kullanarak performansı artırabilirsin.. daha sonra ister daha güçlü APU işlemci, istersen sadece ekran kartı eklersin 2. elden.. mesela HD 7850 ya da R7 265 gibi.. 64 GB'a kadar da RAM ekleyebilirsin anakarta.. yükseltme seçeneği bol yani.. 600 - 650 liraya çıkabiliyorsan hazır kasa alma sakın.. :)

Alıntıları Göster
    Aslında güzel fikirmiş o dedğin şekilde düşünmemiştim en sonunda gitcem konsol alcam 2.el 500 tl ye falan ne zormuş ya ama bütçede az o yüzden biraz zorlanıyor insan o önerdiğiniz sistemle gta5 project car
    watch dogs need for speed yeni oyununu falan oynayabilirmiyim?

• quote:

Aslında güzel fikirmiş o dedğin şekilde düşünmemiştim en sonunda gitcem konsol alcam 2.el 500 tl ye falan ne zormuş ya ama bütçede az o yüzden biraz zorlanıyor insan o önerdiğiniz sistemle gta5 project car

Oynarsın elbette.. ama çok da yüksek performans bekleme.. hem işlemci, hem ekran kartı çok güçlü modeller değil.. ancak low, belki medium üstü zor bana göre.. :)

• quote:

quote:

Oynarsın elbette.. ama çok da yüksek performans bekleme.. hem işlemci, hem ekran kartı çok güçlü modeller değil.. ancak low, belki medium üstü zor bana göre.. :)

Alıntıları Göster
    http://www.akakce.com/islemci/en-ucuz-amd-a10-7870k-dort-cekirdek-fiyati,5577086.html

şu nasıl bi işlmeci senin verdiğin linkteki anakartıda alsam

performans nasıl olur

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.